Προς το περιεχόμενο

Evil ... Nu metal (μάλλον...)


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Να μοιραστώ και άλλα μέρη της μουσικής μου προσωπικότητάς! :D Ελπίζω να μην σας κουφάνω...

 

www.nikolas-sideris.com/stuff/evil_nu_metal.mp3

 

Είναι αρκετά δυνατό και πολύ κομπρεσαρισμένο, οπότε προσοχή την ένταση, έτσι; :) Και... καλό χτύπημα... (είναι μικρούλι όμως το καημένο, δεν το ανέπτυξα καθόλου... :-[)

 

Νικόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχηγε ωραιο το κλιπ,

 

δεν ειναι κιθαρα ετσι? Midi παιγμενο? Μαλλον. Παντως ειναι καλο, απλα φαινεται οτι ΔΕΝ εισαι κιθαριστας (αλλα μαλλον λιγο σε νοιαζει κιολας ε?  ;))

 

Δεν ξερω αν τους ξερεις τους PANTERA αλλα δες παρακατω απο που το "εκλεψες" εστω και ακουσια

 

Α, και Nu metal αυτο δεν ειναι. Ειναι καθαρη μεταλια λεμεεεε....

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

χαχα...

 

Είπα... μάλλον ;) Δεν είμαι και σίγουρος.

 

Όχι, δεν είναι πραγματική κιθάρα, είναι μια λούπα (άρα όχι midi), παιγμένη απο κιθαριστή. Απλά έκανα λίγο sound design στη λούπα για να την αλλάξω ελαχιστα...

 

Δεν έκλεψα τίποτα, γιατί δεν έκανα την λούπα ;) χεχε... Αλλά δεν το ήξερα το κομμάτι.

 

Το Nu το έβαλα απλά για τα σύνθια προς το τέλος... Και όχι δε με πολυνοιάζει που δεν έιμαι κιθαρίστας, νομίζω καλούλι ακούγεται (λέω τώρα... :D)

 

Ευχαριστώ που το άκουσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι κι ετσι Νικολα. Παντως ΑΝ θες να το κανεις να ακουγεται πιο Nu καν του ενα πιο "industrial" eq (το εχεις κανει ηδη dub left kai right)

Αυτο που "χανει" (αν χανει καπου) δεν ειναι τοσο η κιθαρια αλλα οι "γκαζοντενεκεδες" απο πισω (βλ τυμπανα)

 

Αυτα τα πραματα θελουν σφιχτερ τυμπανα, μια χαρα παντως

 

ΥΓ. Γυρνα το στην κιθαρα να γουσταρεις ναουμ

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντροπή κ αίσχος για την μέταλ σκηνή.Απορρίπτεται κ ο καλλιτέχνης απαγχονίζεται με την ετυμηγορία του οραματιστή κιθαροήχου.

 

:P

 

Υ.Γ.Αν μπει κάπου αναθεώρησε το λίγο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που "χανει" (αν χανει καπου) δεν ειναι τοσο η κιθαρια αλλα οι "γκαζοντενεκεδες" απο πισω (βλ τυμπανα)

 

κι εγώ το ίδιο πιστεύω....

Ωραίο κατα τ'άλλα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

χαχαχαχα!

 

Συμφωνώ κι εγώ με τους γκαζοτενεκέδες. Ο συνθέτης να το φτιάξει. (ούπς... εγώ είμαι αυτός).

 

Μπορώ υπεύθυνα να πω ότι προσπάθησα με τους ντενεκέδες αλλά δεν τα κατάφερα καλά. Θέλει κάτι άλλο... Θα δω... (όχι ότι θα το δουλέψω τώρα. Όχι εκτώς και μπει κάπου πράγματι γιατί τώρα είναι σαν ένα ντέμο και τίποτα παραπάνω).

 

Κατα τα άλλω λυπάμαι για την προσβολή στο κιθαρόβιο κοινό του νοιζ. Σορρυ παιδιά!  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα ετοιμαζόμουν να ρωτήσω με τι ηχογραφησες αλλά πήρα την απάντηση μου ;D

Ομορφα πράματα αλλά αυτά τα τύμπανα βιάζουν τις κιθάρες!!!

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ΑΝ θες να το κανεις να ακουγεται πιο Nu καν του ενα πιο "industrial" eq (το εχεις κανει ηδη dub left kai right)

 

Αν μπορείς το εξηγείς λίγο αυτό το ιndustrial;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι βεντούζα... Όντως τα ντραμς είναι ολίγο ντενεκεδούπολη, αλλα ο ήχος της κιθάρας αποζημιώνει. Το όλο στήσιμο μου θύμισε δουλειές του Frank Klepacki.

 

Συχγαρητήρια αδερφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου