Προς το περιεχόμενο

Μάστορας κοντά στο Γκάζι...!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα κάνω μια βαρετή ερώτηση αλλά επειγομαι... Δεν είμαι από Αθήνα αλλά θα πάω αύριο στο φεστιβάλ βινυλίου στο Γκάζι... Θέλω έναν καλό μάστορα εκεί κοντά να μου σεταρει μια partcaster...

  • Like 1

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κοντά στο Γκάζι είναι τα Εξάρχεια. Εκεί υπάρχουν πολλοί και διάφοροι: Jimmy's, Κουρμπής, Καγμάκης...

 

Έχω πολύ καιρό να κατέβω στην παλιά μου γειτονιά αλλά νομίζω ότι όλοι αυτοί παίζουν.

 

Το set up μιας partcatser είναι πολύ εύκολη δουλειά αν όλα τα parts είναι συμβατά μεταξύ τους (συνήθως ενός εργοστασίου) αλλά μπορεί να γίνει πολύπλοκη φάση αν τα parts είναι mix & match (από διάφορες Squier διαφορετικών περιόδων, από Ebay κλπ κλπ)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kpeyos είπε

Κοντά στο Γκάζι είναι τα Εξάρχεια

 

διπλα. 1-2 ωρες με το αμαξι 🤣

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τσακ είναι τα Εξάρχεια από το Γκάζι, βάζεις το gigbag στην πλάτη καβαλάς το μηχανάκι σου και έφτασες

 

Οι μαστόροι συνήθως θέλουν ραντεβού οπότε πρέπει να το έχεις κανονίσει από πριν για να το συνδυάσεις με την κάθοδο σου στο Γκάζι

Επεξεργασμένο από Άγιος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Deathwish Foy Mayhem Skateboard Deck 8.25" – Anchors Skateshop

χιλιάδες πάνε κάθε μέρα με τα μοτοσακό τους στις δουλειές τους και κάνουν τα ψώνια τους και τις εκδρομές τους και πόσοι πεθαίνουν ? Ελάχιστοι.

 Μη δαιμονοποιούμε τις μοτοσυκλέτες και το hardware. 🤣

 Άμα το γράφει το καντήλι καπιανού μπορεί να μην οδηγεί μηχανή και να τη βρεί από κάτι που έπεσε από ένα μπαλκόνι εκεί που περπατούσε αμέριμνος ή να τον σφάξει ένας ληστής για να του πάρει το πορτοφόλι.

 Ή το αεροπλάνο να πέσει επειδή έκανε ΑΕΡΑΝ και δεν του αλλάξανε τα ανταλλακτικά .🤣

 Το πρόβλημα δεν είναι να έχουμε μηχανή.

 Το πρόβλημα είναι να τις αλλάξουμε με καινούργιες γιατί  είναι πανάκριβες όπως πλέον είναι και τα synthesizer και γιατί τις κλέβουν κιόλας. Έχουν αυξηθεί οι κλοπές και λιγοστεύουν οι θέσεις στάθμευσης και μας τις γρατζουνάνε.

  • Ευχαριστώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 φορες με εχει χτυπησει αυτοκινητο σε διαδρομες προς και απο τη δουλεια (πριν αποφασισω οτι δεν πρεπει  αλλο να αφηνω τοσο πολυ την τυχη μου στα χερια των αλλων οδηγων, και να μην ξανακαβαλησω).

Ευτυχως σε καμια δεν κουβαλουσα κιθαρα στην πλατη.

Τα πραγματα θα ηταν πολυ χειροτερα και για μενα, αλλα και για το οργανο που δεν θα με αποζημιωνε κανεις για αυτο (και η ζημια θα ηταν μεγαλυτερη απο οτι της μηχανης).

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Άγιος είπε

Να χτυπάμε και κάνα ξύλο γενικά όταν μελετάμε τέτοια πράγματα, να μας προστατεύουν οι Νύμφες

 

image.jpeg.98bd56cb400dc869efdcc0528a2c575e.jpeg

  • Λυπάμαι 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου