Προς το περιεχόμενο

ESP JH-1 Flying V?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανένας να μου πει τι μάρκα και μοντέλο είναι η Flying V που παίζει το τσογλάνι με την μαύρη μπλούζα;

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι να δω το κεφάλι της έλεγα ότι είναι Jackson King V (λόγω και χρώματος κιόλας)....μα το κεφάλι που έχει αυτή δεν είναι Jackson....μπο...δεν ξέρω φίλε Jasemeister

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να είναι ESP. Τέτοια ακριβώς έχει ο James Hetfield (Metallica), σε δύο χρώματα φλώγες πράσινες και κόκκινες όπως αυτές του βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geodimitiri να'σαι καλα με έβαλες στη σωστή ρότα και την βρήκα:

 

jh1a-01.jpgjh1a-02.jpg114-1480_IMG1.jpg

 

ESP JH-1 Flying V 'Red Hot-Rod Flame'

 

The signature ESP serie JH-1 is based upon the standard ESP Flying V serie.

 

 

Model: ESP JH-1 Flying V

Basis model: ESP Flying V

Colour: Black

Inlays: 4-M logo at 1st fret and top of M at each other fretmarker

Pickups: EMG-60, EMG-81 humbucker

Hardware: 2 volume controls

Graphic: "Red Hot Rod Flame"

Stickers: Corvette racing flags

 

The ESP JH-1 serie:

The original ESP JH-1 serie was constructed in an amount of 200 guitars (only the red flame guitars). The authenticity of the ESP JH-1 signature serie is provable by an individual numbering for each of the 200 original guitars which have been constructed.

 

 

Χλωμό μου φαίνεται το τσογλάνι στο βιντεάκι να τσάκωσε μια απ'τις 200 που βγήκαν (θα πρέπει να έκανε και τρελά λεφτά!), μπας και βγαίνει σε LTD? Ο τυπάς δεν πρέπει να είχε καθόλου inlays στην ταστιέρα του...

 

Πάντως ωραία κιθάρα...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ESP JH-1 είναι πιο σπάνια και από λιθρίνι στη σαχάρα. Και πανάκριβη... Ο πιτσιρικάς πάντως δεν έχει την ίδια. Αν προσέξεις το headstock της αληθινής είναι σαν μύτη βέλους, μυτερό με δύο μύτες από τη μεριά της ταστιέρας. Η κιθάρα του παιδιού έχει το κλασσικό πιο στρογγυλεμένο σχήμα headstock όπως και αυτό που έχει η Gibson. Οι φλόγες μοιιάζουν πολύ πάντως. Μήπως είναι καμιά φτηνή Hamer? Είχα παίξει με μια φτηνή Hamer explorer με παρόμοιες φλόγες κάποτε. Ισως υπήρχε και η αντίστοιχη V. Παρεπιπτόντως η συγκεκριμένη κιθάρα δεν έλεγε τίποτα.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

O τυπάς μου απάντησε στο youtube:

 

"Hey, the guitar was some craptastic thing i picked up from cashies (crappy 2nd hand shop). It feedbacks like crazy and the wiring is all screwed up....i hhad the guitar for a grand total of 3 weeks....Umm.....even i have no idea what type of guitar it is. Theres no brand name of even a serial number....its a mystery"

 

:lol:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

To θέμα το ξεθάβω για ένα μόνο λόγο.

RESPECT στους γονείς των πιτσιρικάδων.

Μάλλον θα πρέπει να μετακομίσω σε κανα βουνό, γιατί αν τα κοπρόσκυλα (οι γιοί μου) μου φέρουν και ντράμς μέσα στο σπίτι οι γείτονες μου χαλαρά θα με πυροβολήσουν. ;D ;D ;D

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου