Προς το περιεχόμενο

Tama imperialstar vs Sonor 1007


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μια imperialstar αγορασμένη τέλη δεκαετίας '80 (24'' κάσα :o) κ' στέκονται μέχρι κ' σήμερα μια χαρά. Ήταν το πρώτο μου αξιοπρεπές σετ κ' δεν το πούλησα για συναισθηματικούς λόγους. Με αλλαγή δερμάτων είναι μια χαρά τα τύμπανα. Φυσικά έχω κολλήσει σε τάμα έκτοτε  ;)

Τώρα για σύγκριση με σόνορ δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπορώ να πω ότι είμαι ακόμα πολύ μπερδεμένος...Πήρα τιμή από Ζάχο για τα imperialstar , 550 γιουροζ , μου φάνηκε πολύ καλή.Με τα υπόλοιπα μπορώ να πάρω και ένα διπέταλο που θέλω.Είδα και mapex με ξύλο (7-ply Basswood / 1-Outsideply Maple) , ωστόσο δεν νομίζω ότι το 1 φύλλο εξωτερικού maple μπορεί να κάνει τι διαφορά στον ήχο σε σχέση , με το Poplarwood της τάμα που έμαθα ότι είναι γερό και σκληρό σε ήχο ξύλο.Τέλος είδα και μεταχειρισμένα και βρήκα ένα Tama Rockstar πραγματικά σε πολύ καλή κατάσταση (http://img116.imageshack.us/my.php?image=aaaaaa052ol2.jpg

http://img233.imageshack.us/my.php?image=aaaaaa055dl5.jpg) μαζί με πιατίνια και hardware στα 650 , αλλά είναι από Αθήνα και ένα πρόβλημα είναι τα μεταφορικά.Πως την βλέπετε την δουλειά  :'( ?

 

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε για τα rockstar. Πολύ καλύτερα τύμπανα. Πάρε αυτοκίνητο και κατέβα να τα δοκιμάσεις και άμα σου αρέσουν φόρτωσέ τα με γειά! ;D 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για τα Rockstar τώρα το πως θα κατέβεις είναι άλλη ιστορία.

 

Αν όντως το κάνεις πάρε και κάποιον πιο έμπειρο μαζί σου, και προσέξτε πολύ τα τύμπανα όσο και τα πιατίνια (παααααάρα πολύ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Rockstar θα ήταν η πρώτη μου επιλογή αν δεν υπήρχε το πρόβλημα μεταφοράς :'( , γιατί τα μεταχειρισμένα τύμπανα πρέπει να τα περάσεις από καλό έλεγχο και είναι μεγάλη φασαρία να κατεβαίνω να δοκιμάζω και να μεταφέρω.Τώρα όπως το βλέπω πάω για imperialstar που είναι δυνατά τύμπανα και μ'ένα καλό mufflarisma και ένα καλό κούρδισμα θα 'ναι πολύ καλά ειδικά γι'αυτό που τα θέλω εγώ.

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι άλλο καλό μπορείς να βρεις στα 700...

 

Αυτό (αν τα γερμανικά σου είναι χειρότερα απ' τα δικά μου, είναι 10/12/14/22/5x14, all-birch, με βάσεις αλλά χωρίς πιατίνια).

 

Αυτό (διαφέρει απ' το προηγούμενο στο χρώμα και στην 20άρα κάσα).

 

Αυτό (ίδιο με το πρώτο αλλά σε μαύρο)

 

Αυτό (διαφέρει απ' το πρώτο στο χρώμα και το 16αρι βαθύ).

 

Αυτό (10/12/14/16/22/6x14, all-maple χωρίς βάσεις και πιατίνια, αλλά είναι στα 579. Παρότι λεει ότι στέλνει μόνο Γερμανία, δε χάνεις τίποτα να ρωτήσεις).

 

Γενικά ψάξε στο eBay (ιδίως στο γερμανικό) γιατί μπορείς να βρεις σαφώς καλύτερα σετ από τα δύο που κοίταξες, στην ίδια ή σε χαμηλότερη τιμή. Σημειωτέον, όλα τα παραπάνω είναι καινούργια.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου