Προς το περιεχόμενο

Skreddy pedals


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι φοβερά πετάλια είναι αυτά. Έχω ηδη δύο, βασικά και αναντικατάστατα fuzz, και σήμερα παρέλαβα το τρίτο (phaser κουρδισμένο να μοιάζει με univibe)...

 

3f8f4038-01a5-4e89-82aa-550fcecb212a.thumb.jpeg.78eeaf224ee988d7aca2df4e024b0ef5.jpeg

 

Και ένα μικρό κλιπ

 

 

 

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα και τα buffalo fx (μεχρις οτου ο κατασκευστης τους τρελλαθει και εξαφανιστει απο προσωπου γης, με πολλα τα σεναρια περι της εξαφανισης του) ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει ειδικα σε οτι εχει να κανει με muffοειδη πεταλια αλλα και αλλα.

  • Like 2

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

ειδικα σε οτι εχει να κανει με muffοειδη πεταλια

 

Εχω ενα τετοιο, το lunar module, ειναι ο βασικος μου ηχος με μονοπηνιους.

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 ώρες πριν, fenderiarhs είπε

Αυτα και τα buffalo fx (μεχρις οτου ο κατασκευστης τους τρελλαθει και εξαφανιστει απο προσωπου γης, με πολλα τα σεναρια περι της εξαφανισης του) ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει ειδικα σε οτι εχει να κανει με muffοειδη πεταλια αλλα και αλλα.

Πριν 15 χρόνια οι boutique κατασκευαστές ήταν πολύ εξειδικευμένοι, ο καθένας στο είδος του.

 

Τώρα όλες αυτές τις κλασικές υλοποιήσεις μπορείς να τις βρεις από πλειάδα κατασκευαστών και κλονοποιών που έκαναν catch-up, μιας που δε μιλάμε για πυρηνική φυσική. 

Φυσικά ο Skreddy παραμένει top κατασκευαστής με το δικό του hype που φτιάχτηκε την περίοδο της μεγάλης του δόξας στο the gear page. 

@gkourmoul1 Εξαιρετικός ήχος και παίξιμο όπως πάντα.

 

3 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

 

Εχω ενα τετοιο, το lunar module, ειναι ο βασικος μου ηχος με μονοπηνιους.

 


Προσωπικά σε anti-muff πετάλι κατέληξα στο BJFE/Bearfoot Pink-Purple Fuzz. Ήθελα κάτι κοντά στον ήχο του "The Wall" από το συγκεκριμένο πετάλι. Saturated αλλά ευγενικό. Για stonerιές και για bluesofuzz έχω άλλα πετάλια. 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
14 ώρες πριν, kpeyos είπε

Προσωπικά σε anti-muff πετάλι κατέληξα στο BJFE/Bearfoot Pink-Purple Fuzz. Ήθελα κάτι κοντά στον ήχο του "The Wall" από το συγκεκριμένο πετάλι. Saturated αλλά ευγενικό. Για stonerιές και για bluesofuzz έχω άλλα πετάλια. 

Είχα αυτό και το Honey Bee παλιότερα, όπως τα λες. Ακριβώς όμως!

Φανταστικά πετάλια (ειδικά το μελισσάκι) σε κάθε περίπτωση.

  • Like 1

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου