Προς το περιεχόμενο

Καινουργια καμπινα.Καινουργιες απορειες


messalion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα στην παρεα !!!

 

Προσφατα πηρα απο ανταλλαγη την harley benton g212 vintage

Τοσο καιρο δουλευα πολυ πατροπαραδωτα....1 output ενισχυτη στα "ταδε" ohm και 1 input καμπινας στα "ιδια ταδε" ohm.

 

Αυτη η καμπινα που πηρα εχει 2 υποδοχες απο mono σε stereo και λεει "16ohm stereo" "8ohm mono"

και επισης εχει switch "left & right"

 

Εγω θελω να την συνδεσω σε εναν bugera v22.Πισω ομως γραφει αυτο και εχω μπερδευτει 271306d1364899141-akg-kopfhoerer-4-600-ohm-boxenausgang-bugera-v22-bildschirmfoto-2013-04-02-um-12.28.58.png

 

::) ::) ::)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αφηνω το διακοπτακι της καμπινας στα 8ohm, το ιδιο και το διακοπτακι του ενισχυτη ..και συνδεω κανονικα στο left input..ετσι παιζουν και τ 2 μεγαφωνα μαζι αλλα mono..αν αυτο ειναι που θες (που ειναι και το πιο συνηθισμενο) νομιζω αυτος ειναι ο τροπος..εκτος αν κανω και εγω λαθος συνδεση τοσα χρονια ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον διακόπτη στο mono βάζεις το καλώδιο από την 8ohm έξοδο του ενισχυτή σου στην είσοδο της καμπίνας (δεν έχει σημασία σε ποια).

Με τον διακόπτη στο stereo παίρνεις από την 16ohm έξοδο του ενισχυτή και συνδέεις στην καμπίνα, αν το συνδέσεις αριστερά θα παίζει το αριστερό ηχείο, αν δεξιά το δεξί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου