Προς το περιεχόμενο

αγορα κιθαρας μεχρι 1800ε


Darky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..σκευτομουν κατι σε PRS,παιζω απο classic rock μεχρι prog metal(σε φαση opeth),

συγκεκριμενα εχω ερωτευτει αυτην την prs --> http://www.dv247.com/invt/39866/  ;D ;D

εσεις τι λετε? ;)

I dance,with angels,to celebrate the holocaust...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέει από παίξιμο αλλά από φάτσα καρα-λέει.

Βέβαια εγώ θα έδινα τα μισά χρήματα (άντε τα 2/3) και θα έκανα μια Warmoth που θα έσκιζε. But that's me...

 

Edit: 700 ευρώ κάτω από τον Thomann;;;;;

Αυτή είναι η ίδια κιθάρα;;;;

http://www.thomann.de/gr/prs_swampash_birds.htm

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου ρε φίλε και καλώς όρισες στο noiz.

 

Η κιθάρα κ_λολέι σε ειδικά σε αυτη τη τιμή. Δε θα σου προτείνω κατι συγκεκριμένο, αλλά θα σου προτείνω να κάνεις κάποιες κινήσεις πριν αγοράσεις οποιαδήποτε κιθάρα.

 

1. Εφόσον έχεις τα λ7 στο χέρι, είσαι το αφεντικό δηλ. εσύ αποφασίζεις.

2. Εφόσον το δολλάριο είναι ακόμα φθηνό, (αυτη τη στιγμη περίπου 1.39) ψώνισε απο Αμερική. Ειδικά αν η μεταφορά γινει με USPS, Η κιθάρα θα σου κοστίσει πιο φθηνά απο το κόστος της αναγραφόμενης τιμής. πχ 2000$ περίπου 1800 ευρώ all included.

3. ΠΡΟΣΕΧΕ αν η κιθάρα είναι stock. Σ'αυτη τη περιπτωση το ρισκάρεις γιατί αν το trussrod δε λειτουργεί σωστά, ....την φούτσισες. Θα μπείς σε μια τρελλή διαδικασία με επιστροφές, εγγυήσεις κτλ. κτλ. Πολύς κόσμος τη πάτησε ετσι.

 

Παρ'ολα αυτά, πάρε τους δρόμους και δοκίμασε όσες μπορείς να δοκιμάσεις, αφού εσύ είσαι αυτός που αποφασίζει και ...πληρώνει.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το λινκ που εδωσε, παλι 1800 ευρω θα του βγει.Και θα του ερθει σε 4-5 μερες.Γιατι να μπλεξει με φορους τελωνεια αμερικες κλπ?

 

Εκει που εχει παει η λιρα IMHO επιβάλλεται η αγορα απο Αγγλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

700 ευρώ κάτω από τον Thomann;;;;;

Αυτή είναι η ίδια κιθάρα;;;;

http://www.thomann.de/gr/prs_swampash_birds.htm

Αυτή πρέπει να είναι. Ποιός εχει πει ρε παιδιά οτι ο Thomann είναι ο πιο φθηνός στην αγορά? σε πολλές περιπτώσεις είναι, αλλά σε άλλες τόσες είναι πολύ ακριβός.

 

Μα το λινκ που εδωσε, παλι 1800 ευρω θα του βγει.Και θα του ερθει σε 4-5 μερες.Γιατι να μπλεξει με φορους τελωνεια αμερικες κλπ?

 

Εκει που εχει παει η λιρα IMHO επιβάλλεται η αγορα απο Αγγλια.

σε πρείπτωση που δε καταλήξει σε αυτή τη κιθάρα ρε συ. μπορέι να ωρεί και μια πιο ακριβή αν θέλει και να του κοστίσει στα 1800 που λέει. φυσικά μιλάμε για καινουργια, γιατι αν μιλάμε για μεταχειρισμένη, μπορει να φέρει απο αμερική, κιθάρα αξίας 3000ευρω με 3500 ευρω. αν ψωνίσει απο αμερική με τη USPS, θα του έρθει σε 7 εργάσιμες ειδοποιητήριο απο ΕΛΤΑ και θα πάει να τη πάρει απο εκεί. Δε θα τρέχει απο εδώ και απο εκεί.

Εχω προσωπική πείρα. Τη Jackson μου την αγόρασα 1400ευρώ καινούργια ενώ στην Ελλάδα μου είπανε 3300 ευρώ και στο Thomann κοστίζει 2111ευρω μια παραπλήσια.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε μου! Είμαι κάτοχος της κιθάρας αυτής, μοντ. 2003 που έχει διαφορετικούς μαγνήτες (PRS McCarthy humbuckers) και ηλεκτρονικά (3θέσιο επιλογέα και push/pull tone που κάνει neck humbucker splitting), αλλά νομίζω πως αυτά είναι λιγότερης σημασίας  :). Να ξέρεις πως πρόκειται για πολύ καλό όργανο, ευέλικτο και όπως ξέρεις πολύ όμορφο! Όμως, ενδεχεται να μη σου κάνει για αυτό που θες διοτι ειναι κάπως ιδιόρρυθμη  ;D . Αυτό έχει να κάνει αφ'ενός με το ότι είναι ασυνήθιστο για PRS να έχει bolt-on neck και αυτό της δίνει έναν πιο fenderιάρικο χαρακτήρα (εκφράζω πάντα την προσωπική μου άποψη και πως τη νοιώθω εγω στα δικα μου χερια ;) ) που σε συνδυασμό με τη maple ταστιέρα την κάνουν αρκετά διαφορετική από τις κλασσικές PRS. Θα σου έλεγα λοιπόν να δοκιμάσεις και την SAS αλλά και μια τουλαχιστον Standard/Custom 24 ή και 22 για να συγκρίνεις. Το κακό είναι ότι στου Ζοζεφ (που είναι ο αντιπρόσωπος) όταν είχα πάει εγώ ούτε η εξυπηρετηση ήταν η καλύτερη δυνατή και τα όργανα ήταν ασετάριστα με αποτέλεσμα αυτό να αδικεί την αίσθηση τους στο χέρι  :-\

Μοναδικό κατ'εμέ ελλάτωμα της κιθάρας αυτής είναι ότι αν βάλεις από 10ρες χορδες και άνω γίνεται δυσανάλογα δυσκολόπαικτη και το action της δεν κατεβαίνει τόσο όσο χρειάζεται για να "μαλακώσει" (μην φανταστείς τίποτα τραγικό βέβαια, απλά είναι λιγουλάκι σκληρή). Για αυτό έχω καταλήξει ότι το ιδανικό για αυτή είναι μάλλον ένα 9.5άρι σετ...

Επίσης να πω ότι με τέτοιες τιμές η αγορά από το Νησί  ;D ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ  :D :D

Καλή χρονιά!

 

ΥΓ. Να μεταφερθεί ίσως στο Guitars, Bass & Amps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου ρε φίλε και καλώς όρισες στο noiz.

 

Η κιθάρα κ_λολέι σε ειδικά σε αυτη τη τιμή. Δε θα σου προτείνω κατι συγκεκριμένο, αλλά θα σου προτείνω να κάνεις κάποιες κινήσεις πριν αγοράσεις οποιαδήποτε κιθάρα.

 

1. Εφόσον έχεις τα λ7 στο χέρι, είσαι το αφεντικό δηλ. εσύ αποφασίζεις.

2. Εφόσον το δολλάριο είναι ακόμα φθηνό, (αυτη τη στιγμη περίπου 1.39) ψώνισε απο Αμερική. Ειδικά αν η μεταφορά γινει με USPS, Η κιθάρα θα σου κοστίσει πιο φθηνά απο το κόστος της αναγραφόμενης τιμής. πχ 2000$ περίπου 1800 ευρώ all included.

3. ΠΡΟΣΕΧΕ αν η κιθάρα είναι stock. Σ'αυτη τη περιπτωση το ρισκάρεις γιατί αν το trussrod δε λειτουργεί σωστά, ....την φούτσισες. Θα μπείς σε μια τρελλή διαδικασία με επιστροφές, εγγυήσεις κτλ. κτλ. Πολύς κόσμος τη πάτησε ετσι.

 

Παρ'ολα αυτά, πάρε τους δρόμους και δοκίμασε όσες μπορείς να δοκιμάσεις, αφού εσύ είσαι αυτός που αποφασίζει και ...πληρώνει.

 

σωστος ;D

στην σελιδα που εδωσα το λινκ ειναι in stock αλλα παντα στελνω mail για επιβεβαιωση,

οταν λες απο αμερικη?

μπορεις να δωσεις καποιο λινκ?

με τα μεταφορικα τελωνια και αυτα πως εχει να κανει η δουλεια?

I dance,with angels,to celebrate the holocaust...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου για PRS πρέπει να ψάξω link, αλλα πχ για usa Jackson τσέκαρε αυτό.

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_ke2_kelly_eds.htm

 

http://www.guitarasylum.com/product_pages/jackson/ke2_kelly.html

 

Αυτή θα σου κοστίσει περίπου 1700 ευρώ.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.birdsandmoons.com <-- τρελό forum με διάφορους καμένους αμερικάνους που έχουν prs. Θα βρεις σε απίστευτες τιμές όργανα ελάχιστα μεταχειρισμένα πολλές φορές από συλλέκτες. Μετράει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου για PRS πρέπει να ψάξω link, αλλα πχ για usa Jackson τσέκαρε αυτό.

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_ke2_kelly_eds.htm

 

http://www.guitarasylum.com/product_pages/jackson/ke2_kelly.html

 

Αυτή θα σου κοστίσει περίπου 1700 ευρώ.

 

Sorry regent αλλα το παληκαρι ζητα την αποψη μας για μια prs την οποια βρισκει σε πολυ καλη τιμη λογω της πτωσης της ισοτιμιας λιρας ευρω.Αφου του λες οτι "εσυ εχεις τα λεφτα εσυ εισαι αφεντικο",λες γενικα και απροσδιοριστα να παρει απο αμερικη.Και αφου σε ρωταει που απο αμερικη μπορει να την βρει φθηνοτερα με τα τελωνεια,του δειχνεις μια jackson....

 

 

 

www.birdsandmoons.com <-- τρελό forum με διάφορους καμένους αμερικάνους που έχουν prs. Θα βρεις σε απίστευτες τιμές όργανα ελάχιστα μεταχειρισμένα πολλές φορές από συλλέκτες. Μετράει ;)

+1.Ριξε μια ματια αν κ δεν εχω δει να τα "σκοτωνουν" τα οργανα και κλασσικα πολλοι νιωθουν ανασφαλεια με το overseas shipping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου