Προς το περιεχόμενο

Ντραμοβίντεο


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι απλοί πολίτες (βλ. όχι ντράμερς) μάλλον θα βαρεθείτε, αλλά δείτε το παρόλα αυτά! ;)

Ακούγεται καλύτερα με ακουστικά - τα χαμηλά παραμορφώνουν από τα ηχεία του υπολογιστή - και αν επιλέξετε το "high quality".

Το τελευταίο τμήμα - αυτό με τα 16α - δεν γκρουβάρει, αλλά βαρέθηκα να το κόψω...

 

http://www.youtube.com/watch?v=f9OsHwR5-KA&fmt=18

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγε ωραιος, αν και κιθαριστας τα τυμπανα παντα ηταν η αδυναμια μου.

Παιζεις πολυ καλα, αν ημουν Αθηνα και αν εφτιαχνα αυτη τη δολια Blues rock μπαντα που παντα ηθελα θα σου εκανα προταση.

Μια διορθωση μονο. Proud θα εκανες τον John Bonham κι οχι τον Ian Paice στο Zeppelin. Δεν βαζεις και κατι απο Paice που ειναι Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ αδυναμια? cheers και καλη χρονια

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο γκρουβ.

Δεν ειναι περιεργο παντως που 3/3 σχολια ειναι απο μη-νταμερ? ;D

 

Και κατι τελευταιο: Γιατι οσοι ντραμερ ανεβαζουν βιντεο σχεδον παντα υπαρχουν κουτες στο πλανο?:P

 

ΥΓ: πηγα να γραψω οτι το γκουβ που ξεκιναει στο 3ο λεπτο, μου θυμιζει do you read me, αλλα μετα που πηγα να δω το λεπτο, ειδα οτι το γραφεις:P

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίμαι ο πρώτος drummer που κάνει σχόλιο εδώ  ;D ;D

 

Τέλειος ο Χάρης, φοβερός βασικά  :o

 

Στο 1.46 τα έσπασες  :D

 

Α, το ταμπουρο είναι το supraphonic εδώ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος! περιμενα να δω κανενα σετ με 2 κασσες, 6 tom και 6 πιατινια και εναν μαλλια να τα σφυροκοπαει ανελεητα , αλλα εξεπλαγην ευχαριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα σχόλια!

 

...αν ημουν Αθηνα και αν εφτιαχνα αυτη τη δολια Blues rock μπαντα που παντα ηθελα θα σου εκανα προταση.

 

Θα δεχόμουν ευχαρίστως, γιατί καλά τα ασιντοτζαζοφάνκια που παίζω τώρα, αλλά που και που θέλεις να τα χώσεις και λίγο ρε παιδί μου!

Όσο για τον Bonham το ξέρω, γι' αυτό και γράφω το "something's not quite right..." στη συνέχεια. Απλά έκανα ένα αστειάκι (ξέρω, δε γέλασε κανείς...) για την Bonhamίτιδα που έχουν οι Αμερικάνοι (κυρίως), ενώ δεν φαίνεται να δείχνουν τον ανάλογο σεβασμό προς τον Κο Paice, που είναι και η δική μου αδυναμία.

 

Και κατι τελευταιο: Γιατι οσοι ντραμερ ανεβαζουν βιντεο σχεδον παντα υπαρχουν κουτες στο πλανο?:P

 

Γιατί γενικώς μας έχουν του παραπεταματού και μας κλείνουν σε αποθήκες, με τη δήθεν δικαιολογία ότι κάνουμε φασαρία!

Όχι, πέστε μου εσείς που είστε μουσικοί άνθρωποι, είναι τα ντραμς πιο φασαριόζικα ας πούμε από το piccolo;

Πάντως αυτό δεν είναι αποθήκη, είναι το σαλόνι μου. Έχω μετακομίσει πρόσφατα και δεν έχω δεήσει να ξεπακετάρω ακόμα (άσε που οι κούτες βελτίωσαν και την ακουστική...).

 

Α, το ταμπούρο είναι το supraphonic εδώ;;

Ναι, αλλά παλιότερο μοντέλο. Από ότι λέγεται, εδώ και 50 και βάλε χρόνια που βγαίνει δεν έχει αλλάξει ουσιαστικά τίποτα στον ήχο του. Σταθερή αξία σαν το VW-σκαραβαίο και τη σοκολάτα αμυγδάλου της ΙΟΝ!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου