Προς το περιεχόμενο

Αγορά Μετρονόμου


sentientno6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον ο μετρονομος που ψαχνεις ειναι αυτος

 

                                                                          http://www.thomann.de/gr/millenium_rw500_rhythmpumper.htm

 

Κοστιζει λιγο παραπανω απο 20 ευρω αλλα πιστεψε με αξιζει!

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ αυτόν εδώ έχω

http://www.musicstore.com/en_EN/GRD/Boss-DB-30-Digital-Metronom-Tuner-Timer-Stoppuhr/art-DRU0008013-000 

 

Πολύ καλός μετρονόμος έχει τα πάντα.

 

Tempo 30-250

Beat:0-9, 2+3, 3+2, 3+4, 4+3, 4+5, 5+4, 5+6, 6+5, 6+7, 7+6, 7+8, 8+7, 8+9, 9+8 (24 kinds)

Rhythm: Quarter note, Eight Note, Eighth rest and eighth note, Triplet, Triplet with center rest, Sixteenth note, Sixteenth note with Sixteenth rest, Clave 1 & 2 (9 kinds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ όλους για τις ενδιαφέρουσες απαντήσεις.

Rockdrum λόγω χαμηλού budget δεν βλέπω να επενδύω στον συγκεκριμένο μετρονόμο, παρόλο που μάλλον όπως λες και εσυ, αξίζει τα λεφτά του.

YOUHOU απο ένταση τι λέει ο DB-30?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ηχείο του δεν έχει πολύ ένταση αλλα ότι πρέπει για μένα επιδή παίζω με pads και σεντόνα στα πιάτα.χαχα (Καταραμένοι γείτονες)Οσο για την ένταση του στα ακουστικά μπορώ να πω οτι είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tον ίδιο έχω κ εγώ [db 30]. Είναι μιά χαρα κ θα καλύψει όλες σου της ανάγκες πιστεύω. Αν όμως θέλεις παραπάνω ένταση απο αυτή που βγάζουν οι περισσότεροι μετρονόμοι απλά σύνδεσε τον σε ενα ζευγάρι φτηνά ηχεια για pc. Δεν θα χρειαστείς ούτε καν ακουστηκά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ αυτόν στον υπολογιστή.

Απλώς θέλω να πάρω μετρονόμο κανονικό για να μην χρειάζεται να έχω ανοιχτό ολόκληρο υπολογιστή γι αυτό το λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου