Προς το περιεχόμενο

yamaha p140 και dv247.com


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μία βοήθεια, βρικά το yamaha p140 sto http://www.dv247.com/invt/30062/

813 euro (συμπεριλαμβανομένων μεταφορικών με UPS)  ενώ στο thomann.de έχει 990 euro. Πιστέυω είναι αρκετά μεγάλη διαφορά όταν ο Nakas στην Ελλάδα το δίνει 1190 euro! Υπάρχει καμία παγίδα στην τιμή που δεν βλέπω? Έχει κανει κανείς συναλλαγή με το συγκεκριμένο κατάστημα ποτέ?

 

Ευχαριστώ

Δημήτρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=157541.0

 

Επίσης, τα μεταφορικά δεν συμπεριλαμβάνονται αλλά υπολόγισε περίπου 30 ευρώ.

 

Προσωπικά είχα μόνο καλές εμπειρίες από το συγκεκριμένο online κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=157541.0

 

Επίσης, τα μεταφορικά δεν συμπεριλαμβάνονται αλλά υπολόγισε περίπου 30 ευρώ.

 

Προσωπικά είχα μόνο καλές εμπειρίες από το συγκεκριμένο online κατάστημα.

 

Mou ipe kapios ipalilos tous pou epikinonisa oti boro na pliroso mono me emvasma kai to provlima einai oti h trapeza tha mou kratisei 135 euro gia ti metafora! Esy pws eixes plirosei ?

 

Method of payment is by Direct Bank Transfer. ( ONLY )

Here are our bank details needed to pay by direct bank transfer:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα πληρωσει με χρεωστικη καρτα και μου ρ8ε σε μια βδομαδα . Και σου δινουν και tracking number απο το εν λογω καταστημα να ξερεις αν πασα στιγμη που βρισκεται αυτο που αγορασες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν σε παρακαλώ μην γράφεις greeklish.

Όσον αφορά την πληρωμή μπορεί να γίνει μέσω χρεωστικής/πιστωτικής κάρτας (εγώ το έκανα με πιστωτική) χωρίς να ανακατεύεις υπαλλήλους, αφεντικά και τράπεζες. Όλα αυτά μέσω του site τους. Μου κάνουν εντύπωση τα εξής πάντως:

 

1) Ο υπάλληλος σου είπε ότι μπορείς να πληρώσεις μόνο με έμβασμα?Μήπως κάτι δεν κατάλαβες καλά λόγω συνεννόησης?

 

2)Τα 135 € που κρατά η τράπεζα μου φαίνονται κομματάκι πολλά. Με έναν πρόχειρο υπολογισμό βγαίνει στο 16,5% του συνόλου της αξίας. Μήπως κάτι δεν υπολόγισες καλά?

 

Σε κάθε περίπτωση προτίμησε την κάρτα, πιστεύω ότι έχει το λιγότερο μπλέξιμο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν σε παρακαλώ μην γράφεις greeklish.

Όσον αφορά την πληρωμή μπορεί να γίνει μέσω χρεωστικής/πιστωτικής κάρτας (εγώ το έκανα με πιστωτική) χωρίς να ανακατεύεις υπαλλήλους, αφεντικά και τράπεζες. Όλα αυτά μέσω του site τους. Μου κάνουν εντύπωση τα εξής πάντως:

 

1) Ο υπάλληλος σου είπε ότι μπορείς να πληρώσεις μόνο με έμβασμα?Μήπως κάτι δεν κατάλαβες καλά λόγω συνεννόησης?

 

2)Τα 135 € που κρατά η τράπεζα μου φαίνονται κομματάκι πολλά. Με έναν πρόχειρο υπολογισμό βγαίνει στο 16,5% του συνόλου της αξίας. Μήπως κάτι δεν υπολόγισες καλά?

 

Σε κάθε περίπτωση προτίμησε την κάρτα, πιστεύω ότι έχει το λιγότερο μπλέξιμο.

 

 

 

Ο υπάλληλος  μου  απάντησε ακριβώς τα παρακάτω

 

Method of payment is by Direct Bank Transfer. ( ONLY )

Here are our bank details needed to pay by direct bank transfer:

NatWest Bank κτλ ….

 

Δεν ξέρω για πιο λόγο το έκανε αυτό. Θα κάνω την παραγγελία όπως μου λες μόνο μέσα από το site και ελπίζω απλά να ήταν λάθος συνεννόησης.

 

Σχετικά με τις κρατήσεις της τράπεζας  μου είπαν ότι είναι

Ποσό * 0,15 + 15 ευρώ έξοδα swap = 136,95 !!

 

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν σε παρακαλώ μην γράφεις greeklish.

Όσον αφορά την πληρωμή μπορεί να γίνει μέσω χρεωστικής/πιστωτικής κάρτας (εγώ το έκανα με πιστωτική) χωρίς να ανακατεύεις υπαλλήλους, αφεντικά και τράπεζες. Όλα αυτά μέσω του site τους. Μου κάνουν εντύπωση τα εξής πάντως:

 

1) Ο υπάλληλος σου είπε ότι μπορείς να πληρώσεις μόνο με έμβασμα?Μήπως κάτι δεν κατάλαβες καλά λόγω συνεννόησης?

 

2)Τα 135 € που κρατά η τράπεζα μου φαίνονται κομματάκι πολλά. Με έναν πρόχειρο υπολογισμό βγαίνει στο 16,5% του συνόλου της αξίας. Μήπως κάτι δεν υπολόγισες καλά?

 

Σε κάθε περίπτωση προτίμησε την κάρτα, πιστεύω ότι έχει το λιγότερο μπλέξιμο.

 

 

Ενώ το πρωτο mail που έστειλα ήταν στο info του dv247 η απάντηση ήρθε από το παρακάτω email στο οποίο έκανα reply μετά τη συζήτηση μας για το αν δέχονται credit cards και πήρα την παρακάτω απάντηση

 

Paul Taylor [[email protected]]

 

Hello,

I look after the export orders, we can only take payment via bank transfer.

You may order via www.dv247.com but the price may be different.

 

Have a think.

Thanks

Paul.

 

Μήπως καταλαβαίνετε τι συμβαίνει?! Είναι δυο διαφορετικά καταστήματα που συνεργάζονται? Για αυτό ο συγκεκριμένος μου είπε ότι τα μεταφορικά είναι μέσα στη τιμή ενώ από ότι μου λέτε εσείς δεν περιλαμβάνοντα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έκανα το εξής.

Θα ακολουθούσα τα βήματα που έχει το site για την παραγγελία. Στην τιμή στο τέλος θα φανεί το τελικό ποσό (σε ευρώ!) μαζί με τα μεταφορικά έξοδα.

Εαν πληρώσεις μέσω πιστωτικής στο online κατάστημα δεν βρίσκω λόγο να έχεις πρόβλημα. Όπως σου λέει ο υπάλληλος ( ο οποίος προφανώς δεν ασχολείται με το online store) "the price may be different" : άρα θα φανεί ποια είναι πραγματικά η τιμή που θα χρεωθείς για το όργανο.

Άπαξ και ολοκληρώσεις την συναλλαγή δεν υπάρχουν "κρυφά κόστη": βλέπεις την απόδειξη αναλυτικά (κόστος+μεταφορικά+ΦΠΑ).

Πάντως πρόσφατα παρήγγειλα εξοπλισμό δύο φορές κιόλας ακολουθώντας την παραπάνω διαδικασία, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου