Προς το περιεχόμενο

στιγμές μουσικής ηδονής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλισπερα! θα ήθελα να μάθω τραγούδια ή καλύτερα μάλλον στιγμές ιδονής,σήκομα τρίχας και ρήγους που νιώσατε κάποτε ακούγοντας μουσική.Ενα συναισθημα που μου συμβένει πολύ σπάνια και δεν ξέρω πως να το χαρακτιρίσω.(μουσικοσινεσθηματικός οργασμός).απο κάθε ειδος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραία ιδέα για post.

Είναι πάρα πολλά τα τραγούδια που έχουν κάνει την τρίχα να σηκωθεί...

Ένα από τα πρώτα που θυμάμαι από πολύ πιτσιρικάς ήταν όταν έπαιζε ο αδερφός μου στην ακουστική του ένα cover του "Simple Man" από Lynyrd Skynyrd.

 

 

Υ.Γ. Αμάν βρε φιλαράκο. Είσαι κι εσύ παιδί των greeklish μου φαίνεται. Αυτά τα χρησιμοποιούσαμε εμείς στα 80ς και 90ς όταν δεν υπήρχε πλήρης υποστήριξη ελληνικών. Κρίμα εν έτη 2000+ που τα έχουμε όλα στο πιάτο να μην προσέχουμε την ορθογραφία. Ούτε μια "Καλησπέρα" γραμμένη σωστά ? Δεν θέλω να το παίξω έξυπνος απλά στο τέλος τα νέα παιδιά θα ξεχάσουν να γράφουν....Πάντα φιλικά.

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτές τις μικρές στιγμές είμαστε όλοι εθισμένοι.

Και είναι πολλές δόξα τω Θεώ (δοτική  ;) )

 

Για την αλλαγή τέμπο στην εισαγωγή του σόλο στο Free Bird στο live των Skynyrd (μιας και αναφέρθηκαν πιο πάνω)

Για την εισαγωγή στο Irish Tour του Rory (ο οποίος είναι "υπεύθυνος" για πολλές τέτοιες στιγμές)

Για το Ol'55 του Waits

Για την κραυγή "How does it feel" του Dylan (άλλος μεγάλος υπεύθυνος) στο Like a rolling stone με το hammond του Kooper να επιμένει από πίσω.

Για τον τυπάκο που ούρλιαξε "πάμε για τα παιδιά εκεί κάτω" και ξεχύθηκε με ένα μανιασμένο σόλο σε κάποια μικροσυναυλία κάπου στου Παπάγου εννοώντας τους καμια 15αρια ξέμπαρκους που ήμασταν από κάτω.

Για την πρώτη φορά που άκουσα στα 16 μου σε live να ακούγεται το μπάσο μου από τον ενισχυτή από πίσω μου.

Για, για, για ....... ατέλειωτη η λίστα και τα παραπάνω μόνο ψήγμα

 

Τελευταίος υπεύθυνος, η ΜΕΓΑΛΗ εκτέλεση του Otis Spann του "Ain't nobody's business if I do" που είδα στο Youtube. A must see.

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποπο ποση ωρα εκανες να το σκευτεις αυτο ρε γιωργο??? τελσπα για να πω και γω αυτη την ανατριχιλα την ενιωσα και τη νιωθω στο nothing else matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγιστη ανατριχιλα η εισαγωγη του "Ecstasy Of Gold" στις συναυλιες Metallica

To επαθα και στην πρωτη το '93 και στη δευτερη το "99

Fender Jazz Bass+Spector=bass

Ampeg+Mesa/Boogie=amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου