Προς το περιεχόμενο

MM Stingray vs MM Bongo (need help!)


ReCoC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερα είναι να το παραγγήλεις από Αμερική' date=' e-bay, αν ψάξεις λίγο θα βρείς πολύ χαμηλές τιμές ακόμη και μετά τους φόρους και με 120 ευρώ μεταφορικά για usps global express mail...

 

Από ευρώπη τις φθηνότερες τιμές τις έχει το www.boxymusic.com

 

Γιατί να ανοίγεις καινούργιο θέμα.. :lol:[/quote']

 

νομιζω οτι το thomann ειναι μακραν φθηνοτερο σε 3-4 πραγματα που τσεκαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλύτερα είναι να το παραγγήλεις από Αμερική' date=' e-bay, αν ψάξεις λίγο θα βρείς πολύ χαμηλές τιμές ακόμη και μετά τους φόρους και με 120 ευρώ μεταφορικά για usps global express mail...

 

Από ευρώπη τις φθηνότερες τιμές τις έχει το www.boxymusic.com

 

Γιατί να ανοίγεις καινούργιο θέμα.. :lol:[/quote']

 

νομιζω οτι το thomann ειναι μακραν φθηνοτερο σε 3-4 πραγματα που τσεκαρα...

 

νομίζω οτι ο fleamail εννοεί τις τιμές συγκεκριμένα στα stingray οπου όντως είναι φθηνότερα στο boxy

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...e-bay' date=' αν ψάξεις λίγο θα βρείς πολύ χαμηλές τιμές...[/quote']

 

Νομίζω οτι θα γλυτώσω περίπου 300 ευρώ. Για 300 ευρω προτιμώ νομίζω να το πάρω ολοκαίνουργιο.

 

 

Μάλλον έχεις λανθασμένη άποψη για το ebay. Δεν έχει μόνο μεταχειρισμένα αλλά θα βρείς και άλλα τόσα καινούργια...

 

Από Αμερική σπάνια θα βρείς κατάστημα να στέλνει Ευρώπη γιατί δεν τους το επιτρέπουν οι εταιρείες. Γι αυτό όλοι πουλάνε μέσω ebay....

 

Aν θέλεις να παραγείλεις κάτι custom μπορείς να το κάνεις και από κατάστημα (όπως thomann και boxymusic) αλλά να ξέρεις ότι θα περιμένεις κανένα 3μηνο γιατί έχουν μεγάλο backorder. Ένας φίλος πήρε από το boxymusic πρόσφατα ένα Stingray natural finish (που σπανιότατα βρίσκεις stock) και περίμενε 4,5 μήνες για να του έρθει...

 

 

Tώρα γι αυτό που λές για τον φίλο σου και αν πάθει κάτι το μπάσο κατά τη μεταφορά? Η αποζημίωση που θα πάρεις θα είναι 50 δολλάρια...

 

 

P.S.

Για το boxymusic εννοώ ότι έχει καλύτερες τιμές στα musicman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θέλεις να παραγείλεις κάτι custom μπορείς να το κάνεις και από κατάστημα (όπως thomann και boxymusic) αλλά να ξέρεις ότι θα περιμένεις κανένα 3μηνο γιατί έχουν μεγάλο backorder. Ένας φίλος πήρε από το boxymusic πρόσφατα ένα Stingray natural finish (που σπανιότατα βρίσκεις stock) και περίμενε 4' date='5 μήνες για να του έρθει...

[/quote']

 

Κατά τα λεγόμενα του Big Poppa (κατά κόσμον Sterling Ball), η EBMM έχει μερικές χιλιάδες όργανα σε backorder κάθε δεδομένη στιγμή. Ο μέσος χρόνος αναμονής είναι 6 μήνες, ειδικά για κάτι έξτρα ΑΑΑ καπάκια, κλπ. Αλλά δεν θέλει να κάνει outsourcing και βασίζεται στην... υπομονή των υποψήφιων πελατών. :?

 

Το boxy έχει καλές τιμές και στα Ibanez όργανα για όποιον ενδιαφέρεται. Νομίζω το είχα αναφέρει παλιά, τότε που ήμουν ένα απλός Σπαρτιάτης στρατιώτης... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tώρα γι αυτό που λές για τον φίλο σου και αν πάθει κάτι το μπάσο κατά τη μεταφορά? Η αποζημίωση που θα πάρεις θα είναι 50 δολλάρια...

Αυτό το είδα στο "Πως φέρνουμε κιθάρα απο Αμερική;". Λες να γίνει κάτι? Πείτε με ματζίρη αλλα δυστυχώς δεν έχω σταθερή δουλειά, κάνω την πρακτική μου και τα λεφτά που θα πάρω είναι 1000 ευρώ και με κάτι τρελές οικόνομίες εντος του καλοκαιριού κατάφερα να μαζέψω άλλα 400 ευρώ. Χωρίς εισόδημα λοιπόν είναι δύσκολο να μαζέψω και άλλα λεφτά γι'αυτό και ψάχνω την φθηνότερη λύση.

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

φιλε μου δεν εχω παιξει με sting ray αλλα έχω ακουσει αρκετες φορές και αν εισαι στον περκασιονιστικο ηχο, μάλλον εισαι εκει. οσο αφορα στην ασχημια του bongo και εγω ετσι ελεγα μεχρι που το ειδα απο κοντά. μόλις αισθανθεις την τόσο ποιοτική κατασκευή του μόνο άσχημο δε σου φαίνεται.

αυτό που ακουγεται ότι πρέπει να γίνεις myung προκειμένου να προχωρήσεις σε 5χορδο απο 4χορδο ειναι η μεγαλυτερη παπαρα που έχω ακούσει. για μένα το αν χρειαζεσαι πέμπτη ή έκτη χορδη είναι καθαρα θέμα προσωπικής προτίμησης και προτιμώμενης αίσθησης. κοίτα τι σε φτιαχνει περισσότερο σε μούρη και αίσθηση και χτύπα το. ποιοτικά σκοτώνουν και τα 2.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Psyberbass

 

Μάλλον θα έχει βρει άκρη και θα έχει ήδη αγοράσει μπάσο ο άνθρωπος. Ειδικά αν σκεφτείς ότι έχουν περάσει σχεδόν 4 χρόνια από το άνοιγμα του thread. Να κοιτάμε και καμιά ημερομηνία στο εξής παρακαλώ...

 

Δυστυχώς δεν έχω κάποιο ανάλογο άσμα να αφιερώσω.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου