Προς το περιεχόμενο

marshall valvestate


konio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμ δεν απαντάει κι αυτός ο έρημος καθόλου, πάνε σχεδόν 4 μέρες που πόσταρε το θέμα και δεν έχει ασχοληθεί.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει καν να ασχοληθείς με τέτοιους ενισχυτές, αν και εγώ στις πρώτες μέρες μου σαν μπασίστας με ένα τέτοιο έπαιζα, δανεικό του κιθαριάρη, με τσίτα το οβερντραϊβ για να ακούγομαι, τι καφρίλες εποχές και αυτές.

 

Καλύτερα βγάλτου εντελώς το μεγάφωνο και κάντον φωλιά για περιστέρια.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τσίτα το οβερντραϊβ για να ακούγομαι
το βασικο προβλημα του!....σε full band καταστασεις, στηνεις αυτι για να τον ακουσεις και δεν ακουγεται τιποτα!...(cut through the mix?....no way!!)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες πως σωζεται η κατασταση

 

αν κοψεις τερμα to Contour control βγαζεις μπροστα συχνοτητες μεσσαιες κιθαριστικες.,

αλλιως ακους 15000 μυγες να πετανε,

επισης δοκιμασε το crunch καναλι σαν  low gain με gain xamhla ισα να 'αρπαξει' και ψηλα το volume και αρκετα μπασα 6-7

εκει βαλε ενα distortion και  σε συνδιασμο με κανενα πεταλι ειναι μια χαρα.,

αλλιως...

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως η πρωτη σειρα valvestate, αυτη που ειχε βγει καπου στις αρχες των 90's δεν ηταν τελειως χαλια.....συγκριτικα με τους καινουργιους ειδικα που ειναι αστα να πανε..............

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει καν να ασχοληθείς με τέτοιους ενισχυτές, αν και εγώ στις πρώτες μέρες μου σαν μπασίστας με ένα τέτοιο έπαιζα, δανεικό του κιθαριάρη, με τσίτα το οβερντραϊβ για να ακούγομαι, τι καφρίλες εποχές και αυτές.

 

Καλύτερα βγάλτου εντελώς το μεγάφωνο και κάντον φωλιά για περιστέρια.

 

Π α π ο υ τ σ ο θ ή κ η. ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως η πρωτη σειρα valvestate, αυτη που ειχε βγει καπου στις αρχες των 90's δεν ηταν τελειως χαλια.....συγκριτικα με τους καινουργιους ειδικα που ειναι αστα να πανε..............

 

η παλιά σειρα ειναι. μεταχειρισμενος ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
παντως η πρωτη σειρα valvestate, αυτη που ειχε βγει καπου στις αρχες των 90's δεν ηταν τελειως χαλια

 

χε χε ειχα εναν τοτε. επαιζα με εναν art powerplant προενισχυτη και μια gibson sg custom... τοτε γουσταρα αλλα μετα πηρα ενα boogie και ο valvestate εξαφανιστηκε διακριτικα... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου