Προς το περιεχόμενο

προβλημα με την tonelab SE


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ενα ψιλοπροβληματακι με την αγαπητη κυρια του τιτλου.

 

δεν μπορω να αλλαξω presets απο τους ποδοδιακοπτες. "κολλαει'' ο 2 , μετα ο 3 ,μετα για κανα 10λεπτο δουλευουν κανονικα στις αλλαγες. μετα απο λιγο παλι κολλαει ο 2 και ο 4. επισης κολλαει και ο ποδοδιακοπτης "bank down" με αποτελεσμα οι μπανκες να ανεβαινουν μονο.

 

οπως καταλαβαινετε 'εκτιθεμαι' στο μαγαζι που παιζω...και ετσι εχω καταληξει να αλλαζω "προγραμματα" μεσω midi footswitch.

πριν μου πειτε για σκονες κλπ κλπ κλπ , να πω οτι πριν 2 μηνες η πεταλιερα ηταν στον electritabs για ελεγχο και καθαριστηκε-ψεκαστηκε κλπ.

 

τωρα εκανα παλι τα ιδια και το προβλημα δεν λυθηκε.

και την παρασκευη δουλευω. τι να κανω??

 

help...

 

ψαχνω και πεταλιεριτσα για back up διοτι το προβλημα με ανησυχει.  μηπως να την παω στο bon studio που ειναι αντιπροσωπος??

θα ειμαι στην αθηνα απο αυριο το βραδακι μεχρι την παρασκευη το μεσημερακι. λυσεις??????

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπυρε λυπαμαι που το ακουω,

 

μηπως εφαγε κανα "στουκο" γερο η πεταλιερα? (γιατι μεχρι και τα medium δεν καταλαβαινει Christ)

 

Κανε ενα back up τους ηχους σου στο pc μεσω midi και του προγραμματος και κανε ενα factory presets restart και αν παλι το κανει κανε ενα update to firmware (κατι τετοιο τελος παντων)

 

Το ρευμα της ειναι ενταξει? Την πηρες καινουργια η παιζει να εχει προβλημα με το vοltage? (αν ειναι αμερικανικη)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια να την πας, ειδικά αν έχεις εγγύηση (αλλιώς σφάζουν...). Δε νομίζω να στη φτιάξουν ως την παρασκευή (εκτός αν είναι κάτι πολύ απλό και τους πιέσεις). Κοίτα μήπως μπορείς να δανειστείς καμία από κανα φίλο. Πάντως αν θες γενικά back up ''πεταλιερίτσα'' δίνω μια digitech rpx400 σε υπεραριστη κατάσταση. Φυσικά δεν θα χει την ποιότητα της tonelab ,αλλά έχει ότι εφφέ μπορείς να φανταστείς, πληθώρα εισοδοεξόδων, προενίσχυση μικροφώνου, usb και προγραμματίζεται για την πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ειναι θεμα λογισμικου? μπορεις μεσω υπολογιστη να κανεις update το firmware ή να επανεγκαταστησεις το υπαρχον? Δεν εχω εμπειρια απο κατι παρομοιο , ιδεες δινω , κανοντας υποθεσεις.

 

 

 

edit : μαλλον με προλαβε ο playloud  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα μετα απο 2 μήνες που είχα αγοράσει την πεταλιέρα  :'( :'(

ξαφνικα και στα καλα καθούμενα έπαθε ότι και εσένα το Α/Β channel  και το 1 control τεσπα την έστειλα πίσω την έσαξαν και τώρα ολλα οκ... :(

www.rockangel.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δοκιμασει και το λεγομενο "factory reset" -σωζοντας βεβαια τους απαραιτητους ηχους μου- και τιποτα...μια απ τα ιδια.

 

ουτε χτυπημα εχει φαει διοτι , την παω στο μαγαζι στις 12 , παιζω μεχρι τις 6 , την ξαναπαιρνω και φευγω.

στα πουπουλα την εχω..

 

την πηρα "δευτερο χερι" και δουλευε κανονικα για 7 μηνες. μετα αρχισε να κανει αυτα που περιγραφω.

 

μετα το καθαρισμα απο τον electritabs δουλεψε κανονικα. τωρα ομως παλι τα ιδια...

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου