Προς το περιεχόμενο

PA 800 παγωμα (hold) ακορντο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα τη βοηθεια σας γιατι δεν την παλευω....ξερει καποιοσ πωσ μπορω να παιξω 1 ακορντο στο pa 800 και να μεινει σταθερο να(παγωσει) για να σολαρω απο πανω μ αλλο πληκτρο???δε μπορω να το βρω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε μάλλον εννοείς ότι θέλεις να έχεις ένα ''pad'' για παράδειγμα στο αριστερό χέρι και με το δεξί να σολάρεις.Δεν είμαι σίγουρος αλλά ψάξε για καμιά λειτουργία ''hold'' ή κάτι άλλο παρομοιο. Μάλλον θα γίνεται από εκεί που επιλέγεις τον ήχο για το split.Και πάλι σου λέω ΄τι δεν είμαι σίγουρος όμως. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε αυτό που θες να συνεχίζει να παίζει ακόμα και αν το αριστερό χέρι σου δεν είναι στα πλήκτρα είναι pad είτε ακκόρντα (αυτόματα όπως υπαγορεύει το "εκάστοτε" style) θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένα το Lower Split και να είναι ενεργοποιημένο το Memory. Ειδικότερα αν θες μόνο pad η οποιόνδήποτε άλλο ήχο στο αριστερό layer θα πρέπει να τον έχεις επιλέξει στο Track Lower. Σε πολλά performance οι ήχοι lower είναι muted οπότε έλεγξε το και αυτό για παν ενδεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγ΄το δοκίμασα πάντως στο δικό μυο pa59 και ενώ τηρησα όλες τις προυποθέσεις όταν το άφηνα πάλι σταματούσε.μπήως έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση στο global?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο style mode πατάς menu, επιλέγεις preferences και στο memory mode επιλέγεις chord+lower ή fixed arr.+lower.Με αυτόν τον τρόπο όταν είναι αναμμένο το LED memory και πατήσεις κάποια πλήκτρα στο αριστερό μέρος του split, οι νότες παραμένουν μέχρι να πατήσεις κάποιο άλλο πλήκτρο.Η διαφορά ανάμεσα στις 2 επιλογές είναι ότι με την πρώτη αν πατήσεις κάποια συγχορδία, αυτή παραμένει στην οθόνη μόνο αν το LED memory είναι αναμμένο, ενώ με τη δεύτερη παραμένει και όταν είναι σβηστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το PA50 δεν είμαι σίγουρος αλλά φαντάζομαι θα είναι ίδιο με το PA80 που έχω

 

Λοιπόν εφόσον είσαι σε STYLE PLAY mode κι έχεις επιλεγμένο ένα Performance πάτα Menu και μετά Preferences. Επέλεξε την τελευταία σελίδα του Menu Pref.:Ctl (Gbl) κι εκεί που λέει Memory Mode επέλεξε Chord + Lower.

 

Σώστο και είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου