Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικό πεταλιών


Aggelos22i

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια! φτιαχνω μια πεταλιερα που αποτελειτε απο 6 πεταλια εχω καλα patch cables χρειαζομαι ομως ενα τροφοδοτικο ειμαι λοιπον αναμεσα στο Voodoo Lab Pedal Power 2 Plus το οποιο βρηκα 150ευρω περιπου και το Visual sound 1spot το οποιο βρηκα με τα καλωδια του 40ευρω. Θα με συμφερε να δωσω τα 40ευρω η θα εχω προβληματα με βομβους κλπ? παλιοτερα ειχα μια boss bcb60 που ειχε τον PSA και δεν ειχα κανενα προβλημα. Παρακαλω τα φωτα σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ετσι πιστευω και εγω φιλε μου οπου το εψαξα ειδα αρκετα θετικα... απλα δυσκολευομαι να το πιστεψω  (λογο της τιμης του) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξε οτι πληρωνεις παιρνεις.

 

τροφοδοτικα τυπου σαν το voodoo ειναι κατι σαν επενδυση. ξερεις οτι ποτε μα ποτε δεν θα εχεις θορυβο και οτι και να γινει με το ρευμα δεν θα κλαψεις τα πεταλια σου.

 

στα παρελθον ειχα ενα πολυ καλο τροφοδοτικο σαν το voodoo αλλα το πουλησα γιατι μου ειναι περιττο.

 

πλεον εχω ενα Boss και για προστασια απο το ρευμα βαζω αυτο

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200002725

και εχω το κεφαλι μου ησυχο

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ θα συμβούλευα να πάρεις την πεταλιέρα σου και να πας να τα δοκιμάσεις.

 

Όταν έφτιαξα την δική μου, ήθελα το T-Rex Chameleon... Πήρα την πεταλιέρα μαζί για να το δοκιμάσω επιτόπου.

 

Εκεί είχε και ένα πολύ πιο φτηνό- κάτι κινέζικο. Αρχικά σκέφτηκα, ΟΚ μπορεί να να κάνω την δουλειά μου με λιγότερα.

 

Το «κάρφωσα» στα πετάλια και μπζζζζ... μπζζζζζ...    ;D

 

Μόλις δοκίμασα το T Rex, ησυχία, τάξη και ασφάλεια  ;) ;D

 

Φυσικά αυτό ήταν που κατέληξε στην πεταλίερα μου  ;)

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το «κάρφωσα» στα πετάλια και μπζζζζ... μπζζζζζ...    ;D

 

Μόλις δοκίμασα το T Rex, ησυχία, τάξη και ασφάλεια  ;) ;D

αυτο ειναι που με προβληματιζει γιατι προσπαθω να φτιαξω ηχο οχι να χαλασω  :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε τα πεταλια σου και δοκιμασε και τα 2 τροφοδοτικα πλαϊ-πλαϊ μονο ετσι θα ακουσεις (εαν ακουσεις) τη διαφορα.

 

Εγω χρησιμοποιουσα το 1-spot για πολλα χρονια με ολα τα πεταλια της συν.φωτο χωρις απολυτως κανενα προβλημα και με μηδενικο θορυβο.

PB25.JPG.37140ccfc45a643688689150cb0a7727.JPG

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας και ποια πετάλια έχεις αν και με το OneSpot θα είσαι εντάξει!

 

Το αγόρασα σε φίλο μου πριν κανα 2 μήνες, ο οποίος έχει 6-7 πετάλια...Για το αν τα σήκωνε δεν το συζητώ, αλλά ήταν και πλήρως αθόρυβο!Και μέχρι στιγμής δεν με έχει πάρει τηλέφωνο να μου πει "τι Μ***** είναι αυτό?"  ;D

 

Αν σου τύχει τώρα να έχεις θόρυβο, όπως έχει τύχει και σε κάποιο κόσμο εδω μέσα, πας και το αλλάζεις!

 

Πάντως δεν χάνεις τίποτα, να πάρεις τα πετάλια σου και να πας να δοκιμάσεις τροφοδοτικά δίπλα-δίπλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε τα πεταλια σου και δοκιμασε και τα 2 τροφοδοτικα πλαϊ-πλαϊ μονο ετσι θα ακουσεις (εαν ακουσεις) τη διαφορα.

 

Εγω χρησιμοποιουσα το 1-spot για πολλα χρονια με ολα τα πεταλια της συν.φωτο χωρις απολυτως κανενα προβλημα και με μηδενικο θορυβο.

Να δοκιμασω λιγο δυσκολο δυστυχως ειμαι επαρχια  :-\ οπως ειπα και παραπανω εχω διαβασει πολλα θετικα για το 1spot! (τι τα θες ολα αυτα βρε?? ποσο ρευμα πληρωνεις? )  :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να δοκιμασω λιγο δυσκολο δυστυχως ειμαι επαρχια  :-\ οπως ειπα και παραπανω εχω διαβασει πολλα θετικα για το 1spot! (τι τα θες ολα αυτα βρε?? ποσο ρευμα πληρωνεις? )  :P

 

Δεν είναι σώνει και ντε ότι θα υπάρξει πρόβλημα με το 1spot. Απλά λέμε για δοκιμή, just in case που μια στις 1000 μπορεί να υπάρξει κάποιο ζήτημα.

 

Για να είσαι εσύ εντάξει δηλαδή και να μην το πάρεις και προκύψει κάποια (σχετικά απίθανη) εκνευριστική έκπληξη.  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου