Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ: Πιο αργοί και απ'την καθυστέρηση


kerkiras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους...

 

Μέσα στις γιορτές των χριστουγέννων είχα δει στο γερμανικό ebay μια πολύ καλή ευκαιρία για ένα Korg Trinity, έλαβα μέρος στη δημοπρασία και το κέρδισα. Το synthesizer στάλθηκε από γερμανία στις 4/1, σήμερα έχουμε 30/1. Να σημειώσω ότι πρόκειται για μουσικό κατάστημα από το οποίο είχα αγοράσει παλαιότερα κάποιο όργανο χωρίς κανένα πρόβλημα αφού η αποστολή έγινε με courrier. Στην πρόσφατη περίπτωση όμως έπειτα από κακή συνενόηση το όργανο στάλθηκε με γερμανικό ταχυδρομείο που σημαίνει ότι στην ελλάδα θα έρθει με ΕΛΤΑ. Πήγα σήμερα, ρώτησα μήπως έχει έρθει κάποιο δέμα στο όνομα μου στην περίπτωση που το ειδοποιητήριο είχε χαθεί όμως δυστυχώς δεν υπήρχε τίποτα. Είχε κάποιος από εσας παρόμοια εμπειρία με τα ΕΛΤΑ ή μήπως πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ ότι κάπου χάθηκε το δέμα στη διαδρομή;  ??? :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

lol,

 

πριν από έναν χρόνο περίπου μου συνέβη κάτι αντίστοιχο με την Fed-Ex στην Αθήνα, είχα παραγγείλει κάτι από thomann.de το είχαν στείλει οι άνθρωποι, μου είχαν δώσει τον αριθμό της φορτωτικής για να μπορώ να κάνω tracking την παραγγελία μου, είχε έρθει Αθήνα, το έστειλαν Γιάννενα, ξέχασαν ότι το έστειλαν Γιάννενα, το έψαχνα ο έρμος, έλεγαν ότι δεν ήρθε ακόμα, ότι σε κάποια αποθήκη θα είναι, ότι δεν μας ειδοποιήσαν κ.λ.π. Και την ίδια μέρα που το έψαχνα, μου τηλεφωνεί ο τυπάκος με την μεταφορική από τα Γιάννενα και μου λέει "τι ώρα να έρθω να σας δώσω το δέμα σας"; Όρνια....

 

Οπότε ξεκίνα ανάποδα, πάρε τηλ. ή στείλε email στην Γερμανία να μάθεις πότε, τι και πως. Ελπίζω να μην έχει φτάσει στην Ουγκάντα και να το παραλάβεις σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Γερμανικα ταχυδρομεια ανηκουν στην DHL και στην Ελλαδα τα περισσοτερα δεματα (ακομα και αυτα που στελνονται με απλο ταχυδρομειο) παραδιδονται απο τις Ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ (ΠΟΡΤΑ-ΠΟΡΤΑ) επικοινωνησε με το Γερμανο να σου δωσει το Tracking Nr και μετα παρε στο 800-11-83000 να σου πουν ακριβως που βρισκεται

 

ολα αυτα βεβαια στην περιπτωση που στην πολη σου ΥΠΑΡΧΕΙ γραφειο των ταχυμεταφορων ΕΛΤΑ κατι που μπορεις να δεις εδω

 

www.courierelta.gr

 

αν δεν υπαρχει θα φας την πικρα που τρωει ολη η επαρχια απο τα ΕΛΤΑ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Γερμανικα ταχυδρομεια ανηκουν στην DHL και στην Ελλαδα τα περισσοτερα δεματα (ακομα και αυτα που στελνονται με απλο ταχυδρομειο) παραδιδονται απο τις Ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ (ΠΟΡΤΑ-ΠΟΡΤΑ) επικοινωνησε με το Γερμανο να σου δωσει το Tracking Nr και μετα παρε στο 800-11-83000 να σου πουν ακριβως που βρισκεται

 

ολα αυτα βεβαια στην περιπτωση που στην πολη σου ΥΠΑΡΧΕΙ γραφειο των ταχυμεταφορων ΕΛΤΑ κατι που μπορεις να δεις εδω

 

www.courierelta.gr

 

αν δεν υπαρχει θα φας την πικρα που τρωει ολη η επαρχια απο τα ΕΛΤΑ.

+5555

 

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ακριβώς την ίδια εμπειρία. Κέρδισα ένα πετάλι στο ebay από Γερμανία, μου το έστειλαν στις 4/1, και το πετάλι έφτασε προχθές. Να σημειώσω ότι επειδή δεν έχω πιστωτική κάρτα, χρησιμοποίησα αυτήν ενός φίλου μου και παρ΄όλο που είχαμε σημειώσει τη δική μου διεύθυνση, το πακέτο έφτασε στη διεύθυνση του φίλου μου ??? Σίγουρα βρες το tracking number και πάρε ένα τηλ στα ΕΛΤΑ, αλλά μπορεί απλά να είναι η γνωστή ελληνική κωλυσιεργία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρ΄όλο που είχαμε σημειώσει τη δική μου διεύθυνση, το πακέτο έφτασε στη διεύθυνση του φίλου μου

 

καλα για αυτο δεν φταινε τα ΕΛΤΑ αλλα ο Γερμανος που εγραψε λαθος δ/νση... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχουν φάει γερό Overload γι αυτό λίγο υπομονή. Εγώ πήρα εχθές δέμα από Ολλανδία που είχε σταλεί 7/1 και η ημερομηνία άφιξης ήταν 27/1. Μάλιστα ο γνωστός μου (πλέον) στο ταχυδρομείο μου είπε ότι καθυστερούν στις αποθήκες στην Ιταλία όπου γίνεται μεταφόρτωση για Ελλάδα γιατί υπάρχουν τρελές ποσότητες δεμάτων και τηρούν σειρά προτεραιότητας!

 

Ας μην κατηγορούμε πάντα τα ΕΛΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην σας πω ποσο καιρο εκανε το δικο μου δεμα απο αμερικη...αφου το ειχα ξεγραμενο μετα απο 6 μηνες...εσκασε μυτη  :P

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειχες ακολουθησει τον...οδηγο μας

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=2770.0

 

σε 5-6 μερουλες θα σου ειχε ερθει.. ;) :)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου