Προς το περιεχόμενο

SHURE SM57 -->(Καλωδιο?) -->Tascam US-122


duckino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα!

Εχω την tascam us-122(την παλια) και το SHURE SM57.Ποιο , καλο σε ποιοτητα αλλα οχι πολυ ακριβο, καλωδιο  για να τα συνδεσω προτεινετε απο την παρακατω σελιδα;Δεν εχω ιδεα απο συνδεσεις , καλωδια ,αρσενικα XLR , θυληκα SPL κ.δ.σ.Για μηκος θα 'λεγα οτι 3-5 μετρα ειναι αρκετα.

 

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewGuidedSearch-Browse;pgid=TOZgS6fSSQS00000000000000000-02d28rB?CatalogCategoryID=1gjVqHzmo44AAAERHZsvKPl9

 

Επισης το musicstore ειναι αξιοπιστο;.Ρωταω για το συγκεκριμμενο καταστημα γιατι εχω ηδη στο νου μου καποια πραματα που θελω απο κει και μου λειπει ενα μικρο ποσο για να συμπληρωσω τα 300€ που χρειαζονται για δωρεαν αποστολη!

 

Ευχαριστω και με γεια το site!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα φαινεται το καλωδιο που λες.

ως αναφορα το Music store ειναι υπερ αξιοπιστο. παρηγγειλε ενας κολλητος πληκτρα kurzweil-πεταλια-βαση-αναλογια κλπ , και του ηρθαν ζακυνθο αντικαταβολη σε 7 μερες.πολυ καλη συσκευασια,αμεση ανταποκριση, οχι εμβασματα-χρεωστικες κλπ.κατευθειαν στην μεταφορικη με το αυτοκινητο σου , φωρτωνεις πληρωνεις φευγεις. ;)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο απ' ολα ειναι μια χαρα ρε συ spimav_z  , δεν καταλαβα.Απλα ανεφερα οτι δεν εχω ιδεα απο το τι τυπου καλωδιο χρειαζομαι(πως να ειναι τα βησματα στις δυο ακρες του - π.χ.XLR ή κατι αλλο) και τι φυλου το καθενα απ'αυτα (αρσενικο , θυληκο , ουδετερο).Σας ξαναλεω οτι ειμαι παντελως ασχετος με home recording.Thanks!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks παιδια!

 

Σιγουρα το ενα απο τα 2 ομως να ειναι "καρφι"(1/4)?Γιατι η καρτα εχει και την εισοδο "guitar".

και τελος βλεπετε στο ιδιο καταστημα καμια βαση καλη και οικονομικη μικροφωνου?

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το musicstore παρά τις σχετικά τσιμπημένες τιμές του είναι πολύ αξιόπιστο, κατά τα πρότυπα των ξένων. Τώρα σε σχέση με το καλώδιο, αυτό που προτείνει και ο fleamail είναι ταμάμ. Θα το βάλεις στην είσοδο του μικροφώνου και θα είσαι κομπλέ. Και μια και το SHURE SM57 είναι δυναμικό δεν έχεις και την ανάγκη για phantom power, οπότε είσαι κούκλος.

Τώρα αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο πες

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παλι ευχαριστω , ησασταν κατατοπιστικοτατοι.Το παραγγειλα ηδη.Κατι τελευταιο που ηθελα ειναι αν μπορειτε να δωσετε καποιο link για τους ASIO Drivers της καρτας μου για οσο το δυνατον χαμηλοτερο latencyΤο λειτουργικο μου ,αν παιζει καποιο ρολο ,  ειναι windows xp sp1.

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους έχει το cd που ήρθε με την κάρτα, δεν τους έχει; Βάλτους και αν είναι παλιά έκδοση τράβα στο site της tascam και κάνε την όποια αναβάθμιση.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου