Προς το περιεχόμενο

Σατανολατρεια - θανατολατρεια στην ρόκ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν αναφερεσαι σε μενα' date=' σαφως κ δεν υπνοησα οτι το θεμα ειναι ακρως σημαντικο. [b']στα ματια μου γραφικο μαλλον θα ελεγα οτι ειναι.[/b]

 

όχι δεν αναφερόμουν σε σένα. Ήταν η γενική μου άποψη μου γι' αυτήν την κουβέντα που την θεωρώ δίχως ουσία!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 158
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Pastelius' date=' επειδή συμπαθώ την παρουσία σου στο noiz, δεν θα γελοιοποιήσω (είναι ξέρεις ....πανεύκολο) τα της αριθμοσοφίας επειδή από ότι καταλαβαίνω τα πιστεύεις και δεν θέλω να συγχίζεσαι. [/quote']

 

Aν πιστευεις οτι μπορεις να γελοιοποιησεις (?) ,και μαλιστα πανευκολα

τοσους μυστες και γνωστικιστες αιωνων,που αφιερωσαν τη ζωη τους σε αυτην την επιστημη (οπως εξελιχθηκε),απλα θα σου υπενθυμισω πριν το

προσπαθησεις,πως αυτο που αναφερεσαι ονομαζεται "λεξαριθμος" και

εγκειται στην αντιστοιχια -απλα-γραμματων με αριθμους..Η αριθμοσοφια

ειναι ενα κεφαλαιο που η νοημοσυνη και των 2 μας μαζι μαλλον δε μπορει

να κατανοησει..(χωρις φυσικα να εννοω πως ειμαστε αμυαλοι)!!

Με ολον τον σεβασμο,δεν θελω να κουραζω αλλο το thread με μακρια

ποστ και λεγομενα που κουραζουν.

Ειμαι σιγουρος οτι καταλαβαινομαστε :wink:

 

Πάω στοίχημα ότι πιστεύεις (επίσης) ότι υπάρχουν τρομεροί επιστήμονες που τους κρατάει στη σιωπή το ακαδημαϊκό κατεστημένο και οι εταιρείες' date=' γι αυτό και αναγκάζονται με δικές τους δυνάμεις να κατασκευάσουν πρωτότυπα των εφευρέσεών τους και να πάρουν σβάρνα τα κανάλια και να θεραπεύουν ζωντανά στον αέρα ότι βρεθεί μπροστά τους. [/quote']

 

Ναι,πιστευω οτι μερικες απο αυτες τις περιπτωσεις επιστημονων αξιζουν ιδιαιτερης προσοχης απο την επιστημονικη κοινοτητα.

Δεν καταλαβαινω τι σε ξενιζει.Εσυ δηλαδη περιμενεις η προοδος να ερθει απο τον..Ε. Ο. Φ. ?Με συγχωρεις αλλα θα γελασω :lol: :lol: :lol:

 

Εχεις ιδεα μηπως ποσα εκατ. ευρω κερδος εχει καθε χρονο ο ΕΟΦ απο τα φαρμακα που δινουν οι γιατροι για τις χημειοθεραπειες?Εχεις μιλησει με ατομο με λευχαιμια και καρκινο?Αν ναι,δεν θα ηθελες να βρεθει καποιος -οποιοσδηποτε- τροπος να θεραπευτει?Ραγιζει η καρδια σου.

 

Που ξερεις εσυ ποιος μιλαει ορθα και ποιος οχι?Ποια μπορει να ειναι η θεραπεια και ποια θεωρια μπορει να αποδειχτει ορθη με μελετες?

 

Σκεψου το.. :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)εδω εγκειται κατα ενα μεγαλο ποσοστο η αποψη μου περι προβληματικου. και αυτο δεν εχει να κανει με τους metallers. προσωπικα θεωρω οτι ολα τα ατομα τα οποια εχουν την αναγκη να ανηκουν καπου η να διαφοροποιηθουν' date=' κατι εχουν, ειτε αυτο ειναι απλα εφηβεια, ειτε ειναι χαμηλη αυτοεκτιμηση ειτε οτιδηποτε αλλο.

 

2)επισης, αυτο που πολλοι λενε, οτι δηλαδη δεν ταυτιζονται με τους στιχους, απλα απολαμβανουν(?) την μουσικη, ειναι περα για περα αβασιμο. αν το death metal ειχε αναφορες σε σε συνταγες μαγειρικης η στο ποσο ομορφα νιωθει κανεις οταν συλλεγει πεταλουδες, στην στιχουργικη του, δεν θα το ακουγαν. ολο το πακετο εχει περαση κ οχι μονο η μουσικη(μουσικη-στιχος-image).[/quote']

 

1)Χμ, δηλαδη εγω που ακουω μεταλ, ειμαι ολα αυτα πιο πανω? Κοιτα να δεις τι μαθαινει κανεις μεσα σε ενα φορουμ.

Το μονο που θα μπορουσα να παρατηρησω ειναι οτι ξεχασες να γραψεις "αυτοι που ακουνε μεταλ, για να κανουν το ταδε, να δειξουν το δεινα κλπ και ταυτιζονται με ολα αυτα τα οποια σε καποια παρακλαδια αυτης της μουσικης, φαινονται να ειναι κωδικες συμπεριφορας κλπ".

Αν οντως εχεις ξεχασει αυτη την εκφραση, συμφωνω.

Αν οντως ΔΕΝ εχεις ξεχασει αυτη την εκφραση, ειναι απο το πιο ακυρα πραγματα που εχουν ειπωθει.

 

2)Πες μου ΠΩΣ να ακουω την μουσικη που θελω. Οπως λεει και ο cornell "..show me how to live.." :roll: :roll: :roll:

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως ρε παιδια ακουγα black metal,και οι στχοι δεν με ενδιεφεραν καθολου!Μου αρεσε ομως η μουσικη και τα πως τα λεγανε!Ιmortal,και αλλα τετοια.Τωρα απο black,αν μπορεισ τωρα πια να τους θεωρησεις ετσι,ακουω Dimmu Borgir.Τρελενομε!Τι παει να πει οτι ταυτιζομε με τους στιχους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Aν πιστευεις οτι μπορεις να γελοιοποιησεις (?) ' date='και μαλιστα πανευκολα

τοσους μυστες και γνωστικιστες αιωνων,που αφιερωσαν τη ζωη τους σε αυτην την επιστημη (οπως εξελιχθηκε)

[/quote']

Δεν εξελίχθηκε ποτέ σε επιστήμη. Αποκρυφιστική ψευδοεπιστήμη για μαλθακούς νόες ήταν και παρέμεινε. Κάποιοι άλλοι "μύστες και γνωστικιστές" ασχολούνται περισσότερους αιώνες τα ωροσκόπια. Μήπως πρέπει να πάρω και αυτά στα σοβαρά?

 

Η αριθμοσοφια ειναι ενα κεφαλαιο που η νοημοσυνη και των 2 μας μαζι μαλλον δε μπορει να κατανοησει..(χωρις φυσικα να εννοω πως ειμαστε αμυαλοι)!!

 

Και η μπιρίμπα το ίδιο. (Βλέπε παραπάνω)

 

Ναι' date='πιστευω οτι μερικες απο αυτες τις περιπτωσεις επιστημονων αξιζουν ιδιαιτερης προσοχης απο την επιστημονικη κοινοτητα.

[/quote']

 

Το ήξερα.

 

Εχεις μιλησει με ατομο με λευχαιμια και καρκινο?Αν ναι' date='δεν θα ηθελες να βρεθει καποιος -οποιοσδηποτε- τροπος να θεραπευτει?Ραγιζει η καρδια σου.

[/quote']

 

Ναι, η λύση βρίσκεται στο νερό του Καματερού, στο μπλέ σκορπιό, στους βιομαγνήτες, στις "βιοδιεγέρσεις", στη φραπελιά και στα μασαζοκαλσόν.

 

Που ξερεις εσυ ποιος μιλαει ορθα και ποιος οχι?Ποια μπορει να ειναι η θεραπεια και ποια θεωρια μπορει να αποδειχτει ορθη με μελετες?

Ναι βέβαια, για όλες αυτές τις "θεραπείες" γίνονται οργανωμένες κλινικές μελέτες. :lol: :lol: :lol: :lol: Αρπαχτές είναι Pastelius, μέχρι να τους πάρει με τις πέτρες ο κόσμος ή να επέμβει ο εισαγγελέας.

 

Είναι φανερό Pastelius ότι δεν έχεις εικόνα του πως συντελείται η επιστημονική πρόοδος και πως εδραιώνεται η γνώση.

Αυτό δεν το θεωρώ κακό, όπως και δεν θεωρώ ανόητο όποιον βρίσκεται στη θέση σου.

 

Απλά, όλος ο κόσμος (εκτός από λίγους "πεφωτισμένους" επαγγελματίες μύστες) τα θεωρεί όλα αυτά (κοινώς) κοτσάνες.

 

Εγώ δεν έχω πολύ ακόμη να σκεφτώ πάνω στο θέμα....

Εσύ απλά "κράτα μια πισινή" όταν σου αποκαλύπτεται μία μοναδική αλήθεια που ..... δεν ξέρει ο "πολύς κόσμος".

Εντελώς φιλικά

Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Χμ' date=' δηλαδη εγω που ακουω μεταλ, ειμαι ολα αυτα πιο πανω? Κοιτα να δεις τι μαθαινει κανεις μεσα σε ενα φορουμ.

Το μονο που θα μπορουσα να παρατηρησω ειναι οτι ξεχασες να γραψεις "αυτοι που ακουνε μεταλ, για να κανουν το ταδε, να δειξουν το δεινα κλπ και ταυτιζονται με ολα αυτα τα οποια σε καποια παρακλαδια αυτης της μουσικης, φαινονται να ειναι κωδικες συμπεριφορας κλπ".

Αν οντως εχεις ξεχασει αυτη την εκφραση, συμφωνω.

Αν οντως ΔΕΝ εχεις ξεχασει αυτη την εκφραση, ειναι απο το πιο ακυρα πραγματα που εχουν ειπωθει.

 

2)Πες μου ΠΩΣ να ακουω την μουσικη που θελω. Οπως λεει και ο cornell "..show me how to live.." :roll: :roll: :roll:[/quote']

 

θα σε παρακαλεσω πολυ, αν θες να κανουμε σοβαρη κουβεντα οι 2 μας, να διαβασεις προσεκτικα τα οσα γραφω. δεν αναφερομαι λοιπον γενικα σε αυτους που ακουν metal, αλλα σε μια πολυ συγκεκριμενη ομαδα ατομων η οποια παιζει η ακουει ενα πολυ συγκεκριμενο ειδος μουσικης με πολυ συγκεκριμενη θεματολογια.

 

εγω θα συμφωνησω μαζι σου. το θεμα ειναι αλλο. περα απο θρησκειες και σαταναδες κλπ, θεωρεις οτι τετοια ακραια ειδη μουσικης δεν κρυβουν κατι το προβληματικο???

δηλαδη ειναι υγειες να ταυτιζονται ατομα με τετοια πραγματα??δεν το θετω απο θρησκευτικης πλευρας, ποσως με ενδιαφερει αλλωστε. θεωρω πολυ απλα οτι ενας νεος ανθρωπος μπορει να εχει πολυ ομορφοτερα ερεθισματα και ακουσματα, απο 5 πειραγμενους νορβηγους που επειδη εχουν ψυχολογικα προβληματα ασχολουνται με στρουμφοειδη φαινομενα οπως ο σατανας κλπ

 

και αυτο δεν εχει να κανει με τους metallers...

 

τι αλλο πρεπει να γραψω για να γινω κατανοητος???

 

επισης δεν εχω κανενα λογο να σου υποδειξω τι μουσικη θα ακους, οπως εσυ δεν εχεις κανενα λογο να παραφραζεις τα λεγομενα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να απαντησω για να κλεισουμε.

Εννοειται πως δεν μιλαω για τους "μυστες" που εμφανιζονται καθε μηνα στα δελτια του star.Γιατι μαλλον αυτο καταλαβες και με στεναχωρεις.

-Οσο γι αυτο:

-->"Είναι φανερό Pastelius ότι δεν έχεις εικόνα του πως συντελείται η επιστημονική πρόοδος και πως εδραιώνεται η γνώση. "

Απο τα λεγομενα σου μαλλον δεν εισαι και ο καταλληλοτερος για να πεις σε καποιον πως εδραιωνεται η γνωση και τι ειναι προοδος :wink: Μην παρεξηγηθεις,ειναι απλα η αποψη μου.

Γνωριζω τι θα πει "πειραματικη επαληθευση".Αυτο που εχεις ομως εσυ στο μυαλο σου λεγεται νομιζω επιστημονικος μεσαιωνας.

 

-->" Εσύ απλά "κράτα μια πισινή" όταν σου αποκαλύπτεται μία μοναδική αλήθεια που ..... δεν ξέρει ο "πολύς κόσμος". "

 

Εμενα με ενδιαφερει αυτην την μοναδικη αληθεια να την μαθει ολος ο κοσμος.Και δη, αυτοι οι ανθρωποι που θα τους σωσει τη ζωη.Και μαζι τους να την μαθω και εγω.

Αυτη ειναι η διαφορα μας μαλλον.

 

-->" Δεν εξελίχθηκε ποτέ σε επιστήμη. Αποκρυφιστική ψευδοεπιστήμη για μαλθακούς νόες ήταν και παρέμεινε. Κάποιοι άλλοι "μύστες και γνωστικιστές" ασχολούνται περισσότερους αιώνες τα ωροσκόπια. Μήπως πρέπει να πάρω και αυτά στα σοβαρά? "

 

Σε πληροφορω πως η αστρολογια ειναι αρρηκτα συνδεδεμενη με την αστρονομια.Επισης,μαθε πως ενας απο τους 'μαλθακους νεους' που αναφερεις ηταν και ο Νευτωνας,ο οποιος θεωρουσε σημαντικοτερες τις μελετες του πανω στην αλχημεια.

 

peace 8)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε mechmg93, θα με τρελανεις??? Μου λες να διαβαζω καλυτερα αυτα που λες, αλλα εσυ δεν διαβαζεις αυτα που λεω εγω:

 

Το μονο που θα μπορουσα να παρατηρησω ειναι οτι ξεχασες να γραψεις "αυτοι που ακουνε μεταλ, για να κανουν το ταδε, να δειξουν το δεινα κλπ και ταυτιζονται με ολα αυτα τα οποια σε καποια παρακλαδια αυτης της μουσικης, φαινονται να ειναι κωδικες συμπεριφορας κλπ".

Αν οντως εχεις ξεχασει αυτη την εκφραση, συμφωνω.

 

 

Ποιος ο λογος να μιλησεις ετσι, ενω σου ειπα οτι αν εννοεις αυτο το πραγμα, τοτε συμφωνουμε??

 

 

Τελος δεν παραφραζω τα λεγομενα σου:

 

Eιπες:

 

 

επισης, αυτο που πολλοι λενε, οτι δηλαδη δεν ταυτιζονται με τους στιχους, απλα απολαμβανουν(?) την μουσικη, ειναι περα για περα αβασιμο. αν το death metal ειχε αναφορες σε σε συνταγες μαγειρικης η στο ποσο ομορφα νιωθει κανεις οταν συλλεγει πεταλουδες, στην στιχουργικη του, δεν θα το ακουγαν. ολο το πακετο εχει περαση κ οχι μονο η μουσικη(μουσικη-στιχος-image).

 

Kαι απαντησα οτι δεν ειναι δυνατον, επειδη εσυ δεν μπορεις να ακουσεις μουσικη αγνοωντας τους στιχους, να ΜΗΝ μπορουν και οι υπολοιποι. Δηλαδη θες και αποδειξεις οτι μερικες φορες ακουω μουσικη χωρις να λαμβανω υποψην μου καθολου τους στιχους?

Που το περιεργο?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου