Προς το περιεχόμενο

TASCAM US-122l και windows 7


trifonnn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"κλαησπερα"!είμαι κάτοχος μια κάρτας tascam us-122l την οποια δούλευα μέχρι στιγμής μια χαρά,εδώ και μια βδομάδα έχω κάνει μια αγορά καινούργιου pc!στην αρχή δεν μπορούσα να κάνω το setup στα windows 7 και αφού τα κατάφερα ανοίγω πχ να δουλέψω στο cubase είτε καρπού αλλου αλλα το πρόβλημα είναι ότι ακούω μονιμους κάποιους ηχους και κολλάει αφάνταστα κρασάρει εντελώς ενώ η ram μου είναι στα 4giga,τι μπορώ να κάνω για να σταματήσω αυτούς τους ηχους και να μην κρασάρει ρε παιδιά?επίσης έχει και την onboard κάρτα ήχου το pc μια realtek μήπως δημιουργείται το πρόβλημα κάπου από κει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρύφωνα καλώς ήρθες.

Γράφε στα Ελληνικά όμως.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πρόβλημα έχω και γω. Κατέβασε τους τελευταίους driver από το site της tascam αυτούς που είναι για vista. Εγώ έχω winsows7 64bit και δουλεύει τελικά. Έχω την εντύπωση ότι ο ήχος είναι οκ δεν παίρνω όρκο πάντως ότι είναι το ίδιο ποιοτικος ή ότι δεν θα κρασαρει κάποτε. Δεν έχω δουλέψει ακόμα κανένα προτζεκτ μόνο τεστ έκανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω την us-144 που έχει τους ίδιους drivers, σε windows 7 64-bit και έχω κι εγώ προβλήματα. Τώρα την έχω βγάλει από το pc γιατί crasharan οι browsers σε hd videos και λοιπά.

 

Μάλλον πάω για άλλη κάρτα...  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου Alexei δεν τηα σου προτινα να αγορασεις καινουργια καρτα απλα κατεβασε τα drives για τα win 7 απο την ιδια την εταιρεια απλα να ειναι για την καινουργια tascam us-122l-144(mkII)emena pantow doyleyeiu mia xara elpizo na petyxei kai se sena!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια και γω το ειχα αυτο το προβλημα και το λυσα με τον ποιο ηλιθιο τροπο.ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.Στο λαμπτοπ μου παντα οταν ανοιγει ειναι απο μονο του ρυθμισμενο να ψαχνει ασυρματα δικτυα.Εχει  ενα κουμπακι το πατας και κλινει,και μαζι εξαφανιζονται ολα τα προβληματα με την καρτα.Υποψιν εχω ακριβως την ιδια καρτα.Let me know αν αυτο εφταιγε

www.orestisguitar.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

εχω τα ιδια προβληματα με την us-122L

 

σε windows7 64bit.

 

εφυγα για 15 μερες, οταν γυρισα ειχε προβληματα, απιστευτο... χωρις κανενα λογο

τα προβληματα διαφοροποιουνται οταν ιεμαι απο usb3 se 2

στην 3 εχει διακοπες ηχου αμεσα, στην 2 high pitched noise σε 10 λεπτα...

 

γενικα την ετρεχα σε ολες τις θυρες ανετα χωρις προβληματα.. μονο ο θορυβος υπηρχε μερικες φορες. ειναι περιεργο γιατι δεν αλλαξα κατι και αρχισε να μου κανει τη ζωη δυσκολη

 

νομιζω το ασυρματο επιρρεαζε παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη χρησιμοποιώ χρόνια (και πλέον με win7) και δεν είχα ποτέ προβλήματα.

Η απενεργοποίηση της onboard είναι γενικά απαραίτητη πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και εγώ πρόβλημα με αυτή την κάρτα σε 64bit windows 7.Μετά από πολλά tests είδα ότι οι τελευταίοι drivers δουλεύουν καλά με το cubase..αλλά όχι με τα windows.Αντίθετα παλαιότεροι (2.00 ,2.01) δουλεύουν καλά με τα windows αλλά όχι με το cubase. Ευτυχώς ήθελα ούτως η άλλως dual boot.  ::)

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου