Προς το περιεχόμενο

Hands on - Fender Telecaster Vintage '52


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, αφού ξεκαύ.. έέ ήθελα να πω ηρέμησα από χθες, μπορώ να πω μερικά πραγματάκια παραπάνω! Κατ' αρχάς το όργανο είναι ΠΑΝΑΛΑΦΡΟ. Σε φάση που ξεχνάς ότι το έχεις κρεμασμένο στο λαιμό σου. Επίσης, έχει απίστευτο σκάσιμο. Ειδικά με τον bridge και ανοιχτό tone σκοτώνει. Τέλος, εξαιρετική είναι η θήκη (tweed εξωτερικά, βελούδινη μέσα), αν και ψιλοτρόμαξα μέχρι να βρω την κομπίνα για να ανοίξει (;D).

 

Κακή εντύπωση μου έκαναν οι χορδές που φοράει καθώς ήδη τα μπάσα έχουν αρχίσει τη θαμπάδα. Βέβαια πρέπει να έχουν κλείσει και καμιά δεκαριά ώρες παιξίματος. Παρόλαυτά σύντομα θα αλλαχτούν με κανά σετάκι της Ernie Ball. Στα αρνητικά συγκαταλέγεται και το ότι το νάυλον πάνω στο μαγνήτη με το καπάκι είναι πιασμένο κάτω από το pickguard οπότε θέλει εγχείριση για να βγει πλήρως (ε, έπρεπε να βρω κι άλλο ένα αρνητικό για να μεγαλώσει η παράγραφος!  ;D ;D).

 

ΥΓ> SF, το ότι οι Φέντερ είναι λαχεία δυστυχώς εξακολουθώ να το πιστεύω. Ελπίζω να μπορέσεις να με συγχωρέσεις κάποτε, αν και από τις 3 μέρες που είμαι ενεργό μέλος, καταλαβαίνω ότι μόλις απέκτησα τον μεγαλύτερο εχθρό της ζωής μου!  ;D ;D (πλάκα κάνω έτσι;)

 

Μερικές φωτογραφίες:

img2674uo5.th.jpg

 

img2675vy7.th.jpg

 

img2676sb0.th.jpg

 

img2677ez4.th.jpg

 

img2678ak7.th.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κουκλιτσα ειναι και με ωραια νερα!

 

Κακή εντύπωση μου έκαναν οι χορδές που φοράει καθώς ήδη τα μπάσα έχουν αρχίσει τη θαμπάδα.

 

Fender ειναι τι περιμενες?χαλαρα οι χειροτερες χορδες του πλανητη ,γρηγορα ενα σετακι Ernie Ball σκοτωνουν στις τελε! :)

 

 

Στα αρνητικά συγκαταλέγεται και το ότι το νάυλον πάνω στο μαγνήτη με το καπάκι είναι πιασμένο κάτω από το pickguard οπότε θέλει εγχείριση για να βγει πλήρως (ε, έπρεπε να βρω κι άλλο ένα αρνητικό για να μεγαλώσει η παράγραφος!  Grin Grin).

 

η απλουστερη εγχειρηση του κοσμου (ετσι κι αλλοιως θα την κανεις για να ρυθμισεις σωστα το υψος του neck μαγνητη),ξεβιδωνεις τις...5 βιδες (ξερω,ξερω ειναι ΠΟΛΥ κουραστικο.. ;D ;D) αφαιρεις το pickguard (δεν χρειαζεται να βγαλεις τις χορδες ουτε να ξεκουρδισεις) και you go to town ;D

 

 

SF, το ότι οι Φέντερ είναι λαχεία δυστυχώς εξακολουθώ να το πιστεύω.

 

καμμια κιθαρα δεν ειναι ιδια με την αλλη ,ο πρωτος που το ειπε ημουν εγω αλλωστε ;D η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ομως vintage reissue ειναι ΟΛΕΣ παρα πολυ φροντισμενες κιθαρες (ειδικα σε σχεση με πριν απο το 2000) ;)

 

Ελπίζω να μπορέσεις να με συγχωρέσεις κάποτε, αν και από τις 3 μέρες που είμαι ενεργό μέλος, καταλαβαίνω ότι μόλις απέκτησα τον μεγαλύτερο εχθρό της ζωής μου!

 

telecaster owner/player & εχθρος μου απλα ΔΕΝ γινεται! :)

 

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κουκλιτσα ειναι και με ωραια νερα!

 

Thnx! Μόλις είπε και την πρώτη της λέξη. Κάποιος εδώ είπε ότι ακούστηκε κάτι σαν superfunk! ;)

 

Fender ειναι τι περιμενες?χαλαρα οι χειροτερες χορδες του πλανητη ,γρηγορα ενα σετακι Ernie Ball σκοτωνουν στις τελε! :)

 

Μάλλον θα γίνει σήμερα αυτό...

 

η απλουστερη εγχειρηση του κοσμου (ετσι κι αλλοιως θα την κανεις για να ρυθμισεις σωστα το υψος του neck μαγνητη),ξεβιδωνεις τις...5 βιδες (ξερω,ξερω ειναι ΠΟΛΥ κουραστικο.. ;D ;D) αφαιρεις το pickguard (δεν χρειαζεται να βγαλεις τις χορδες ουτε να ξεκουρδισεις) και you go to town ;D

 

Περισσότερο γράφτηκε για το λόγο στην παρένθεση παρά σαν ουσιαστικό μειονέκτημα. :)

 

καμμια κιθαρα δεν ειναι ιδια με την αλλη ,ο πρωτος που το ειπε ημουν εγω αλλωστε ;D η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ομως vintage reissue ειναι ΟΛΕΣ παρα πολυ φροντισμενες κιθαρες (ειδικα σε σχεση με πριν απο το 2000) ;)

 

Δεν έχω λόγο να διαφωνίσω, απλά στις Fender νομίζω ότι είναι εντονότερο το φαινόμενο. Μιλάμε για τελείως διαφορετικά όργανα, ακόμα και ολόιδια μοντέλα με συνεχόμενα serial # (εντάξει, ίσως να υπερβάλλω λίγο).

 

telecaster owner/player & εχθρος μου απλα ΔΕΝ γινεται! :)

 

Καλώς. Θα προσπαθήσω περισσότερο!  :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κούκλα είναι μεγειές!!!

Αχ αυτο το butterscotch με το maple δένει φανταστικά...

 

Οι μαγνήτες που φοράνε οι 52ρες είναι ιδιοι με τους tele 52 pickups που βγάζει η fender ή φτάχνονται σε άλλο εργοστάσιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου