Προς το περιεχόμενο

Μαγνητες για Telecaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια τι μαγνητες προτεινετε για telecaster και για rythm παιξιμο πιο πολυ?

για μονούς μιλαω.σκεφτομουν το σετ "fenfer vintage '52". τους βρηκα και σε καλη τιμη.90 Ε.

 

thanks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dimarzio twang king!τους εχω στην δικια μου και ειναι φοβεροι!α!και κανουν 95€ και οι δυο αν θυμαμαι καλα...

 

βεβαιως! ειναι και superfunk certified!

 

βεβαια και εγω που τους εχω ακουσει , προτιμησα να μην τους παρω , αλλα να κρατησω τους μαμησιους της ροκινγκερ μου!!! απλα απιθανοι!!! 8) :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dimarzio twang king!τους εχω στην δικια μου και ειναι φοβεροι!α!και κανουν 95€ και οι δυο αν θυμαμαι καλα...

 

βεβαιως! ειναι και superfunk certified!

 

ααα αν ειναι ετσι να παρω και αλλα 2-3 σετ να μου μεινουν με τα χρονια! :lol: (πλακα κανω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως οι μαμησιοι της rockinger,δεν μου αρεσουν καθολου στην τελε μου,δεν ειναι αρκετα σκαστοι και μουντιζουν.Μαλλον για τους linda fralin blues special παω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως οι μαμησιοι της rockinger' date='δεν μου αρεσουν καθολου στην τελε μου,δεν ειναι αρκετα σκαστοι και μουντιζουν.Μαλλον για τους linda fralin blues special παω....[/quote']

 

Δεν είναι σκαστοί??????

 

Ή τους έχεις λάθος ρυθμισμένους ή έχεις καιρό να αλλάξεις χορδές..... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι σκαστοι σε σχεση με αλλες τελε που εχω ακουσει.

Εχω ακουσει tele με τους μαμησιους(τη λεξη και αυτη σαν γκαζολαγνος ακουγομαι) σε american fender να εχουν τρελο σκασιμο ακομα και στη neck θεση!!!(η οποια στη δικια μου ειναι λασπη)

Ισως να υπερβαλλω και να ειναι ψιλοσκαστοι,αλλα εγω τους θελω χοντροσκαστους :lol:

Μας αφησε και telecasteroguru να ελεγε καμια γνωμη .

Θεμα setup και χορδων :roll: δεν υφισταται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι vintage της Fender είναι πάρα πολύ καλοί μαγνήτες με εξαιρετικό value for money.

Βέβαια, αφενός μέν υπάρχουν άπειροι καλοί μαγνήτες για να διαλέξεις, αφετέρου θα βοηθούσε αν μας έλεγες τα specs της tele σου !

 

ίσως σε βοηθήσει κι αυτό

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως οι μαμησιοι της rockinger' date='δεν μου αρεσουν καθολου στην τελε μου,δεν ειναι αρκετα σκαστοι και μουντιζουν.[/quote']

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=90037#90037

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου