Προς το περιεχόμενο

seymour duncan '59


Προτεινόμενες αναρτήσεις

geia xara.eimai neos edw...

 

h8ela thn apopsh sas.exw enan olokainourgia seymour duncan '59 (ennow a8ikto-akoma sto kouti tou).htan na ton balw se mia ki8ara mou prin enan xrono ma telika ebala ton air norton ths dimarzio.

twra 8elw na ton poulhsw...apo th stigmh pou opws eipa einai a8iktos kai apo magazi kanei gyrw sta 110-115? eyrw (an kanw la8os sygxwriste me-kai an gnwrizete peite mou thn twrinh tou timh) posa 8a mporousa na zhthsw?eyxaristw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

1.Τουλάχιστον&-30%.

2.'Οχι greeklish please σε αυτό το forum.

3.Μάλλον στις αγγελίες θά'πρεπε να είναι αυτό το ποστ...

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε mentalvortex καλωσόρισες στο Forum. :D

Όπως τυχόν θα έχεις διαβάσει σε άλλα posts, πολύς κόσμος (συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου) αγοράζει πλέον πολύ συχνά online από το εξωτερικό.

Ρίξε λοιπόν μια ματιά εδώ πόσο μπορεί να αγοράσει κανείς καινούριο από Γερμανία το μαγνήτη που πουλάς και από εκεί και πέρα κρίνε μόνος σου για την τιμή που θα τον δώσεις. ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε mentalvortex καλωσόρισες στο Forum. :D

Όπως τυχόν θα έχεις διαβάσει σε άλλα posts' date=' πολύς κόσμος (συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου) αγοράζει πλέον πολύ συχνά online από το εξωτερικό.

Ρίξε λοιπόν μια ματιά εδώ πόσο μπορεί να αγοράσει κανείς καινούριο από Γερμανία το μαγνήτη που πουλάς και από εκεί και πέρα κρίνε μόνος σου για την τιμή που θα τον δώσεις. ;)

 

Γεια σου elavd. Με σκοτωσες με τις τιμες που μου εδειξες!να παρει,γιατι στην ελλαδα πληρωνουμε τα παντα πιο ακριβα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αν σε στενοχώρησα, αλλά μπορείς να το δεις και θετικά το ζήτημα! Βρήκες φτηνή πηγή για τις επόμενες αγορές σου ;)

Μπορείς να διαβάσεις και σε παλιότερα posts μέσα στο Forum εμπειρίες διαφόρων από αγορές στην Ελλάδα και στο εξωτερικό και θα τραβάς τα μαλλιά σου!

Ενδεικτικά αναφέρω την τελευταία αγορά που έκανα:

Thomann

Στολλας

 

ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ?

 

Συμπέρασμα 1ο: Πριν πουλήσεις κάτι μεταχειρισμένο, φρόντισε να ενημερωθείς πόσο πουλιέται online (εκτός αν βρείς κανένα κορόιδο και του το πουλήσεις ακριβά...)

Συμπέρασμα 2ο: Το μικρόβιο της αγοράς εξοπλισμού δύσκολο φεύγει. Κάτι "παλιό-μάγαζα" (:D:D) μάλιστα σαν το Thomann και το Musik-Produktiv, το ενισχύουν :D:D:D

Συμπέρασμα 3ο: Σε βλέπω να το κολλάς σύντομα κι εσύ το "μικρόβιο". ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει ΠΑΡΑ πολύ ο '59,αλλά ο Duncan είναι απατεώνας.Xρεώνει παραπάνω για τον '59 four conductor,ενώ άλλους μαγνήτες τους βγάζει four conductor χωρίς επιπλέον χρέωση. (από thomann: Jazz=79 ευρώ,'59 four conductor=99 ευρώ).Tέλωσπάντων.

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει ΠΑΡΑ πολύ ο '59' date='αλλά ο Duncan είναι απατεώνας.Xρεώνει παραπάνω για τον '59 four conductor,ενώ άλλους μαγνήτες τους βγάζει four conductor χωρίς επιπλέον χρέωση. (από thomann: Jazz=79 ευρώ,'59 four conductor=99 ευρώ).Tέλωσπάντων.[/quote']

 

Από που συνάγεται το συμπέρασμα ότι ο SD "είναι απατεώνας"; :?

 

Όλοι οι "τυπικοί" μαγνήτες είτε με 2 είτε με 4 καλώδια έχουν τα ίδια λεφτά.

 

Εδώ σε τιμές Αμερικής:

 

http://www.musiciansfriend.com/srs7/g=home/search/detail/base_pid/300035/

http://www.musiciansfriend.com/srs7/g=home/search/detail/base_pid/300010/

http://www.musiciansfriend.com/srs7/g=guitar/search/detail/base_pid/300060/

 

Όλοι αυτοί είναι με 4 καλώδια

 

Στον thomann κατά πάσα πιθανότητα ο '59 έχει περισσέψει από παλιότερο στοκ, δεν μπορώ να υποθέσω κάτι άλλο.

 

Παρεμπιπτόντως και εμένα μ'αρέσει ΠΟΛΥ ο '59 :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αν σε στενοχώρησα' date=' αλλά μπορείς να το δεις και θετικά το ζήτημα! Βρήκες φτηνή πηγή για τις επόμενες αγορές σου ;)

Μπορείς να διαβάσεις και σε παλιότερα posts μέσα στο Forum εμπειρίες διαφόρων από αγορές στην Ελλάδα και στο εξωτερικό και θα τραβάς τα μαλλιά σου!

Ενδεικτικά αναφέρω την τελευταία αγορά που έκανα:

Thomann

Στολλας

 

ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ?

 

Συμπέρασμα 1ο: Πριν πουλήσεις κάτι μεταχειρισμένο, φρόντισε να ενημερωθείς πόσο πουλιέται online (εκτός αν βρείς κανένα κορόιδο και του το πουλήσεις ακριβά...)

Συμπέρασμα 2ο: Το μικρόβιο της αγοράς εξοπλισμού δύσκολο φεύγει. Κάτι "παλιό-μάγαζα" (:D:D) μάλιστα σαν το Thomann και το Musik-Produktiv, το ενισχύουν :D:D:D

Συμπέρασμα 3ο: Σε βλέπω να το κολλάς σύντομα κι εσύ το "μικρόβιο". ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ;)

 

το μικροβιο το εχω κολλησει εδω και καιρο και μαλιστα με εχει καταστρεψει οικονομικα .τα τελευταια 2 χρονια εχω αγορασει:1 g&l,1 esp custom,mesa boogie simul class 2:90,marshall jmp1,engl thunder,epiphone les paul ...(ευτυχως εκτος της g&l και του engl,τα αλλα τα αγορασα μεταχειρισμενα)

τελος παντων,εβγαλα τον duncan "στο κλαρι" στις αγγελιες.

 

επαθα την πλακα μου με τη διαφορα στις τιμες που μου εδειξες (οχι πως δεν το γνωριζα ηδη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου