Προς το περιεχόμενο

Ενίσχυτης μέχρι 500


Pentagon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλη την παρέα και μπράβο στους διαχειριστές για την ωραία κοινότητα που εχουν δημιουργήσει! Να μπαίνω στο θέμα:

 

Ειμαι 17 χρόνων και ασχολούμαι με την κιθάρα 3 χρόνια αλλα ερασιτεχνικά. Εχω μια Yamaha κιθάρα των 200€ και έναν ενισχυτη Line6 Spider IV 15... :P και γι αυτο ψάχνομαιν α αναβάθμισω λίγο το gear μου.

 

Εχω να διαθέσω περίπου 500€ και ίσως λίγο περισσότερα για ενισχυτή. Παίζω κυρίως Metal αλλα δεν θελω να επικεντρωθώ σε ενα είδος, δηλαδή την μια μέρα μπορεί να παίζω Sabbath και την άλλη τραγούδια στυλ Sweet Home Alabama ή ZZ Top κτλπ...

 

 

"Σκεφτόμουν αντί για combo ίσως να ήταν καλυτερο να πήγαινα με μια κεφαλή και καμπίνα Harley Benton 2x12?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε μου.

Νομίζω ότι ο jca22h της jetcity φτιάχτηκε για σένα  ;)

 

Παίζει τα πάντα από ροκ/μπλουζ έως γαμωσταυρομεταλ άνετα με καταπληλτικη διαύγεια. Έχει loop για μελλοντική χρήση,  δύο κανάλια και ένταση καλή για σπίτι αλλά θα σε βγάλει και σε live με σωστό (δλδ όχι κανιβαλο) ντράμερ.

 

Πραγματικά δεν έχω παίξει με καλύτερο ενισχυτή για το είδος της Μουσικής που θες έως τα 1000 ευρώ!

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε μου.

Νομίζω ότι ο jca22h της jetcity φτιάχτηκε για σένα  ;)

 

Παίζει τα πάντα από ροκ/μπλουζ έως γ***σταυρομεταλ άνετα με καταπληλτικη διαύγεια. Έχει loop για μελλοντική χρήση,  δύο κανάλια και ένταση καλή για σπίτι αλλά θα σε βγάλει και σε live με σωστό (δλδ όχι κανιβαλο) ντράμερ.

 

Πραγματικά δεν έχω παίξει με καλύτερο ενισχυτή για το είδος της Μουσικής που θες έως τα 1000 ευρώ!

 

Ένας φίλος μου είχε πει επίσης καλα λόγια τη κεφαλή 100w. Μήπως θα άξιζε να μάζευα λίγα ακόμα και να περνά μια κεφαλή γύρω στα 500€ και μια καμπίνα 200€, δεν βιάζομαι ιδιαίτερα.

 

Γι αυτόν τι λέτε;

http://www.thomann.de/gr/hugheskettner_tubemeister_18_head.htm

 

Όπως τον ακούω απο YouTube έχει το γκάζι που ψάχνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 50 και ο 100 έχουν άλλο κύκλωμα και τελικές Και βγάζουν διαφορετικό ήχο οπότε δεν έχω άποψη μιας και δεν τους έχω παίξει.

 

Ο h&k είναι πολύ Καλός επίσης αλλά αρκετά ακριβοτερος και με ένα eq. Από την άλλη έχει πολύ καλό di.

 

Ηχητικά πάντως ο jca22h μου κάνει πιο ποιοτικός. Φοβερό definition ακόμα και με τίγκα gain. Καθόλου τζιτζικισμα. Φουλ δυναμικές και λογικό κομπρεσαρισμα.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς έχει 1eq? αν είχε 2 τι διάφορα θα είχε  :-[

Εννοεί ότι το καθαρό και βρώμικο κανάλι μοιράζονται το ίδιο EQ.

 

Αν είχε ξεχωριστό EQ για κάθε κανάλι θα είχες μεγαλύτερη ευελιξία στη επίτευξη του καλύτερου δυνατού ήχου για κάθε κανάλι.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε και Bugera 333xl, εγω στη θεση σου αυτόν θα έπαιρνα με κλειστά μάτια. Κανε λιγακι οικονομία όποτε μπορείς τσιμπα τον! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πολύ κατάλαβα τι κάνει το Equalizator ή πως λέγεται.... αλλά το προσπερνάω προς το παρών.

 

Τον bugera τον κρατάω, προτιμούσα τον 6262. Η τιμη το 333 αυξήθηκε ή μου φαίνεται?

 

*Δεν ψάχνω το τρελό γκάζι μιας και μπορώ να περάσω κάποια πεταλάκια. Τα συγκροτήματα που παίζω κυρίως είναι

GnR,Sabbath,Metallica και bluesάκια :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πολύ κατάλαβα τι κάνει το Equalizator ή πως λέγεται.... αλλά το προσπερνάω προς το παρών.

 

Τον bugera τον κρατάω, προτιμούσα τον 6262. Η τιμη το 333 αυξήθηκε ή μου φαίνεται?

 

*Δεν ψάχνω το τρελό γκάζι μιας και μπορώ να περάσω κάποια πεταλάκια. Τα συγκροτήματα που παίζω κυρίως είναι

GnR,Sabbath,Metallica και bluesάκια :P.

δεν ψάχνεις τρελό γκάζι αλλά προτιμάς 6262..  ::) :P  μιλάμε για απίστευτο κάφρο!! (εξαιρετικός ενισχυτής αλλά δε μου αρέσει το καθαρό κανάλι)

 

Το gain, το φαΐ και τα λεφτά, πρέπει να περισσεύουν!    ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πολύ κατάλαβα τι κάνει το Equalizator ή πως λέγεται.... αλλά το προσπερνάω προς το παρών.

 

Τον bugera τον κρατάω, προτιμούσα τον 6262. Η τιμη το 333 αυξήθηκε ή μου φαίνεται?

 

*Δεν ψάχνω το τρελό γκάζι μιας και μπορώ να περάσω κάποια πεταλάκια. Τα συγκροτήματα που παίζω κυρίως είναι

GnR,Sabbath,Metallica και bluesάκια :P.

δεν ψάχνεις τρελό γκάζι αλλά προτιμάς 6262..  ::) :P  μιλάμε για απίστευτο κάφρο!! (εξαιρετικός ενισχυτής αλλά δε μου αρέσει το καθαρό κανάλι)

 

Το gain, το φαΐ και τα λεφτά, πρέπει να περισσεύουν!    ;D

Ξερεις τώρα, δεν θέλω πολλά γκάζια μονο τρία DS-1 θα βάλω πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου