Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Pigtronix Polysaturator


akisgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παίδες! :)

 

Θα μπω κατευθείαν στο ψητό για να μη σας κουράζω. Πρόσφατα πήρα από μια ανταλλαγή ένα Pigtronix Polysaturator και μολις το σύνδεσα και το έβαλα να παίξει διαπίστωσα ότι βγάζει απίστευτο θόρυβο....Δοκίμασα με 2 διαφορετικές τροφοδοσίες μία με 15V της Pigtronix και μία με 9v από One spot....αλλά τίποτα....το πρόβλημα παραμένει το ίδιο.

 

Έχετε καμιά πρόταση?? Tι να κάνω;; Σας έχει τύχη με αυτό το πετάλι;; 

 

Υ.Γ Αυτή η Pigtronix πάντως όλο προβλήματα είναι σαν εταιρία....είχα παλιότερα το echolution και έσβηνε μόνο του...αμάν....  >:(

 

Ευχαριστώ  :)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως πάντα, οι πιο αρμόδιοι να σου απαντήσουν είναι αυτοί του support της εταιρίας. Πρέπει να επικοινωνήσεις πρώτα με αυτούς. Εγώ, από την πλευρά ενός τυχαίου φόρουμ, θα έλεγα ότι κάποια γειωσούλα μέσα στο πετάλι έχει κακό soldering. Aλλά και πάλι είμαι αναρμόδιος.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως πάντα, οι πιο αρμόδιοι να σου απαντήσουν είναι αυτοί του support της εταιρίας. Πρέπει να επικοινωνήσεις πρώτα με αυτούς. Εγώ, από την πλευρά ενός τυχαίου φόρουμ, θα έλεγα ότι κάποια γειωσούλα μέσα στο πετάλι έχει κακό soldering. Aλλά και πάλι είμαι αναρμόδιος.

 

θενξ μαν :) Τολμώ να πω ότι συνήθως στα post μου είσαι ο πρώτος που απαντάς και αυτά που μου λες τυχαίνει να ισχύουν  ;D Τι να πω....μακάρι να είναι κάτι απλό....  :)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, σε ευχαριστώ αλλά δεν έχει να πει κάτι το ότι απαντάω πρώτος... μπορεί απλά να βλέπω πρώτος φως και να μπαίνω. ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να υπενθυμίσω τα άλλα προφανή: πως αν είναι εντός της 2ετούς εγγύησης, ζήτα από τον φίλο σου της ανταλλαγής την απόδειξη της αγοράς και πήγαινέ το στο σημείο της αγοράς για δωρεάν σέρβις (δικιά τους υπόθεση και όχι δική σου). Αν είναι εκτός εγγύησης, ρώτα το support ποιος είναι ο ντίλερ. Στην Ελλάδα δεν βλέπω να υπάρχει κάποιος που να αναφέρεται στο επίσημο σάιτ, αλλά θα σου πουν αυτοί (πχ. ένα δικό μου Pigtronix το είχα αγοράσει παλιά από τον Τρίμη στην Αθήνα). Aν και πάλι δεν πετύχει τίποτα από όλα αυτά, αν έχεις κανένα φίλο ηλεκτρονικό πιστεύω πως μάλλον θα είναι εύκολη υπόθεση να στο φτιάξει.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Τελικά για τη λύση του Θέματος να σημειώσω ότι δεν έφταιγε το πετάλι αλλά ο ενισχυτής στον οποίο το κούμπωνα......Η πλάκα είναι ότι ακριβώς επειδή έβγαζε θόρυβο είχα φοβηθεί να το πάρω σε πρόβες ή live οπότε δεν το είχα δοκιμάσει αλλού και απλά είχα καταλήξει στο ότι είχε πρόβλημα. (λαλακία μου....  ;D )

 

Εν τέλει το πετάλι δουλεύει άψογα, δική μου πατάτα ήταν που την πάτησα σαν πρωτάρεις....  :)  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου