Προς το περιεχόμενο

Piezo σε ηλεκτρική...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έκανα search αλλά δεν βρήκα κάτι, οπότε κάνω καινούριο θέμα: Γίνεται να βάλω piezo σε ηλεκτρική κιθάρα ώστε να έχω και ακουστικό ήχο μαζί με τον ηλεκτρικό? Κυρίως με ενδιαφέρει να μπορώ να μιξάρω ηλεκτρικό με ακουστικό ήχο από τον piezo ώστε να μπορώ να πετύχω ήχο αλά pain of salvation κλπ αν θέλω στα  live. Η κιθάρα είναι η ESP LTD EC1000 με emg active πάνω.

 

Χλωμό το κόβω το εγχείρημα, αλλά για ρίχτε καμιά ιδέα, κουβέντα να γίνεται! ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα ψάχνεις κάτι σε αυτό το μοτίβο:

 

http://www.lrbaggs.com/html/products/pickups_tbridge.shtml

 

Ελα στη Μπυροποσία να το εξετάσουμε το θέμα... :P :-*

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε!  ;D :-*

 

Ναι Jase κάτι τέτοιο θέλω, αν μπορεί να γίνει εύκολα χωρίς να πειραχτεί ριζικά το όργανο και αλλάξει κάτι στον ήχο τότε κομπλέ, αλλιώς καλύτερα είναι να τη δω αλλιώς τη δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ψαχνομαι κι εγω για το ιδιο πραγμα στην tele μου αυτο τον καιρο. μαλλον graph tech θα βαλω, και μαλιστα passive γιατι με χαλαει να παιδευομαι με μπαταριες στην ηλεκτρικη. αλλα μου λενε οτι γενικα οτι piezo και να βαλεις λογω κοινης γειωσης με τους ηλεκτρικους μαγνητες χανεις λιγα πριμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου