Προς το περιεχόμενο

Ενίσχυτης μέχρι 500


Pentagon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα λεγα ειτε bugera ειτε jet city, και οι δυο δε θα σε απογοητευσουν. Οχι οτι εχεις και πολλες επιλογες σε αυτα τα χρηματα. Παντως για τους bugera τουλαχιστον και ο 6262 και ο 333 εχουν υπεραρκετο gain οποτε ειναι κυριως θεμα προτιμησης/χροιας. Η βασικοτερη διαφορα ειναι οτι ο 333 εχει καπως καθαροτερα καθαρα και 3 καναλια αντι για 2. Το 2ο καναλι μπορει να βγαλει πολυ καλο classic ηχο προς ACDC κατευθυνση. Οσο για τα βατ μη μασας, παρε οσα ναναι αρκει να σε καλυπτει ο ενισχυτης απο αποψη χροιας.

Λέτε να περιμένω να μαζέψω κι αλλα, δεν βιάζομαι ιδιαίτερα αλλα δεν θελω να ρίξω χίλιαρη δεν μου χρειάζεται....

 

Τον Tubemeister τον αφήνουμε; Me ton Buber Trifec τι γινεται, ΅2 χρόνια δεν λέει να βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Me ton Buber Trifec τι γινεται, ΅2 χρόνια δεν λέει να βγει

Μήπως εννοείς τον Bugera Trirec;

 

Αν εννοείς αυτόν, ρίξε μια ματιά εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα χρήματα που διαθέτεις θα έκανα υπομονή μέχρι να πετύχω έναν hot rod deluxe ο οποίος παίζει τα πάντα, και για καφρίλες δέχεται ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ τα πεταλάκια...

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζω 24 χρονια κιθαρα και εχω παιξει με πολλες κιθαρες και ενισχυτες,εχω δει φιλους που τους αρεσε ενα ειδος και πηραν ενισχυτη μονο για αυτο το ειδος,μην κανεις τετοιο λαθος,να αγορασεις ενισχυτη all around π.χ τον fender που προτεινει ο φιλος,εφοσον παιζεις και blues θα τον ευχαριστηθεις,πολυ καλη πεταλομηχανη και καθαρο(απεχθανομαι το gain σαν ο διαβολος το λιβανι)κρυσταλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες για σπίτι καταστάσεις, κάτσε με τον line 6 η άποψη μου. (Μη σου πω να τον πουλήσεις και να πάρεις μια κάρτα ήχου και να παίζεις με plugin vst απο το pc)

 

Αν δεν έχεις θέμα με τις εντάσεις πάρε κάτι hi gain με 212 καμπίνα να το ευχαριστιέσαι τουλάχιστον. Και ο jet city πολύ καλός αλλά ένα κανάλι δυστυχώς. Εγώ αυτής της άποψης είμαι.

 

Επίσης αν ψάχνεις όγκο ξέχνα π.χ τον fender, γιατί είναι μικρός από θέμα διαστάσεων.

Για καμπίνα μια χαρά είσαι με την 212 HB με τα ν30  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες για σπίτι καταστάσεις, κάτσε με τον line 6 η άποψη μου. (Μη σου πω να τον πουλήσεις και να πάρεις μια κάρτα ήχου και να παίζεις με plugin vst απο το pc)

 

Αν δεν έχεις θέμα με τις εντάσεις πάρε κάτι hi gain με 212 καμπίνα να το ευχαριστιέσαι τουλάχιστον. Και ο jet city πολύ καλός αλλά ένα κανάλι δυστυχώς. Εγώ αυτής της άποψης είμαι.

 

Επίσης αν ψάχνεις όγκο ξέχνα π.χ τον fender, γιατί είναι μικρός από θέμα διαστάσεων.

Για καμπίνα μια χαρά είσαι με την 212 HB με τα ν30  8)

Το οτι θα παίζω κυρίως σε σπίτι δεν σημαίνει κάτι ειδικά αν έχει ο ενισχυτής την δυνατότα να επιλέγεις την ένταση(δεν εννοώ το Volume, σαν αυτό που έχει ο Tubemeister που μπορείς να τον βάλεις στα 1,5w).

 

Μου φαίνεται πως κλείνω προς τα κει(Tubemeister)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το οτι θα παίζω κυρίως σε σπίτι δεν σημαίνει κάτι ειδικά αν έχει ο ενισχυτής την δυνατότα να επιλέγεις την ένταση(δεν εννοώ το Volume, σαν αυτό που έχει ο Tubemeister που μπορείς να τον βάλεις στα 1,5w).

 

Μου φαίνεται πως κλείνω προς τα κει(Tubemeister)?

Σημαίνει ότι θα ενοχλείς και αυτούς που μένεις μαζί τους και τους γείτονες ενδεχομένως.. (αν δεν ειναι πρόβλημα αυτό, τότες έχει καλώς).

Αν ρωτάς τώρα για τον Tubemeister εγώ θα σου έλεγα ναι, αλλά πολλά λεφτά για το τίποτα. (προσωπική γνώμη πάντα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ο jetcity είναι δυκαναλος και όχι μονοκαναλος όπως ειπώθηκε πιο πάνω.

Ο k&m έχει καλύτερο headroom αλλά κοινό eq για τα κανάλια του και υπολείπεται ελαφρώς σε διαύγεια στα γκάζια.

Και οι δύο είναι εξαιρετικοί. Πάρε όποιον ταιριάζει καλύτερα στις ανάγκες σου.

Για τα θηρία της bugera δεν πιστεύω ότι σου ταιριάζουν. Είναι καθαρά μεταλοενισχυτες και ότι άλλο παίζεις θα είναι συμβιβασμός. Δες όμως τους. V22 και v55. Είναι εξαιρετικά μηχανάκια αλλά θα χρειαστούν λίγο σπρώξιμο στα γκάζια...

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ο jetcity είναι δυκαναλος και όχι μονοκαναλος όπως ειπώθηκε πιο πάνω.

 

Και ο jet city κοινό eq έχει.. Τώρα αν εννοείς ότι επειδή έχει ξεχωριστό gain, εχει 2ο κανάλι πάω πάσο..

Όσο για τα υπόλοιπα συμφωνώ με τον φίλο kkmspm.

 

Εγώ απλά πρότεινα Bugera αν θέλει να πάρει το κάτι παραπάνω (και σαν προσωπική επιλογή). Από εκεί και πέρα ας κρίνει από τα γούστα του και τις ανάγκες του φυσικά.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου