Προς το περιεχόμενο

Τonerider humbuckers


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Τελικά,κατέληξα στους μαγνήτες που θα τοποθετήσω στην Epiphone Les Paul Special II που έχω και είναι οι Tonerider PAF(Neck+Bridge)Humbucker Alnico IV.

  Ωστόσο,αναρωτιόμουν για το ηχητικό αποτέλεσμα,αν στη θέση bridge έβαζα τον Generator της Tonerider.Θα υπήρχε πρόβλημα έντασης από το διαφορετικό output bridge-neck?

    Αυτό που ελπίζω να καταφέρω είναι από τη θέσω bridge να είναι πιο βαρύς ο ήχος(προς metal/post rock) και από neck πιο γλυκός-vintage(προς jazz/blues).

    Είναι προτιμότερο να χρησιμοποιήσω το ίδιο σετ μαγνητών και τη διαφορά στον ήχο να την ψάξω με τη χρήση εφέ? ???

 

    Τhanx,εκ των προτέρων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν παίρνεις το σετάκι rocksong, με 8 και 12 output σε neck και bridge αντίστοιχα

θα είναι μια χαρά για αυτό που θες. Η άλλη επιλογή φαίνεται κάπως ακραία εκτός και

αν αυτό επιδιώκεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πολυψήνομαι για τους Rocksong και βλέπω να καταλήγω στους alnico IV,τελικά.Η απορία μου έχει χαρακτήρα ενημερωτικό,περισσότερο,για να ξέρω αν κάποιοι συνδυασμοί είναι εφικτοί  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου