Προς το περιεχόμενο

Η νεα μπαντα του chad smith...


exarhos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενας μεγαλος γλυπτης καποτε σκεφτηκε οτι θα μπορουσε να φτιαξει το τελειο γλυπτο εαν επαιρνε το τελειοτερο σημειο του σωματος απο καθε μοντελο της εποχης που θα ποζαρε γιαυτον.

Ξεκινησε λοιπον και μολις τελειωσε εκπληκτος ειδε πως ειχε φτιαξει ενα τερας!

 

Οι μεγαλυτερες και εμπορικοτερες μπαντες αποτελουνταν απο ατομα τα οποια επαιζαν μαζι χρονια με ταλεντο σιγουρα, τα οποια εξελιχτηκαν μαζι και ας μην ηταν τοσο απιστευτες μοναδες ο καθενας ξεχωριστα.

Απλα λειτουργουσαν μαζι αποτελεσματικα.

Αnyway καθε μουσικος κρινεται απο την ιστορια. ;)

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eπιτελους ο ανθρωπος να παιξει και με μαματους μουσικους που πραγματικα να αξιζουν κι οχι μονο με τους μετριουςπροςψιλοχαλια Peppers.

 

Φίλε playloud, με εξέπληξε αυτή σου η άποψη. Από τα όσα σε έχω παρακολουθήσει στο forum και με το γεγονός οτι ασχολείσαι και επαγγελματικά με τη μουσική δεν περίμενα να χαρακτηρίσεις μετριουσπροςψιλοχάλια τους Peppers. Καλή η μπάντα του Smith  αλλά ρε παιδιά είναι μια μπάντα που μπορούν να την ακούσουν μόνο μουσικοί. Οι RHCP συνδυάζουν υπέροχα το βιρτουοζιλίκι με τη μουσικότητα και αυτό περνάει στον κόσμο. Οπότε δεν χωράει σύγκριση ανάμεσα στις δύο μπάντες.

 

Πάντως τα κομματάκια είναι πολύ καλά και θα έλεγα με πολύ λίγα έως καθόλου funk στοιχεία. Είναι περισσότερο ένα τζαμάρισμα του συγκροτήματος. Τώρα αν αυτοί οι μουσικοί είναι μαμάτοι ή δεν είναι, αυτό δεν ενδιαφέρει τον απλό ακροατή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την δική μας άποψη για τους RHCP, πιστεύω πως αυτή τη στιγμή καπου στην καλιφορνια καποιος κιθαρίστας πασχίζει να αποφασίσει ποιο να πρωτοξύσει. Το δεξί ή το αριστερό. Μάλλον θα προλάβει να τον απαλλάξει απο το δίλημμα κάποιο ξανθό πληθωρικό ηλιοκαμένο γκομενάκι.

Η μπάντα που παίζει ο Chad ειναι σούπερ και θα ξεσήκωνε και τον πιό απλό ακροατή σε ένα καλό ζεστό live χώρο. Η άλλη μπάντα που παίζει ο Chad με τον Flea κάνει ακριβώς το ίδιο αλλα σε γήπεδα με ακριβότερο εισητηριο. Είναι σα να συγκρίνεις την μπύρα με το καλό κρασί. Και τα δυό θέλουν μεράκι για να γίνουν, αλλα θέλουν την κατάλληλη περίσταση για να τα απολάυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε playloud, με εξέπληξε αυτή σου η άποψη. Από τα όσα σε έχω παρακολουθήσει στο forum και με το γεγονός οτι ασχολείσαι και επαγγελματικά με τη μουσική δεν περίμενα να χαρακτηρίσεις μετριουσπροςψιλοχάλια τους Peppers. Καλή η μπάντα του Smith  αλλά ρε παιδιά είναι μια μπάντα που μπορούν να την ακούσουν μόνο μουσικοί. Οι RHCP συνδυάζουν υπέροχα το βιρτουοζιλίκι με τη μουσικότητα και αυτό περνάει στον κόσμο. Οπότε δεν χωράει σύγκριση ανάμεσα στις δύο μπάντες.

 

Πάντως τα κομματάκια είναι πολύ καλά και θα έλεγα με πολύ λίγα έως καθόλου funk στοιχεία. Είναι περισσότερο ένα τζαμάρισμα του συγκροτήματος. Τώρα αν αυτοί οι μουσικοί είναι μαμάτοι ή δεν είναι, αυτό δεν ενδιαφέρει τον απλό ακροατή.

 

 

Φιλε μου κατ αρχην εγω ΔΕΝ μιλησα ΠΟΤΕ για βιρτουοζιλικι. Απλα ειπα μαματους μουσικους. Το βιρτουοζιλικι ειναι κατι που το παν οι αλλοι στην πορεια. Εγω ουτε για παπαδες μιλησα, ουτε για καλογριες. Μουσικαρα για μενα ειναι και ο BB King ο οποιος ειναι FAR away απο βιρτουοζος. Ομως σε καμμια περιπτωση το παιξιμο του δεν μου προκαλει ντροπη και πολυ περισσοτερο γελιο.

Τωρα για ξανθα ηλιοκαμενα γκομενακια εχουμε κι εμεις εδω στη Ροδο ναουμ  ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ τη ροδο εισαι μωρη μέταλ μπαμπόγρια?

 

Ετσι εξηγούνται όλα...Ιδου η Ροδος ιδου κ το καθημερινο πήδημα.

 

Χα χα, οχι ρε παιχταρα (σ)τριγκα. Απο Αθηνα ειμαι αλλα ενεκα οτι στην Αθηνα γιναμε πολλες, ζω μονιμα στη Ροδο απο το 2002.

Εξαρχε, εκτος απο παιχταρας εισαι και Θεος

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου