Προς το περιεχόμενο

Αξίζει να γίνεις επαγγελματιας drummer;


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου συγγνωμη αλλα ο,τι ονειρο και να εχεις, αμα ειναι να περασεις τα παθη του Χριστου για να το πετυχεις και μαλιστα στο τελος να μην εξασφαλισεις τα προς το ζειν, ποιος ο λογος?

αυτο το ενα κομματι ψωμι που θα τρως θα μυριζει σολωμο (βαλε το αγαπημενο σου φαι) :P

Σοβαρα εγω πιστευω οτι και μονο να κανεις αυτο που σε εκφραζει αρκει μεσα σε λογικα πλαισια παντα, ενταξει οχι να τρωμε και μια φετα ψωμι καθε μερα απο την αφραγκια ειπαμε

απλα απο τις εμπειριες μου εγω αυτο που ξερω ειναι οτι αμα το θελεις τοσο πολυ μεχρι την ακρη του κοσμου θα πας για να εκπληρωσεις τη τρελα σου

 

Δυστυχως η αληθεια ειναι οτι εαν δεν τα εχεις ΟΛΑ, πολλες φορες δεν τα καταφερνεις...αμα χρειαζοταν μονο επιμονη και αλλα τετοια ρομαντικα

 

εχω πληθορα παραδειγματα απο ρομαντικους τυπους οπως πχ τον μπασιστα που παιζουμε μαζι και παιζει σε αλλες 2 μπαντες και δουλευει οικοδομη μιας και την ανεφερες, εκτος αυτου ομως ειναι ΚΑΙ σε μια δευτερη part time δουλεια and guess what καθε παρασκευη εχει ωδειο ο ανθρωπος...

καπως ομως τα καταφερνει και τα βγαζει περα και τις 3 μπαντες και τις δουλειες και δεν εχει γυρισει ποτε να πει ποσο γκαντεμης ειναι η ποσα πραματα του φταινε

 

ο ρομαντικος (τοτε) δασκαλος μου στη κιθαρα που αποφασησε ο τρελος να φυγει New York gia να παιξει blues και δεν ειναι και ο τρελος παιχτης αλλα μιλαμε καμια φορα μου λεει τα νεα του και επιβιωνει μια χαρα

 

και διαφορους αλλους μη φλυαρω..

 

2 video για να δεις που φτανουν μερικοι ανθρωποι αμα το γουσταρουν πραγματικα

 

 

 

δημοσιες σχεσεις ομορφια λεφτα του μπαμπα και αλλα παρομοια που αναφερεις πιστευω οτι ειναι bonus

 

@Yannis37 δε νομιζω οτι ο παραγοντας του να εισαι καλος εχει αμεση σχεση με το να εισαι επαγγελματιας

 

ξερω κοσμο που παιζει και κλαιει η κιθαρα πραγματικα δακρυζει σφυραει κελαηδαει πες το οπως θες και δεν ειναι επαγγελματιες (δε παιζουν για να πληρωνονται κοινος ουτε διδασκουν)

απο την αλλη ξερω και αλλους που μαλλον επρεπε να γινουν χορευτες παρα να παιζουν και βγαζουν μια χαρα φραγκα

το θεμα ειναι τι θες να κανεις

λεφτα?

καβλα?

hobby?

πουλημα την ψυχη σου στο διαολο επιτοπου;

περι ορεξεως κολοκυθοπιτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 151
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η κολοκυθόπιτα τελευταία έχει πέραση  ;D

Επαγγελματίας είναι κάποιος που βιοπορίζεται από τη δουλειά που κάνει .

Δυστυχώς οι μέρες που ζούμε και αυτές που έρχονται και σίγουρα θάναι χειρότερες ,λένε ότι απλά επιβιώνεις κάνοντας ότι μπορείς για τα προς το ζειν.

Μουσικοί είσαστε ......κάποιοι από εσάς -καθότι εγώ απλά γρατζουνάω -μην αφήσεται κάτι που είναι δημιουργία να σας κάνει μίζερους .

Η ζωή συνεχίζεται ,κάποιοι από μας δεν την αντέχουμε με τις παρούσες συνθήκες και θα φύγουμε ,κάποιοι άλλοι απλά γκρουβάρουν ,παίζουν για να εκφράσουν αυτό που έχουν μέσα τους και δε μπορούν να το πουν διαφορετικά ...........................Το πάρτυ συνεχίζεται ,μπορεί να μην αποδίδει οικονομικά ,αλλά συνεχίζεται .

Ξέχασα ,με λένε Λάτση και όταν οι μετοχές μου πέφτουν θλίβομαι

 

ΥΓ κι εγώ μια δουλίτσα κάνω και αγωνιώ ,αν αύριο θα υπάρχει και αν θα έχω να φάω ......κι εγώ θέλω κι εγώ είμαι κάποιος στη δουλειά μου ,αλλά δε νομίζω ότι μου το αναγνωρίζουν .

Η μουσική όμως .......................ναι ξέρω ,φάε ακόρντα

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Η αληθεια ειναι παντως οτι ασχετα απο το αν θα δουλεψουν οι επαγγελματιες νυχτοπαταριτζηδες, σε καιρους κρισης και φτωχειας η πραγματικη τεχνη ανθει. Τα ωραιοτερα τραγουδια (και κινηματογραφος,αν και αυτη ειναι αλλη κουβεντα) της συγχρονης Ελλαδας γραφτηκαν το 50,60,70..... Και τοτε η μιση Ελλαδα ηταν ξυπολητη εργατια. Οσο πλησιαζουμε χρονικα στα.... διακοποδανεια,αμαξοδανεια, μουρη απο καγιεν και τα ρεστα,τοσο το επιπεδο πεφτει..... κατακορυφα.... :P

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Yannis37 δε νομιζω οτι ο παραγοντας του να εισαι καλος εχει αμεση σχεση με το να εισαι επαγγελματιας

 

ξερω κοσμο που παιζει και κλαιει η κιθαρα πραγματικα δακρυζει σφυραει κελαηδαει πες το οπως θες και δεν ειναι επαγγελματιες (δε παιζουν για να πληρωνονται κοινος ουτε διδασκουν)

απο την αλλη ξερω και αλλους που μαλλον επρεπε να γινουν χορευτες παρα να παιζουν και βγαζουν μια χαρα φραγκα

το θεμα ειναι τι θες να κανεις

λεφτα?

καβλα?

hobby?

πουλημα την ψυχη σου στο διαολο επιτοπου;

περι ορεξεως κολοκυθοπιτα

 

δεν το εγραψα γιαυτο.....συμφωνω με αυτα που λες (αν διαβασεις ολοτο θεμα θα δεις τι λεω)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους που λιγο η πολυ με εχουν καλυψει αλλα ρε παιδια με τρωει να σας πω μια ιστορια που για αλλους ισως ειναι αδιαφορη και για αλου ισως ενδιαφερουσα λοιπον τι λετε να προχωρησω η βαριεστε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να κανω εγω μια αλλη ερωτηση? αξιζει κανεις να προσπαθησει να παει για πτυχιο στα τυμπανα? Ειμαι 26 χρονων και συμφωνα με μια αποψη του  καθηγητη μου με μια προσπαθεια 2-3 ετων πιθανων να προσπαθησω να παω για πτυχιο. Οσο για το επαγγελματικο , φυσικα φανταζομαι οτι ειναι παρα πολυ δυσκολα να ζησεις παιζωντας επαγγελματικα τυμπανα, αλλα αν εξαιρεσουμε καποια επαγγελματα που οντως σου εξασφαλιζουν αρκετα χρηματα, υπαρχουν πολλα αντοιστιχα που ειναι στην ιδια κατασταση με εναν επαγγελματια ντραμερ. (μονο σ'εμενα δεν αρεσει η ιδεα του να παιζεις σε σκυλαδικο? παρατηρησα οτι οι περισσοτεροι το θεωρουν δεδομενο , καθως το μονο κριτηριο ηταν ο μισθος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

Καλησπερα σε ολους που λιγο η πολυ με εχουν καλυψει αλλα ρε παιδια με τρωει να σας πω μια ιστορια που για αλλους ισως ειναι αδιαφορη και για αλου ισως ενδιαφερουσα λοιπον τι λετε να προχωρησω η βαριεστε ;

Τι ρωτάς, πες την. Όποιος βαριέται ας μη την διαβάσει.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να κανω εγω μια αλλη ερωτηση? αξιζει κανεις να προσπαθησει να παει για πτυχιο στα τυμπανα? Ειμαι 26 χρονων και συμφωνα με μια αποψη του  καθηγητη μου με μια προσπαθεια 2-3 ετων πιθανων να προσπαθησω να παω για πτυχιο. Οσο για το επαγγελματικο , φυσικα φανταζομαι οτι ειναι παρα πολυ δυσκολα να ζησεις παιζωντας επαγγελματικα τυμπανα, αλλα αν εξαιρεσουμε καποια επαγγελματα που οντως σου εξασφαλιζουν αρκετα χρηματα, υπαρχουν πολλα αντοιστιχα που ειναι στην ιδια κατασταση με εναν επαγγελματια ντραμερ. (μονο σ'εμενα δεν αρεσει η ιδεα του να παιζεις σε σκυλαδικο? παρατηρησα οτι οι περισσοτεροι το θεωρουν δεδομενο , καθως το μονο κριτηριο ηταν ο μισθος).

 

 

 

 

 

απαντηστε σε αυτο γιατι με ενδιαφερει κ εμενα....ειμαι 27....εχω μονιμη δουλεια αλλα απο μικρος ασχολιομουν με μουσικη τα παρατησα για καποιους λογουσ σπουδων κ οικογενειακουσ κ τωρα θελω να ασχοληθω σοβαρα γιατι μου λειπει απιστευτα πρωτα απο ολα για την καυλα μου κ την αναγκη για δημιουργια....με ενδιαφερει ομως κ το επαγγλεματικο επιπεδο.....ειναι αργα τωρα που το αποφασισα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να κανω εγω μια αλλη ερωτηση? αξιζει κανεις να προσπαθησει να παει για πτυχιο στα τυμπανα? Ειμαι 26 χρονων και συμφωνα με μια αποψη του  καθηγητη μου με μια προσπαθεια 2-3 ετων πιθανων να προσπαθησω να παω για πτυχιο. Οσο για το επαγγελματικο , φυσικα φανταζομαι οτι ειναι παρα πολυ δυσκολα να ζησεις παιζωντας επαγγελματικα τυμπανα, αλλα αν εξαιρεσουμε καποια επαγγελματα που οντως σου εξασφαλιζουν αρκετα χρηματα, υπαρχουν πολλα αντοιστιχα που ειναι στην ιδια κατασταση με εναν επαγγελματια ντραμερ. (μονο σ'εμενα δεν αρεσει η ιδεα του να παιζεις σε σκυλαδικο? παρατηρησα οτι οι περισσοτεροι το θεωρουν δεδομενο , καθως το μονο κριτηριο ηταν ο μισθος).

Σχετικά με το πτυχίο: δεν έχει καμία σημασία. Το πόσο καλά παίζεις είναι αυτό που μετράει. Αν η προοπτική του πτυχίου λειτουργήσει σαν κίνητρο για να μελετήσεις, γκόου φορ ιτ. Αλλά κανείς δεν θα στο ζητήσει σαν τυπικό προσόν.

 

Δεν είμαι βέβαιος ότι κατάλαβα τι εννοείς σχετικά με τα σκυλάδικα. Κανείς δεν το θεωρεί δεδομένο, εκτός από τους μπουζουκτζήδες και τις "φίρμες". "Αναγκαίο κακό" (πολύ κακό) είναι μάλλον πιο δόκιμος όρος.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου