Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Πρώτου Μπάσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά ήταν η ατάκα μου..και την έχετε καρατρολάρει.....βρε ο άνθρωπος ένα μπάσο να παίζει θέλει..βοηθήστε Χριστιανοί!

 

Y.Γ. Μου αρέσει ο Audi Kώστας που πάει να γράψει μπλουζ κομμάτι (σε άλλο thread..με στιχους God save me...Lord prayer....και ποστάρει εδώ την ανάλογη φώτο !)  ;D

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με λιγα λογια το ibanez θα ακουγετε πολυ καλυτερα απο ενα hofner ignition οταν και τα δυο θα ειναι συνδεδεμενα στον ιδιο ενισχυτη.Σωστα?

Το Hofner βολεύει περισσότερο στο τίναγμα των χαλιών αλλά προσωπικά θα πήγαινα για το Ibanez.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν νεος δεν ξερω μεχρι σε ποιο σημειο θα ειμαι ικανος να παιξω.. Πιστευω θα ξεκινησω προσπαθωντας να παιξω beatles μετα radiohead και τελος αμα ικανος καποια mathcore κομματια(σας κουφανα με το γυρισμα στην mathcore)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω θα ξεκινησω προσπαθωντας να παιξω beatles μετα radiohead και τελος αμα ικανος καποια mathcore κομματια

Πες ότι θα παίξεις και blues για να κάνεις και κανένα φίλο εδώ μέσα ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν νεος δεν ξερω μεχρι σε ποιο σημειο θα ειμαι ικανος να παιξω.. Πιστευω θα ξεκινησω προσπαθωντας να παιξω beatles μετα radiohead και τελος αμα ικανος καποια mathcore κομματια(σας κουφανα με το γυρισμα στην mathcore)

Για Mathcore είναι καλό το Hofner  :P με flat χορδες (παίρνει κι άλλες; ).

Για Beatles θα έπαιρνα Ibanez.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα μπασάκι που να ηχεί σα μπάσο. Κάτι που να αξίζει και να το χαίρεσαι.Πρώιμο επίπεδο είσαι τώρα...δεν ξέρεις που θα φτάσεις. Το όργανο πρέπει να σε βοηθήσει απλώς να φτάσεις το γρηγορότερο και με τον πιο όμορφο για σ ε ν α ήχο.

Διάλεξε λοιπόν ένα μπάσο που να σου κάνει στα χέρια, να το νιώθεις.

Ασε την παραγγελία από εξωτερικό  για την ώρα.Δοκίμασε εδώ στην Ελλάδα μερικά squier, ibanez,yamaha, κτλ...δεν ξέρω κι εγώ πόσα άλλα.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν νεος δεν ξερω μεχρι σε ποιο σημειο θα ειμαι ικανος να παιξω.. Πιστευω θα ξεκινησω προσπαθωντας να παιξω beatles μετα radiohead και τελος αμα ικανος καποια mathcore κομματια(σας κουφανα με το γυρισμα στην mathcore)

χμ...με semi ..παίζοντας mathcore...χμ..χμ..χμ...

 

πάντως μεταξύ αυτών που πόσταρες θα έπαιρνα το ιμπανεζ...

δες πάντως και τις αγγελίες.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μην πάρεις το Hofner γιατί θα... καταδικαστείς δια βίου να παίζεις Beatles  ;D Πάρε το ibanez ή οποιοδήποτε πιο overall όργανο γιατί μπορεί να σου έρθει η έμπνευση να επεκτείνεις το ρεπερτόριο σου και το Hofner θα σου... μυρίζει, σε βάθος χρόνου.  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μεινω στους beatles λιγο δυσκολο,απλα το hofner μου εκανε κλικ στην εμφανιση και οταν το ακουω απο βιντεακια βγαζει εναν πιο γλυκο ηχο(ετσι μου φαινεται εμενα)σε σχεση με το ibanez

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης αλλη μια ερωητηση. Επειδη ειμαι ψηλος(2μ) που συνεπαγεται με μακρια χερια και μεγαλα δαχτυλα(ευτιχως οχι χοντρα) θα εχω προβλημα στο να βολευτω με το hofner επειδη ειναι short scale?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου