Προς το περιεχόμενο

ανταλλακτικο για boss distortion ds2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χθες μου χαρισαν το boss ds2 turbo distortion , το οποιο ομως εχει την εξης βλαβη :

 

εχει σπασει το ποτενσιομετρο του tone με αποτελεσμα να μην μπορω να το ρυθμισω. θελω να μαθω που μπορω να προμηθευτω το ποτενσιομετρο(δεν με ενδιαφερει και το πλαστικο, απλα την δουλεια μου θελω να κανω).σπυδαζω θεσσαλονικη αλλα κατερβαινω συχνα αθηνα.ξερετε καποιο μαγαζι?? μηπως σας περισσευει κανενα απο κανενα κατεστραμενο boss πεταλακι να το αγορασω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε μου,

 

θα πας σε ένα οποιοδήποτε μαγαζί με ηλεκτρονικά και θα του ζητήσεις να σου δώσει ένα ίδιο ποτενσιόμετρο (σε ωμική αντίσταση και τύπο), με το ποτενσιόμετρο του πεταλιού σου. Μπορείς να το κολλήσεις εσύ με ένα κολλητήρι μέσα σε 2 λεπτά, ή να βρεις ένα φίλο σου, ή ζήτησε το από το μαγαζί που θα το αγοράσεις.

 

Το κόστος δεν ξεπερνά τα 2 - 3 ¤ ανάλογα την ποιότητα του ποτενσιόμετρου που θα πάρεις.

 

Καλή επισκευή !

i]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου