Προς το περιεχόμενο

καινουριος στα midi keyboard.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδες και καλη χρονια..!

απο σημερα ειμαι κατοχος αυτου του εργαλειου, http://www.thomann.de/gr/emu_xboard_61_bundle.htm,

το εγκατεστησα αλλα πο εκει και περα δε ξερω την τυφλα  μου και θελω να το ακουσω να παιζει.......

πως να το σεταρω το μαραφετι κοντευω να λυποθυμισω εχει γυρω στα 10 cd το πακετο και εχω κομπλαρει.....

μηπως καποιο καλο παιδι να μου εξηγουσε λιγο τα βηματα......με usb συνδεετε και η καρτα ηχου μου ειναι μια soundblaster live!

σας ευχαριστω προκαταβολικα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την soundblaster Live δεν σε βλέπω και πολύ δυναμικό!  :P

Αν θες να το χρησιμοποιήσεις για να παίζεις - γράφεις Realtime με τα διάφορα VSTi synth ή samplers θα σε απογοητεύσει

η τραγική καθυστέρηση της κάρτας ήχου (latency). Κοίτα μήπως μπορείς να φέρεις το Latency σε υποφερτά επίπεδα με την

χρήση Kx drivers ή ASIO4ALL αλλιώς ετοίμασε κανά 80άρι + euro και κοίτα για μιά φθηνή κάρτα ήχου

(με κανα 40-50αρι βρίσκεις μεταχειρισμένη την Audiophile 24/96 και είσαι κομπλέ).

Και βασικά αν το γουστάρεις ψάχτο και λίγο μόνος σου ,τα CD έχουν λογικά το Proteus LE και βιβλιοθήκες με Samples πιάνα κτλ.

που αν δεν τα θες δεν τα χρησιμοποιείς αλλά έχουν και manuals μέσα σε PDF , διαβασέ τα. Και ψάξου λίγο και στο internet τόσοι

οδηγοί υπάρχουν να διαβάσεις για την χρήση του midi keyboard των VST synths και των Sequencers (DAW).

Αυτά..

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε απλα δεν ξερω πιο ειναι το προγραμμα για να παιζω διαφορα sables...

μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγησεις τι ειναι τα κατωθι?

1.emulator-x

2.proteusx

 

me to proteusx παιζω μουσικη?ετσι για ψιλοξεκινημα και σιγα σιγα θα τη βρω την ακρη...

παντως με το cubase μπορεσα λιγο να παιξω αλλα φτωχα πραγματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε!

Τα emulator software σου είναι άχρηστα διότι δεν έχεις την κάρτα της Emu!

Tα xboard-61 software θα σου δώσουν δύο σύνθια να παίζεις ειτε μόνα τους ειτε ως VST INSTRUMENTS μέσω του CUBASE!

Το proteus x update είναι απλά ένα update με περισσότερους ήχους γιά ένα απ' αυτά τα σύνθια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την επατησαμεν!!

το proteus θελουν την αντιστοιχη καρτα της emu για να παιξουν :'(

 

τωρα τι κανομεν?ουφφ πολυ ψαξιμο θελει....αμα εισαι ασχετος αυτα παθαινεις.....

αρα μονο μεσω του cubase παιζω ε?κριμα και ηθελα να κανω τρελιτσες..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ακους κανενα φιλε μου. ;D

 

Και εγω την Soundblaster Live εχω και την δουλεια μου την κανω μια χαρα.

 

Μπες και στο internet και κατεβασε οσα vst οργανα θελεις και εισαι αρχοντας.

 

Ξεκινα απο εδω και βλεπουμε.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=738.0

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vartanis εισαι πρωτος....

ευχαριστω βεβαια και τα αλλα παιδια για το χρονο τους!!

μωρε εχω φαει τα νειατα μου 7 χρονια σε ωδειο για κλασσικη κιθαρα τελικα δεν αντεξα

και τα παρατησα μετα επιασα ηλεκτρικη δεν τα πολυκαταφερνω αλλα ο καημος μου ηταν τα πληκτρα

και τωρα εχω παρει μια μεθοδο να μαθω να κουναω τα ξερα μου και αισθανομαι σαν πρωταρης

γεματος ενθουσιασμο!!!γιαυτο ρε παιδια οποιος θελει ας δωσει τα φωα του να ξεστραβωθω.....

ευχαριστω και παλι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως η sb live! εχει καθυστερηση οταν παω να παιξω μεσω cubase-vst....

βασικα δε θελω να γραφω προς το παρον, να παιζω real-time και να παιζω με διαφορος ηχους ...

επισης θα με ενδιεφερε και κατι σαν το cheeze machine χωρις να μπλεκω με cubase...

δηλαδη ενα προγραμμα που να εχει διαφορους ηχους απο μονο του για το keyboard(βιολια.πιανα,κρουστα.ατμοσφαιρικα κλπ...) οπως η καρτα ηχου μου

τοτε παιζει μια χαρα....δεν ξερω πως λεγονται αυτα τα προγραμματα μπορειτε να με βοηθησετε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου