Προς το περιεχόμενο

Miselu's Neiro synth


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα χθες επεσε στην υποψια μου αυτο το παραξενο synth μαλλον προκειτε για συνεργασια αναμεσα σε korg και yamaha ισως μια νεα γενια Android-powered synth γεια την google????????? δεν ξερω θα το δουμε στην συνεχεια

;)

 

εδω γεια περισοτερες πληροφοριες:

 

http://www.engadget.com/2012/06/27/miselu-neiro-synth-at-google-i-o-exclusive-first-look-at-apps-f/

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...2μιση λεπτά βίντεο και δεν έβαλε τα χέρια του στο clavier.

 

...κάθε καρυδιάς καρύδι παγκοσμιοποιημένο.

 

Ούτε καν 1 cent από μένα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παντελως αδιαφορο. ???

+1

 

...2μιση λεπτά βίντεο και δεν έβαλε τα χέρια του στο clavier.

Είσαι άδικος. Τα έβαλε. Δεξιοτέχνης, δεξί - αριστερό χέρι, δεν μπορώ να πω...

 

...κάθε καρυδιάς καρύδι παγκοσμιοποιημένο.
και βάλε...

 

Ούτε καν 1 cent από μένα.
+1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το interface και οι διακόπτες πάντως είναι παρμένα από τα κλασσικά Roland TR 808, 909 κτλ και σε κάποιο σημείο αναφέρεται και σε αυτά αλλά δεν βλέπω λογότυπο της Roland επάνω...

 

Σαν light edition vst έκδοση των TR μου φάνηκε με λίγο υλικό από TB & MC αλλά τα πρώτα mc303 τα παλιά.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το interface και οι διακόπτες πάντως είναι παρμένα από τα κλασσικά Roland TR 808, 909 κτλ και σε κάποιο σημείο αναφέρεται και σε αυτά αλλά δεν βλέπω λογότυπο της Roland επάνω...

Φυσικό να είναι παρμένα διότι τα TR της Roland ήταν και παραμένουν σημείο αναφοράς. Ειδικά το όλο σκεπτικό, προγραμματισμός - χειρισμός των TR και φυσικά ο ήχος.

Βεβαίως και δεν είναι της Roland αυτό το ... και όχι μόνο. Όσοι είχαν ή έχουν TR ή TB μπορούν να καταλάβουν.

 

Σαν light edition vst έκδοση των TR μου φάνηκε με λίγο υλικό από TB & MC αλλά τα πρώτα mc303 τα παλιά.

Δείχνει σαν ένα mix από διάφορα για να "γλυκάνει" τους νέους στο είδος και να νομίσουν ότι έχουν TR ή/καί μηχανήματα άλλης εποχής. Από ήχο όσοι γνωρίζουν καταλαβαίνουν. Ειδικά στον τετ-α-τετ χειρισμό αυτών των μηχανημάτων (original Roland TR-series).

 

Το βασικότερο, μουσική έπαιξε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το video μεσα στο link της σελιδας ειναι πολυ καλιτερο.σαν microkey της korg μιαζει και ενα ειδος groovebox.

εμενα μου ψηλο αρεσει δεν ειναι και ασχημο χαβαλε εχει.(δεν θα παιξεις και παπαθανασιου με αυτο  ;D).

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου