Προς το περιεχόμενο

Ποια Strat;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εισαι σιγουρος οτι θελεις vintage ταστα;

δεν ειμαι σιγουρος για τιποτα  ;D εσας ρωταω.

πρωτα πρωτα αν αξιζει τα χρηματα της και κατα δευτερων αν μπορω να εχω τον ηχο και την ομορφια της με λιγοτερα χρηματα. ειτε ως απλη αγορα ειτε ως modding (τα χερια μου πιανουν αρκετα)

Την έχεις δοκιμάσει την συγκεκριμένη; Απο ότι βλέπω έχει πάνω SD quarter pounders, οπότε μόνο για κλασικό ήχο ρίτσι δεν μου κάνει. Αλλά μάλλον θα είναι καλή για μέταλ. :D

την εχει ενας φιλος μου και την εχω περιεργαστει μερικες φορες

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω παντος τωρα εχω μια fender singature και μια squier classic vibe και το μονο που θα σου πω ειναι οτι αμα πιασεις την μια κιθαρα και την αλλη θα καταλαβεις γιατι πληρωνεις την διαφορα απο το φινιρισμα μεχρι υλικα και λεπτομερειες πανω στην κιθαρα, αλλα αυτο ειναι τελειος προσωπικο, εμενα μου αρεσει να με εμπνέει το οργανο. Αλλα ο καθενας με τα βιτσια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντος τωρα εχω μια fender singature και μια squier classic vibe και το μονο που θα σου πω ειναι οτι αμα πιασεις την μια κιθαρα και την αλλη θα καταλαβεις γιατι πληρωνεις την διαφορα απο το φινιρισμα μεχρι υλικα και λεπτομερειες πανω στην κιθαρα, αλλα αυτο ειναι τελειος προσωπικο, εμενα μου αρεσει να με εμπνέει το οργανο. Αλλα ο καθενας με τα βιτσια του.

Πιστευεις πως εαν αλλαζες μαγνητες και μανικι και squier παλι η διαφορα θα ηταν τοσο μεγαλη?

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε τις εχω ακουσει. σε σεχη με τη richie οι διαφορες ποιες ειναι?

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ δηλαδη δεν βλεπεις διαφορες???

 

αλλοι μανγητες

ebony ταστιερα

μαονι

 

 

οπτικα διαφορες βλεπω, μουσικα δε ξερω τι διαφορες εχει

μπορω να διαβασω τα τεχνικα τους χαρακτηριστικα και να πω η μια εχει το ενα και η αλλη το αλλο, το θεμα ειναι οτι δεν ξερω αυτα πως μεταφραζονται σε ηχο και σε σχεση τιμη- αποδωση. γιαυτο και ρωτησα εδω. επισης ο λογος που δεν κοιταξα πολλες κιθαρες σε αυτη τη κατηγορια τιμης ειναι οτι αμεσα δε μπορω να κινηθω εκει. Γιαυτο και ρωταω περισσοτερο για το θεμα το modding γιατι θα γινει κατι σιγα σιγα με την οποια συχνοτητα μπορω εγω. Αν ειναι να δωσω καποια χρηματα εκει κοντα το ποιο πιθανο ειναι να αγορασω τη rb

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν την έχει φίλος σου, και σε αγαπάει πολύ (πλατωνικά πάντα) και σε εμπιστεύεται, θα μπορούσες να του πεις να στην δανείσει για καμιά βδομάδα, να την δοκιμάσεις και στον ενισχυτή σου (φαντάζομαι πως για να πάρεις μια ακριβή κιθάρα έχεις και έναν τουλάχιστον αξιοπρεπή ενισχυτή για να την συνοδέψεις).

 

Πάντως μην τσιμπάς και πολύ από τα signature μοντέλα. Έκτός του ότι είναι αρκετά ακριβότερα, συνήθως είναι και ότι να'ναι σχεδιαστικά και δεν έχουν και πολύ σχέση με την original κιθάρα του εκάστοτε παίκτη (πχ το signature του Roger Waters, και εκεί πιά SD QPs; Τι διάλο, τους ψώνισε η φέντερ σε προσφορά;).

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας στην κατοχη μου μια fender billy corgan strat θα σου πω οτι η κιθαρα ειναι απλα απιστευτη (και με πολυ γκαζι) αλλα σιγουρα δεν ξερω τη συμβαινει με τις υπολοιπες signature

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν την έχει φίλος σου, και σε αγαπάει πολύ (πλατωνικά πάντα) και σε εμπιστεύεται, θα μπορούσες να του πεις να στην δανείσει για καμιά βδομάδα, να την δοκιμάσεις και στον ενισχυτή σου (φαντάζομαι πως για να πάρεις μια ακριβή κιθάρα έχεις και έναν τουλάχιστον αξιοπρεπή ενισχυτή για να την συνοδέψεις).

 

Πάντως μην τσιμπάς και πολύ από τα signature μοντέλα. Έκτός του ότι είναι αρκετά ακριβότερα, συνήθως είναι και ότι να'ναι σχεδιαστικά και δεν έχουν και πολύ σχέση με την original κιθάρα του εκάστοτε παίκτη (πχ το signature του Roger Waters, και εκεί πιά SD QPs; Τι διάλο, τους ψώνισε η φέντερ σε προσφορά;).

δηλαδη παιζει να βρω τον ηχο της σε πιο χαμιλη τιμη?

 

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου