Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το τρεμολο


vasilismagg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, αποφάσισα να αγοράσω ενα τρεμολο (whammy bar) από το musica.gr, το θέμα είναι πως δεν έχω ιδέα πως να το βάλω και τι πρέπει να προσέξω ???, έχω παρακολουθήσει κάποια σχετικά βίντεο αλλά δεν βγάζω άκρη, μπορείτε να με βοηθήσετε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αποφάσισα να αγοράσω ενα τρεμολο (whammy bar) από το musica.gr, το θέμα είναι πως δεν έχω ιδέα πως να το βάλω και τι πρέπει να προσέξω ???, έχω παρακολουθήσει κάποια σχετικά βίντεο αλλά δεν βγάζω άκρη, μπορείτε να με βοηθήσετε???

Τι κιθαρα εχεις και ποιο θα βαλεις;;;

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτήν εδώ:

 

http://www.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/default.asp?static=421&product=101493

 

Και θέλω να της βάλω αυτό:

 

http://www.musica.gr/pegasus/products01/show00.php?code=6033074&pcode=SHOW_PROD6033074

 

Σε μαύρο δυστυχώς δεν το βρήκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα! ;D ωραίος μετά το μέχρι που πάτησα τα λινκ νόμιζα θα βάλεις φλόιντ σε στρατ... αν είναι σαν αυτά που είχα, γυρνάς  γυρνάς  γυρνάς αντίστροφα από τις στροφές του ρολογιού όπως την κοιτάς από πάνω μέχρι να βγει και βάζεις το καινούργιο με αντίστροφες περιστροφές. Άμα είναι με βίδες η τρέχει κάτι άλλο καλό είναι να διευκρινήσεις! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το εν λόγω tremolo arm είναι για squier. Φαντάσου πως μεταξύ διαφορετικών μοντέλων strat τα tremolo arms έχουν διαφορετικό πάχος. Υπάρχει λοιπόν το ενδεχόμενο αυτό που θες να μην κάνει στην κιθάρα σου. Μην παραγγείλεις έτσι στα τυφλά. Ψάξτο λίγο ή πήγαινε με την κιθάρα σου σ'ένα κατάστημα ΝΑΚΑ και ψάξτο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου