Προς το περιεχόμενο

Tama imperialstar vs Sonor 1007


Προτεινόμενες αναρτήσεις

TAMA IMPERIALSTAR STANDARD / MCS-BK

http://www.thomann.de/gb/tama_imperialstar_standardmcsbk.htm

 

 

 

 

    VS   

 

 

 

SONOR 1007 STAGE 1 BLACK

http://www.thomann.de/gb/sonor_1007_stage_1_black.htm

 

 

 

Ποιο είναι καλύτερο κατά την άποψή σας για τα λεφτά του;

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτο π λέγεται σήμερα Imperialstar πριν κανα δυο χρόνια λεγόταν swingstar. Όλο και κάποιος απο δώ θα έχει παίξει με αυτά να σου πεί. Σάν ήχο πάντως μήν περιμένεις τραγική διαφορά. Το σετάκι της tama μου φαινεται καλύτερο σα Value for money αφού σου δίνει κ τα πιατίνια. Πάντως σε αυτή την κατηγορία παιζει πολύ πράμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα τα Meinl μου έκαναν το κλικ , πάντως είδα ένα βίντεο στο youtube παρουσίασης των imperialstar και μου φάνηκαν πολύ καλα ειδικά σε hardware και τα meinl πολύ καλά.Τι άλλο καλό μπορείς να βρεις στα 700 μεταχειρισμένο; ::)

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν την imperialstar την έχει ένας γνωστός μου. Τα meinl την παλεύουν κάπως, είναι στην ίδια κατηγορία με τα pst3 και τα b8 τα απλά αλλά λίγο χειρότερα (βέβαια αυτό είναι και θέμα γούστου) από αυτά τα δύο. Εγώ είμαι κάτοχος του ταμπουρου (το οποίο το πήρα κοψοχρονια) και με μία αλλαγή δερμάτων είσαι τζι τζι  ;D Και τα πιατίνια για αρχή καλά είναι, βέβαια αυτό είναι και θέμα γούστου. Καλό σέτ πάντως για τα λεφτά του  ;)

 

Για το σόνορ δεν ξέρω  :-\

 

Εdit: Μην εμπιστεύεσαι πολύ τα βίντεο στο utube, για μια πρώτη άποψη καλά είναι, αλλά μη σχηματίζεις τελική άποψη από αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ρε , απλά γνωρίζω ότι η Tama βγάζει καλά τύμπανα και μαζί με την Meinl πιστεύω ότι είναι καλή προσφορά.Για τα Sonor δεν έχω κάποια γνώμη ακόμα.Αν κάποιος ξέρει κάτι για τα Sonor ας μας πει , επίσης αν ξέρει κάποιος μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που φέρνει Tama ας μου πει , γιατί ο Ριχάρδος και ο Στόλλας δεν φέρνουν απ'ότι έμαθα.Τώρα δεν ξέρω αν ο Ριχάρδος δέχεται παραγγελίες , ας με διαφωτίσει κάποιος :p

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η Sonor βγάζει καλά τύμπανα και η Pearl και η Tama και η Gretsch και η Mapex και γενικότερα όλες οι μεγάλες εταιρίες.

 

Πιστεύω πως οι διαφορές ανάμεσα στα δύο kits είναι πολύ μικρές. Οπότε τι να σου πω, διάλεξε ένα με ότι κριτήρια θες και δεν νομίζω να βγεις χαμένος.

 

Υ.Γ: Ρίξε και μια ματιά σ' ένα άρθρο του Noiz για τα ξύλα στα τύμπανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τama φέρνει ο ριχάρδος. Πήγαινε στο drumland  στην παπαναστασίου και ρώτα τιμές για mapex. Πέρυσι είχα πάρι προσφορά χώμα για ένα σετάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τama φέρνει ο ριχάρδος. Πήγαινε στο drumland  στην παπαναστασίου και ρώτα τιμές για mapex. Πέρυσι είχα πάρι προσφορά χώμα για ένα σετάκι.

 

Δεν ξέρω , αλλά θεωρώ πιο αξιόπιστη την Tama από την Mapex :-\ . Και η Pearl μου αρέσει πολύ , αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό σε αυτή  την τιμή. Θέλω να ακούσω και προτάσεις για μεταχειρισμένα , πείτε μου ο καθένας την άποψή του , δεν θέλω να πάρω γουρούνι στο σακί :P.

 

Ο Ριχάρδος κάνει και παραγγελίες ; Aν ναι δεν νομίζω να φέρνει τα Imperialstar μαζί με τα Meinl σετάκι.

 

Θέλω να σας ακούσω όλους. :)

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου