Προς το περιεχόμενο

Tru oil, βλαβερο ή οχι?


Dimitris_sg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

" This product contains a chemical known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm" !!!!!!!

Τι παιζει με αυτο?

 

Μετα απο ενα αναλαφρο googlάρισμα, να ενημερωθείς οτι εαν συνεχίσεις να ποτίζεις την κιθάρα σου με το συγκεκριμένο λάδι επι 70 χρόνια, παίζουν περισσότερες απο μια στις 100.000 πιθανότητες να αναπτύξεις καρκίνο. Πιό Ontopic δε γίνεται :Ρ

 

Πάντως παίζουν και φυσικά λαδάκια, χωρίς χημικά. Δεν παίζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απλα να τονισω οτι εγω ΜΙΑ φορα το βαζω και μενει ετσι για παντα,δεν καθομαι να περναω το μπρατσο ξανα και ξανα με True oil καθε εβδομαδα.... ;D

 

Απλα οταν το βαζω περναω καμμια...20αρια χερια,τριβω με συρμα κουζινας & γυαλοχαρτα και στο τελος το γυαλιζω οσο παει,ουσιαστικα μοιαζει με νιτρο φινιρισμα στην εμφανιση.

 

Οδηγιες για το πως θα κανεις ενα τετοιο φινιρισμα υπαρχουν πολλες κανε ενα google για HOW TO APPLY A TRUE OIL FINISH.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δέν ξέρω αν είναι βλαβερό για την υγεία,αυτο που θέλω να μάθω είναι πως βγαίνει απο το σώμα τις αγαπημένης μου μαυρης strat. :(

Πέρασα σήμερα το μπράτσο,και χωρίς να το δω έτρεξε πάνω στο σώμα.

μετά απο 2 ωρες που το πήρα χαμπάρι,προσπάθησα με ένα πανάκι και διαπίστωσα πως,

έχει γίνει σαν κόλλα,και δέν βγαίνει...

παρακαλώ βοήθεια τώρα που έιναι νωρίς... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως παντα ενα ειναι το καλυτερο καθαριστικο για κιθαρες,βρεξε ενα πανακι και τριψε το σημειο.

 

1.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" This product contains a chemical known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm" !!!!!!!

Τι παιζει με αυτο?

 

το ίδιο ακριβώς αναφέρει η συσκευασία των strap lock της dunlop που χρησιμοποιώ σε 4 κιθάρες μου  :P

Soulshine is better that sushine, is better than moonshine, damn sure better than rain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχνας οτι η Καλιφορνια ειναι....the land of fruit and NUTS.. ;D..(η επιτομη της αμερικανικης υποκρησιας,φοβηκοτητας και του ψευτο political correctness) ,οι Καλιφορνεζοι φοβουνται ακομα και τον αερα που αναπνεουν.... οποτε μη τους παιρνεις και πολυ στα σοβαρα ,αλλωστε και αυτοι σαν και εμας ειναι χρεοκοπημενοι (ειναι η πολιτεια με τους περισσοτερους ΔΥ στις ΗΠΑ και για αυτο αλλωστε χρεοκοπησε,μαλλον ολοι την ημερα ξυνονται και βγαζουν....προειδοποιησεις σαν και αυτην... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα να τονισω οτι εγω ΜΙΑ φορα το βαζω και μενει ετσι για παντα,δεν καθομαι να περναω το μπρατσο ξανα και ξανα με True oil καθε εβδομαδα.... ;D

 

Απλα οταν το βαζω περναω καμμια...20αρια χερια,τριβω με συρμα κουζινας & γυαλοχαρτα και στο τελος το γυαλιζω οσο παει,ουσιαστικα μοιαζει με νιτρο φινιρισμα στην εμφανιση.

 

Οδηγιες για το πως θα κανεις ενα τετοιο φινιρισμα υπαρχουν πολλες κανε ενα google για HOW TO APPLY A TRUE OIL FINISH.

 

Να ρωτήσω κάτι,πόση ώρα πρέπει να περάσει για να περάσω το άλλο χέρι,μέχρι τώρα το έχω περάσει 6 φορές σε διάστημα 24 ωρών,μπορώ να το περνάω κάθε φορά που στεγνώνει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3-4 ώρες αλλα προσωπικά δεν το βιάζομαι και τόσο. Κάποιες φορές ενώ έχεις περάσει λάδι, και νομίζεις ότι στέγνωσε, μετά ξερνάει λίγο. Πάντως νομίζω ότι 6 χέρια είναι καλα για μανικι.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου