Προς το περιεχόμενο

Αγορά Μετρονόμου


sentientno6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από θεσσαλονίκη δεν είσαι? Πανε μέχρι τον ριχάρδο πες να σου προτείνει στα λεφτά που διαθέτεις δοκίμασε και διάλεξε. Ότι και να σου πούμε δεν πιάνει μια μπροστά στην δική σου δοκιμή. Όλοι οι μετρονόμοι κάνουν πάνω κάτω την ίδια δουλειά με τις  δυνατότητες να αυξάνονται όσο ανεβαίνει η τιμή. Δουλειά σου θα κάνεις και με μετρονόμο των 30ευρώ....ή και τζάμπα με το παραπάνω λινκ. ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά η όλη έγνοια μου είναι να έχω κάποια μοντέλα στο νου μου, πριν πάω για αγορά.

Βέβαια ο μετρονόμος που έδειξα παραπάνω... πρόσεξα πως φτάνει μέχρι τα 208 BPM, κάτι φυσικά πολύ μικρό μπροστά στις διαστημικές ταχύτητες που ευελπιστώ να πιάσω  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχε υπόψη σου ότι από ένα σημείο και μετά λόγω μεγάλη ταχύτητας αναπαραγωγής του κλικ χάνεις την μπάλα οπότε μπορείς να παίζεις 32 νότες άρα είσαι οκ. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Senti, αυτόν τον korg έχω εγώ, κάπου στα 20-22 ευρώ τον πήρα.

 

Είμαι πολυ ευχαριστημένος (τον έχω πάει μέχρι 190  ;D) μέχρι τώρα έχει φάει και κάτι τούμπες από την καρέκλα ή από την κάσα και δεν έχει πάθει τίποτα, έχει ανοίξει στα δύο, τον ξανάκλεισα και έπαιζε, το κακό είναι ότι δεν είναι πολύ δυνατός, πχ παίζοντας drums αν τον έχεις στα ακουστικά θα τον ακούς ίσα-ίσα ή και καθόλου. Ίσως έφταιγαν και τα ακουστικά που ήταν πολύ απλά ("ψείρες" που μπαίνουν και στα mp3 players). Δεν τον έχω δοκιμάσει με καλά ακουστικά. Αν παίζεις με pads είναι ότι πρέπει (εγώ κάνω ασκήσεις τεχνικής στο pad γιατί εκνευρίζομαι όταν κάνω λάθος στα τύμπανα  :-X >:( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου