Προς το περιεχόμενο

Parallel,Hum canceling,out of phase???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είπε κανείς το αντίθετο...

 

 

Off-topic: Αν χρησιμοποιείς mozilla, νομίζω υπάρχει αυτόματος ορθογραφικός έλεγχος, οπότε θα μπορείς, παρά τη δυλεξία σου, να γράφεις ελληνικά χωρίς λάθη... Δεν ξέρω αν θα σε βολέψει, αλλά ρίχ' του μια ματιά... ;)

o.k file mou 8a to kitakso......euxaristo

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H κιθάρα σου έχει το S-1 switch, το οποίο όταν το πατάς (κανονικά το τραβάς, ένα push-pull είναι) συνδέει τους μαγνήτες σε σειρά και ψευτο-humbucker-ιάζουνε.

nai esti einai ,alla o superfunk eipe oti den allazei i xria ,oti mono apla megaloni i ezodos kai esti akougonte dinatotera.ektos kai an katalaba la8os... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομίζω ότι αυτό που είπε ο sf περι χροιάς δεν αναφερόταν σε series/parallel αλλά σε hum canceling/ non-hum cancelling

 

Aκριβώς ;)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτήν την περίπτωση η χροιά δεν αλλάζει.

Γιατί όμως δεν θες να βάλεις ανάποδο μαγνήτη στην μεσαία θέση;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτήν την περίπτωση η χροιά δεν αλλάζει.

Γιατί όμως δεν θες να βάλεις ανάποδο μαγνήτη στην μεσαία θέση;

 

Ετσι λέει ο sf!....γιατί υπάρχουν σετ με χωρις ανάποδο μαγνήτη στη μέση πχ.CS 54,57/62 και το σκεφτόμουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gotcha!!!αρα αφού έχω το hum debugger δε με πολυνοιάζει ο θόρυβος έτσι και αλλιώς....σε ευχαριστώ πολύ(θα μελετήσω το λινκ λίγο αργότερα) :)!

 

Μελέτησα το λινκ,αλλά έχει σχηματικά από τα οποία δε σκαμπάζω!!!βρήκα βέβαια και επεξηγήσεις οπότε θα κάτσω να ασχοληθώ να μάθω(μάθε τέχνη κι ας τη....)!αλήθεια έχει ασχοληθεί κανείς με το συγκεκριμένο ωστέ να ξέρω που να απευθυνθώ όταν φάω τα πρώτα σκαλώματα??Kαι 2 γρήγορες ερωτησούλες:

 

1.το serial/parallel μπορεί να γίνει σε bridge/middle και όχι σε neck/middle που το έχει ο τύπος

2.αυτά είναι που πρέπει να βάλω? http://www.thomann.de/gr/goeldo_e250p.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Sorry ρε παίδες που επανέρχομαι,αλλά επειδή τα schematics του guitarnuts δεν τα πιάνω και επειδή στου Duncan έχει μόνο για 2πλο parallel/serial http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/schematics.php?schematic=ssp!μπορείτε με απλά λόγια να μου πείτε πως μπορώ με ένα push/pull να αλλάζω σειριακή και παράλληλη σύνδεση στους middle/brigde??ευχαριστώ πολυ  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου