Προς το περιεχόμενο

Ημερίσια κοντά στην Αθήνα, please? Ιδέες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Λοιπον,

 

Περιμένω έναν καλό φίλο, Δανό, (απο την Δανία, ναι... θα μου φέρει blue cheese δώρο :P), και ήθελα να τον πάω κάπου.

 

Στην αρχή είχα σκεφτεί να τον πάω στα Στύρα Ευβοίας, αλλά κάτι προέκυψε και έτσι... μάλλον όχι. (να μην αναφέρω το καμμένο τοπίο σε όλη την Β.Α. Αττική)

 

Άρα μένουν άλλες λύσεις, και δε ξέρω τι να προτειμήσω:

 

1. Αργοσαρωνικός. Το κακό είναι ότι θέλει πλοίο, ΔΕΝ τα ξέρω τα νησιά καθόλου, και δε θα μπορώ να καθοδηγήσω πολλά πράγματα.

2. Σούνιο. Πολύ ωραία, αλλά έχω να πάω 20+ χρόνια εκεί. Είναι καλά; Ωραία;

 

Άλλες προτάσεις; Άλλες ιδέες; Συγκεκριμένα πράγματα στα παραπάνω μέρη, μήπως;

 

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μια βολτα στην Υδρα θα τη χαρείς εσύ κι αυτός θα παρει και γευση νησιού. Κινείσαι με τα πόδια και έχει ούζο, μπύρα και ψαράκι. Εγώ εκεί τους πάω αυθημερόν. Καραβακι και δελφίνι έχει συνέχεια. Παρε το λιμεναρχείο Πειραιά η κανε google για το ωράριο. (Ζηλεύω πολύ.)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Σουνιο ειναι πολυ ωραιο αλλα δεν ειναι για παραπανω απο 2 ωρες.

 

ΥΔΡΑ-ΣΠΕΤΣΕΣ ειναι μια χαρα και πολυ κοντα ,και τα δυο νησια δεν εχουν αυτοκινητα και περπατιουνται ευκολα,και τα δυο ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ,η ΥΔΡΑ εχει καλυτερο φαγητο & ωραιοτερη χωρα,οι Σπετσες καλυτερη θαλασσα & καλυτερο "περιπατο" (δεν εχει τρελλες ανηφορες οπως η Υδρα) και ειναι δε καταπρασινη (η Υδρα ειναι ξερονησι).Διαλεγεις και παιρνεις.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίδαυρος, Ναύπλιο και μετά Μυκήνες. Νεότερη και Αρχαία Ελλάδα.

Εξω από το (αιδώς) Αργος αν θυμάμαι καλά είχε και ένα ωραίο χωριό με ταβερνάκια.

 

Και γρήγορα πριν καούν και αυτά

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Σουνιο ειναι πολυ ωραιο

 

+1 ήμουν εκεί πρόσφατα. Ναός Ποσειδώνα 4 Ευρώ είσοδος δια τους ενήλικες. Άμα τον πας και για μπάνιο σε καμιά παραλία πριν την Παλ. Φώκαια θα είναι σούπερ.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτο σωστο,μαλιστα για μπανιο μπορεις να τον πας και στον φοβερο κολπισκο που ειναι κατω απο το σπιτι των Χορν/Γουλανδρη (το τεραστιο κοκκινο σπιτι που βλεπεις απο το ναο του Ποσειδωνα,ισως το ωραιοτερο σπιτι της Ελλαδας ;))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου