Προς το περιεχόμενο

buzz feiden or no buzz feiden???


panka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για πολυ καιρι θεορουσα οτι με buzz feiden μια κιθαρα παιζει καλλιτερα απο μια χωρις (σιγουρα διαφορετικα)

τον τελευταιο καιρο εχω αρχισει να το ξανασκεφτομαι  ::)

τι λετε εσεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

για πολυ καιρι θεορουσα οτι με buzz feiden μια κιθαρα παιζει καλλιτερα απο μια χωρις (σιγουρα διαφορετικα)

τον τελευταιο καιρο εχω αρχισει να το ξανασκεφτομαι  ::)

τι λετε εσεις???

δεν μας δίνεις στοιχεία....

τι μεσολάβησε και άλλαξες γνώμη??

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παίζει καλύτερα αποκλείεται.

 

Να ακούγεται καλύτερα ίσως. Να πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι κάνει (τεχνικά).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πολυ καιρι θεορουσα οτι με buzz feiden μια κιθαρα παιζει καλλιτερα απο μια χωρις (σιγουρα διαφορετικα)

τον τελευταιο καιρο εχω αρχισει να το ξανασκεφτομαι  ::)

τι λετε εσεις???

δεν μας δίνεις στοιχεία....

τι μεσολάβησε και άλλαξες γνώμη??

 

 

 

το πως εχει αλλαξει το παιξιμο μου με το buzz feiden πιο συγκεκριμενα.γενικα 1 κιθαρα εχω την main μου η οποια τωρα εχει buzz feiden.μου αρεσει δεν λεω αλλα συγκεκριμενα δεν ειναι τοσο ανετη στa lead παιξιματα.παρολα αυτα σε rythm και σε ακορντα γενικα ειναι απλα απολαυση.μαλλον χρειαζονται παραπανω απο 1 οργανα,αλλα μαλλον χρειαζεται να πιασω και το λοτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παίζει καλύτερα αποκλείεται.

 

Να ακούγεται καλύτερα ίσως. Να πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι κάνει (τεχνικά).

 

ακουγεται=παιζει  :P :D

 

'κουρδιζει' της χορδες στο μεγαλιτερο μερος της κιθαρας μεκαλλιτερα αποτελεσματα.

πχ.μια ρε ματζορε δεν ακουγεται ιδια ανοιχτη/μπαρε/πανω απο το 12 ταστο.το feiden προσπαθει να το πετυχει αυτο σε μεγαλιτερο ποσοστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιδιορθώνει το (αρχαίο) πρόβλημα του 100% κουρδίσματος σε όλο το μήκος της ταστιέρας.

Ωραίο για να χρησιμοποιείς ακόρντα πάνω απο το 12ο τάστο....αλλά τίποτα groundbreaking τελικά (κατ' εμέ)  :)

 

ΥΓ είναι Feiten, οχι Feiden  ;)

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος που να εχει δοκιμασει και earvana nuts που υποστοιριζει οτι κανει την ιδια δουλεια και μαλιστα χωρις ειδικα κουρδιστηρια)να μας πει εντυπωσεις???

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιδιορθώνει το (αρχαίο) πρόβλημα του 100% κουρδίσματος σε όλο το μήκος της ταστιέρας.

Ωραίο για να χρησιμοποιείς ακόρντα πάνω απο το 12ο τάστο....αλλά τίποτα groundbreaking τελικά (κατ' εμέ)  :)

 

ΥΓ είναι Feiten, οχι Feiden  ;)

 

σωστος :)

και δεν το επιδιορθωνει 100%  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο παραπάνω που το είδα, απλά έχουν κάνει μια στατιστική προσαρμογή έτσι ώστε να καταλαβαίνουν αρκετοί μια καλύτερη σχέση μεταξύ των χορδών σε όλο το μήκος της ταστιέρας (έτσι τουλάχιστον ισχυρίζονται). Απ'τη στιγμή που τα τάστα παραμένουν στην ίδια θέση, ειδικά ανά χορδή, δεν μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα. Και σαφώς για όσους ξεφεύγουν αρκετά απ'τη στατιστική νόρμα θα ακούγεται "χειρότερα" απ'ότι το στάνταρ. Ίσως είναι κάτι που αντιλαμβάνεσαι περισσότερο σε ηχογράφιση.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο για να χρησιμοποιείς ακόρντα πάνω απο το 12ο τάστο..

 

ΤΙ????Παιζονται και ακκορντα πανω απο το..12ο ταστο???? ::) ::) ::)

 

ρε τι μαθαινει κανενας γερνωντας... ;D ;D ;D ;D

 

ετσι κι αλλοιως ακομα και με το bf παλι "ξεκουρδιστη" παραμενει η κιθαρα (και αυτη ισως ειναι και η ομορφια της.... :))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου