Προς το περιεχόμενο

Γέφυρα bass


iassael

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για γέφυρα θα σου πρότεινα να κοιτάξεις εδώ...

http://store.guitarfetish.com/bagubr.html

 

 

Αλλά επειδή απ'ότι έχω καταλάβει είσαι τύπος που ψήνεται για ιδιοκατασκευές και βελτιώσεις, και είχες εκφράσει και μία συμπάθεια προς το p-bass, θα σου θέσω τον εξής προβληματισμό: Δεν παίρνεις καλύτερα ένα τέτοιο να το κάνεις μόνος σου όπως θες και να αφήσεις το Β50 όπως είναι???

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_bass_guitar_kit.htm

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα μου εφτιαξες ηδη προφιλ και είσαι μεσα 100%....

Απιστευτος....

 

Να σου πω την αλήθεια και εγω αυτές είδα (συγκεκριμένα Oversized Top Mount Bass Bridge- SUSTAIN! Black) και το σκευτομούν αλλά μετα διάβασα για την Badass II και δεν ξερω... τι προτιμάς?

 

Για το δευτερο θα ήθελα παρα πολυ αλλά είνα harley benton.... Είναι μάρκα μεκαψες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω σε σχέση με το BadassII τι λέει το GFS αλλά πιστεύω ότι ποιοτικά θα είναι οκ και από τιμή σκίζει τα πάντα.

 

Τώρα όσον αφορά το ότι το harley benton είναι μάρκα μ'έκαψες, δε νομίζω ότι θα έπρεπε να σε φοβίζει από τη στιγμή που το κιτάκι έχει solid σώμα (ενώ τα φτηνά έτοιμα όργανα συνήθως δεν εχουν) και είναι και δοκιμασμένο και από άλλους στο noiz, οι οποίοι λενε ότι είναι οκ. Εγώ λέω να χτυπήσω ένα πάντως...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά και η γέφυρα από GFS όπως και η Badass είναι φτιαγμένες από το ίδιο κράμα μετάλλου, δηλαδή από ΖΑΜΑC.

 

ZAMAC εστί κοκτεϊλ ψευδάργυρου, αλουμινίου, μαγνησίου και χαλκού (Zinc Aluminum Magnesium Αnd Copper). Kαμία σχέση με το PROZAC δηλαδή.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα έχω τσεκάρει πλαϊ-πλαϊ αλλά εκ πρώτης όψεως φαίνονται ισότιμα. Θα χτυπήσω και γω μια μαύρη για ένα κανίβαλο πρότζεκτ εντός ολίγου.

 

Γιατί θες να αλλάξεις την γέφυρα από το ESP;

Πρόσεξε τι θα πεις...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μενεις θεσσαλονίκη?

Αγοράζουμε μαζι?

 

Δεν ξέρω δεν μου γεμίζει το ματι :D

Και βασικά γιατί η άλλη είναι και πιο ωραία...

 

Γιατι ρωτας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ. Αν έλεγες τίποτα τύπου "για περισσότερο sustain" θα εκνευριζόμουν ελαφρώς........... :D

 

Μπα δεν είμαι βόρειος.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου