Προς το περιεχόμενο

Vartanis - Απο την αρχη.


Χάρης Ο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επείδη ασχολούμαι με το συγκεκριμένο είδος μπορώ να πω ότι το κομμάτι έχει ωραίες ιδέες και αναπύσσεται όμορφα, αλλά η φωνή, σόρυ κιόλας, δεν αντέχεται. Ή συναχωμένος είσαι ή το κάνεις για πλάκα...

 

Μη το πάρεις στραβά, μια γνώμη είπα. Τώρα θα μου πεις οι άλλοι καλυτεροι είναι? Ελα μου ντε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε φιλε Χαρη(συνωνοματε)για να πω την αληθεια δεν καταλαβα,τι θελεις να πεις. ???

Οσο για τον Eνοχο φιλο,δυστυχως δεν κανω πλακα με την φωνη μου, το προσπαθω οσο μπορω(καταραμενο τσιγαρο).

Η αληθεια ομως ειναι, επειδη εχει γινει αναφορα και στα αλλα τραγουδια που εβαλα για την φωνη,την γραφω με την μιση ταχυτητα του φωτος, οχι μονο σε ενα τραγουδι, αλλα καμμια φορα και σε 8-9-10 τραγουδια,απο μια φορα, γιατι δεν θελω να ενοχλησω τους γειτονες με την αγριοφωναρα μου.Και ολα αυτα σε μιση ωρα.

Τι να κανω;

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φωνητικά σε κάτι τέτοια κομμάτια (ραδιοφωνικά) πρέπει να ναι σχεδόν τελεία απο πλευράς φαλτσών κτλ. Το πιο απλο που μπορείς να κάνεις είναι να αποκτήσεις κάποιο vst με pitch correction όπως το Antares Autotune. Θα σε σώσει... Αν θες πάλι να δουλέυεις πολλή ώρα πάνω στα vocal tracks σου πήγαινε σε κάποιον φίλο του οποίου το διαμέρισμα έχει καλή ηχομόνωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε φιλε Χαρη(συνωνοματε)για να πω την αληθεια δεν καταλαβα,τι θελεις να πεις. ???

 

εννοώ ότι είναι "τσίου" εντελώς... δεν μπορώ να το εκφράσω αλλιώς  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία φίλε vartani. Μου άρεσε παρα πολύ ο lead ήχος που ακούγεται. Ειδικά στο σολάκι στο 03.07 η ψηλή νότα που ακούγεται σαν τον ήχο που έκανε το πρώτο  game boy μόλις άνοιγε, είναι τρέλλα! Αλήθεια απο πού είναι αυτος ο ήχος?

 

Ένα πράγμα θα σου πώ φίλε μου. Εντάξει η φωνή σου δεν είναι η καλύτερη, αλλα αυτήν έχεις!

Επίσης είσαι πολύ καλός πλητράς, και κιθαρίστας (αν παίζεις εσύ),

Οι παραγωγές σου είναι όσο πιο καλές μπορεί να είναι με τον εξοπλισμό που διαθέτεις,

Το στυλ των τραγουδιών που γράφεις είναι λίγο ξεπερασμένο και άνοστο, αλλα ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ ΚΟΛΟΚΥΘΟΠΙΤΑ.

 

Τι θέλω να πω με αυτά? Οτι δεν καταλαβαίνω γιατι σε ειρωνεύονται και σε κοροιδεύουν όλοι εδω μέσα. Λες και αυτοί είναι ανώτεροι και έχουν πετύχει περισσότερα στη ζωή τους.

Αυτα τα κόμπλεξ να μην είχε ο κόσμος θα είμασταν καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ambient-umbrella.jpg

 

θα βρέξει... μα τι λέω βρέχει ήδη...

 

on topic: το στυλ του κομματιού, και ειδικά οι στίχοι, δε θα μπορούσε να απέχει περισσότερο από τα γούστα μου, άρα δε μπορώ να το κρίνω. Πάντως το παλεύεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως θα ήθελα διαφορετική παραγωγή γμτ.... διαφορετική ενορχήστρωση........ νομίζω πως του λείπει το ΚΑΤΙ :)

 

ομποε?        ;)

 

 

Ας κρινουν οι συναδελφοι λα'ι'κοι. Ειναι εξω απο τα νερα μου. :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου