Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για distortion


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι για αγορά distortion μέχρι 150-160 ευρώ.Το θέλω για ήχο hard rock-heavy,και αν έχετε μια πρόταση που αξίζει πολύ κατά τη γνώμη σας και με λίγα παραπάνω χρήματα κάντε την!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να πιάσεις όλους αυτούς τους ήχους θα πρέπει ν'αγοράσεις κατα τη γνώμη μου ένα overdrive κι ένα distortion.Εγώ παίζω με το Boss SD-1 και ΜΤ-2.Έχω βέβαια και το DS-1 που το έχουν και οι πέτρες.Είμαι ικανοποιημένος μ'αυτά.Αν θες να δώσεις για ένα μόνο πετάλι 150€ κοίταξε κάποια λαμπάτα όπως τα Vox ή Electro Harmonix μετά σε Ibanez Tube Screamer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν έχεις κιθάρα με μονούς, τότε θα σου πρότεινα να κοιτάξεις για κάποιο RAT (βαρύ smooth distortion) η κάποιο Fulltone Distortion Pro (φέρνει και λίγο σε fuzz αυτό, πολύ πιο μουσικό, αλλά με λιγότερο όγκο από το RAT). Aν η κιθάρα σου έχει διπλούς τότε ανεπιφύλακτα το καλύτερο distortion που παίζει είναι το καλό, παλιό, τετράγωνο Marshall Guv'nor! (Το little green wonder του mad professor στα διπλά λεφτά είναι σχεδόν το ίδιο καλό...).

Πάντα μεταχειρισμένα, από το ebay ή κάποιο forum...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν τσεκαρεις τα hardwire της digitech?

τωρα προσφατα πρεπει να τα εβγαλαν και πρεπει να ειναι πολυ καλη φαση!

μπορεις να τα ακουσεις και στο youtube,

π.χ. για το overdrive :

-CΛINE-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλος.... ::) ότι πληρώνεις παίρνεις... ::)

 

Συμφωνώ μαζί σου αλλά λέω αυτό με βάση αυτά τα χρήματα που έχει σαν βάση το παιδί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω για την περίπτωσή σου ταιριάζει ακριβώς το Crunch box της MI Audio!

 

Είναι τέλειο για hard rock κι έχει πολύ gain με όμορφη χροιά!  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου