Προς το περιεχόμενο

Φθηνό πετάλι για oscilation


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας!  :)

 

Όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω ένα φθηνό πετάλι delay μόνο για oscilations.....όσο φθηνότερα τόσο καλύτερα.....  ;D

 

 

Ευχαριστώ....  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αναλογικο delay της behringer

 

το εχω για τον ιδιο λογο και κανει φοβερη δουλεια!

 

930087000488.jpg

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αναλογικο delay της behringer

 

το εχω για τον ιδιο λογο και κανει φοβερη δουλεια!

 

930087000488.jpg

 

Αξίζει;; Καλή φάση. Φαντάζομαι αν δεν το βάλω στο LS-2 θα "μαμάει" λίγο το σήμα ε;;  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας!  :)

 

Όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω ένα φθηνό πετάλι delay μόνο για oscilations.....όσο φθηνότερα τόσο καλύτερα.....  ;D

 

 

Ευχαριστώ....  ;D

 

Να προτείνω κάτι διαφορετικό (με επιφύλαξη, όμως, γιατί δεν ξέρω, αν είναι αυτό που ψάχνεις);

 

Με την προϋπόθεση ότι έχεις ήδη στην κατοχή σου delay, σκέφτηκες τη λύση ενός feedback looper?

 

 

Κατά καιρούς βγαίνουν στις αγγελίες, με μέχρι €50 (και κατασκευάζει και ένας τύπος στην Αθήνα, ονόματι oxygel pedals: http://oxygelpedals.weebly.com/feedback-looper.html )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτείνω κάτι διαφορετικό (με επιφύλαξη, όμως, γιατί δεν ξέρω, αν είναι αυτό που ψάχνεις);

 

Με την προϋπόθεση ότι έχεις ήδη στην κατοχή σου delay, σκέφτηκες τη λύση ενός feedback looper?

 

 

Κατά καιρούς βγαίνουν στις αγγελίες, με μέχρι €50 (και κατασκευάζει και ένας τύπος στην Αθήνα, ονόματι oxygel pedals: http://oxygelpedals.weebly.com/feedback-looper.html )

 

Ναι φίλε μου έχω ένα Boss DD-20  ;)

 

Αυτό κάνει την ίδια δουλειά δηλαδή;; (δεν το ξέρω γι αυτό ρωτάω  ;D )

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου έχω ένα Boss DD-20  ;)

 

Αυτό κάνει την ίδια δουλειά δηλαδή;; (δεν το ξέρω γι αυτό ρωτάω  ;D )

 

Συνδέεις το delay στη λούπα του πεταλιού και αυτό κάνει feedback στο σήμα (στέλνει, δηλαδή, delay στο ήδη delayed σήμα) μέχρι σημείου oscilation.

Έχεις και knob, για να ελέγχεις την "ποσότητα" του σήματος, που στέλνεις στο looper.

 

Στη λούπα του πεταλιού συνδέεις οποιοδήποτε πετάλι θέλεις να κάνεις feedback.

 

Αν έχεις κάποιον φίλο ηλεκτρονικό, είναι πολύ εύκολη και οικονομική κατασκευή, για diy φάση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(σόρι για το 2ο σερί πόστ  :P )

 

Από τα πιο γνωστά (και ακριβά) feedback loopers στην αγορά είναι το Total Sonic Annihilation της Death By Audio.

 

Στο παρακάτω λινκ μπορείς να διαβάσεις, σχετικά:

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=174242.msg406754#msg406754

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου