Προς το περιεχόμενο

Screen replacement (Lexicon pcm91 + TC Electronic Dtwo)


tasman_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά, έχω το εξής προβληματάκι και ζητώ τα φώτα σας.

Σήμερα η μικρή μου κόρη μου με όπλο μια πλαστική βούρτσα επισκέφτηκε τη ρακιέρα μου.

Μετά την άκαρδη επίθεση οι οθόνες των Lexicon pcm91 και TC electronic Dtwo τραυματίστηκαν. (Για την ιστορία το Lexicon αποδείχθηκε πολύ ανθεκτικότερο του TC.)

Μέχρι στιγμής δεν βρήκα καμία πληροφορία οnline  σχετικά με την αντικατάσταση των οθονών.

Γνωρίζει κανείς αν αυτό γίνεται εύκολα και πόσο περίπου μπορεί να κοστίσει?

(μόνο το μπροστινό πλαστικό μέρος θα πρέπει ν' αλλαχθεί φαντάζομαι-κι ελπίζω)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ιντερνετ δεν πρόκειτε να βρεις κάτι, εκτός αν ξέρεις ακριβώς το part number απ'τις οθόνες.

Για το PCM, θα απευθηνθείς στο Bon Studio 210-3417200-1 και για το TC στην ΟΜΙΚΡΟΝ 210-3302095.

Τα ρακ ήταν αναμένα όταν έγινε το κακό?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μικρό το κακό. Υπάρχουν και χειρότερα.

Λογικά πρέπει να έπαθαν ζημιά μόνο τα εξωτερικά προστατευτικά από τις οθόνες και όχι οι ίδιες οι οθόνες (εσωτερικά). Εκτός κι αν τους έδωσε και κατάλαβαν. Ανταλλακτικό θα βρείς στους επίσημους εισαγωγείς.

 

Μπράβο η μικρή !!!

Φαίνεται δεν τις άρεσε ο ήχος τους !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και τις πληροφορίες. Θ' απευθυνθώ στις αντιπροσωπείες.

Τα μηχανήματα ευτυχώς δεν ήταν αναμμένα και όσο για τον ήχο Μανώλη έχεις δίκιο.

Αν κρίνω μάλιστα από την επίθεση που η μικρή πήγε να κάνει και στα βιολιά, μάλλον θα πρέπει ν' αλλάξω επάγγελμα! :-))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιδί είναι. Θα μάθει κάποια στιγμή ότι αυτά είναι τα εργαλεία της δουλειάς του μπαμπά και δεν πρέπει να τα χτυπάμε αλλά να τα αγαπάμε και να τα προσέχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου