Προς το περιεχόμενο

Τα συν και πλην των partcaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκείνος θα ακούει διαφορές όταν παίζει-ηχογραφεί,

 

μπα..αν ακουγε θα επαιζε ακομη με τη YAMAHA.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μπορεί ίδιος να ακούγεται σε εμάς, εκείνος θα ακούει διαφορές όταν παίζει-ηχογραφεί, άσχετα με το τελικό αποτέλεσμα που ακούμε στο δίσκο όπου παίζουν και άλλοι παράγοντες.

Στα live του (και έχω δεί πάμπολλα από το 1980), το τελικό αποτέλεσμα των δίσκων πάντως και με όλους τους άλλους παραγοντες μετέδιδε σε εμάς τους ακροατές...και φαινόταν να το διασκεδάζει κιόλας.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό-νομίζω- είναι το θέμα.Δεν συμφωνώ...ο Carlos (για παράδειγμα), τον ίδιο ήχο έβγαζε με την Yamaha, τον ίδιο και με την PRS....και πλάγια κοίταξε, και μπρός και εκεί που είναι το χρήμα ;)

 

Γιατί, είναι η yamaha sg-2000 ή η prs santana φθηνά όργανα??  ::) ::)

Είναι 2 ποιοτικά όργανα με παρόμοιο ήχο...

Μα κι εγω αν ήμουν santana κι έπαιζα πχ με fender strat, αν ερχόταν ένας μεγάλος κατασκευαστής σαν την ibanez ή την esp ή την G and L (τυχαία παραδείγματα) και μου τα έσκαγε για να παίξω με ένα δικό της ακριβό strat μοντέλο το οποίο θα ήταν όμως στα μέτρα μου, βλάκας θα ήμουν να πω όχι... ;D

 

Anyway, είπαμε όμως να μιλήσουμε για κιθαρίστες σαν εμας που συχνάζουν στο φόρουμ, τί δουλειά έχει τώρα ο Θεούλης ανάμεσα μας...  ;D ;D

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway, είπαμε όμως να μιλήσουμε για κιθαρίστες σαν εμας που συχνάζουν στο φόρουμ, τί δουλειά έχει τώρα ο Θεούλης ανάμεσα μας...  ;D ;D

Σωστό κι αυτό...

 

Γιατί, είναι η yamaha sg-2000 ή η prs santana φθηνά όργανα??  

Γιατί, μία καλή partcaster είναι φτηνό όργανο? ;)

 

Θα σε σκάσω σήμερα... ; ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είπα εγω πουθενά οτι αν μου δώσουν να παίξω μια ΕΤΟΙΜΗ partcaster και μου αρέσει σαν κιθάρα, δεν θα την προτιμήσω επειδή είναι partcaster??... ;D ;)

 

Δεν σκάω με τίποτα εγω.... ;D....απλά έχω απο το πρωί λίγο πυρετό και είναι ώρα να φύγω μπροστά απο τον υπολογιστή, να ξαπλώσω και λίγο...

 

later...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλε μου μακροισκιωτε,παρακολουθω το θεματακι που εφτιαξες για αυτο το φλεγων ζητημα που ταλανιζει την ζωη μας! ;)

Απλα σου θυμιζω οτι στο 2ο noiz meeting η κιθαρα με  τους lipstick που επαιζες και σου αρεσε αποτελουνταν απο Μεξικανικο ash σωμα Allparts μπρατσο και φτηνους GFS μαγνητες (ασε που παραλιγο να την αγορασει και καποιος επιτοπου... ;D )

Αυτα τα λεω γιατι σεβομαι το γουστο σου και το παιξιμο σου (ισως υπαρχει και κανα βιντεακι λαθραιο απο το μεγαλειωδες μας τζαμαρισμα ;))Προκειται δηλαδη για ενα οργανο που κοστισε 900 κατι ευρω ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ :)τον ηχο της ομως τον εβγαλες ΕΣΥ κι ας παιζαμε με τους γνωστους Farshall που λεει και μια ψυχη ;D

Αρα που καταληγουμε?Μα φυσικα στο οτι πρεπει να ξανασυναντηθουμε!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα σου θυμιζω οτι στο 2ο noiz meeting η κιθαρα με  τους lipstick που επαιζες και σου αρεσε αποτελουνταν απο Μεξικανικο ash σωμα Allparts μπρατσο και φτηνους GFS μαγνητες

Ήρθε το ιππικό για βοήθεια.... ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ένα καλό μπράτσο με features του γούστου μας, ένα σετ "σωστούς" μαγνήτες (όχι και τίποτα... εξωφτερνικό  ;D ) και τα υπόλοιπα απλά να μην... καταστρέφουν την κιθάρα, it's all it takes!

 

Καλά και τα bells n whistles αλλά σε καμία περίπτωση απαραίτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποτελουνταν απο Μεξικανικο ash σωμα Allparts μπρατσο και φτηνους GFS μαγνητες ...δηλαδη για ενα οργανο που κοστισε 900 κατι ευρω

Άσχετο...αλλά αυτό, πώς γίνεται? :P Τι μου ξεφεύγει?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν Πανούλη  (γιατί θα τα ακούσεις εσύ τώρα!!... :D ;D) κάνε μας έτσι μια γνωριμία με το υπόλοιπο gear σου για να δουν οι φίλοι συμφορουμίτες τί όργανα έχεις και μετά μίλα!!... :D ;D ;D

 

Στο μεταξύ μας τζάμ εγω έπαιζα με μια custom shop strat που είχε φέρει ο Νέστορας... ;) ;D

 

Για την κιθάρα σου είπα ότι οι lipstick μαγνήτες ακούγονταν πολύ snappy...that's all...

Εντάξει μετά μου είπες οτι την έχεις για πούλημα (i wonder why..) ε, και άρχισα κάπως μεγαλόφωνα να λέω ότι μου αρέσει μπας και ψαρώσει κανείς και γίνει κανένα deal!!  :D ;D ;D

 

 

 

over and out.....my bed is waiting for me... :)

(ο καθένας παίζει με οτι γουστάρει...)

 

Είπαμε, later!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου