Προς το περιεχόμενο

Ηχος Taxman από Stevie Ray Vaughnan...;


Hom3sick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά έχετε ιδέα τι ακριβώς χρειάζομαι γι άυτο τον ήχο; H τουλάχιστον να πέσω κοντά. Προσωπικά πιστεύω πως είναι ο απόλυτος guitar sound  ;D είμαι ήδη κάτοχος strat με texas specιal.

"Say baby, do you wanna lay down by me?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εναν λαμπατο  με καλο καθαρο να του βαλεις πανω ενα tube screamer style πεταλι,εναν fender hotrod deluxe αλλιως εναν fender blues junior καταπληκτικος κι αυτος...

 

αν δεν εχεις λεφτα παρε εναν epiphone η harley benton και ενα πεταλακι οπως σου ειπα πριν και εισαι κομπλε...βασικα τα χερια σου θα κανουν την διαφορα αλλα χωρις λαμπα δεν πας πουθενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βάλεις 11άρες χορδές επίσης(Ο SRV έπαιζε με 13άρες αλλά δε χρειάζεται να σπάσεις τα δάχτυλα σου)

 

Και επίσης να παίζεις πολύ δυνατά  ;D ;D ;D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βάλεις 11άρες χορδές επίσης(Ο SRV έπαιζε με 13άρες αλλά δε χρειάζεται να σπάσεις τα δάχτυλα σου)

Σε μι ύφεση όμως...

+1 για τις βαρύτερες χορδές - και σε μένα έχουν κάνει μεγάλη διαφορά.

 

Όσο για τον λαμπάτο, δεν νομίζω ότι κάνει οποιοσδήποτε λαμπάτος. Εκεί θέλει να επενδύσεις. Αν περιμένεις από Harley Benton να βγάλει ήχο SRV, κάηκες...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μι ύφεση όμως...

+1 για τις βαρύτερες χορδές - και σε μένα έχουν κάνει μεγάλη διαφορά.

 

Όσο για τον λαμπάτο, δεν νομίζω ότι κάνει οποιοσδήποτε λαμπάτος. Εκεί θέλει να επενδύσεις. Αν περιμένεις από Harley Benton να βγάλει ήχο SRV, κάηκες...

 

Στο δίσκο με τον αδερφό του είναι κουρδισμένος κανονικά  :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καποιο παλαιοτερο θεμα ειχε μπει το ιδιο ερωτημα!

τεληκα η κουβεντα κατεληγε στο οτι για να παρεις αυτον τον ηχο θελεις αρκετα μαγαλους ενυσχητες και καλους μαληστα και σηγουρα τα δαχτηλα του!!! ;D

τωρα απο πεταλια ο srv απο'τι και εγω ειδα στο youtube σε συνεντευξη του ειχε ενα ts ibanez και ενα vox wah  ;)

η συμβουλη-αποψη μου ειναι ενας λαμπατος με πολυ καλα καθαρα πχ απο την σειρα fender hot rod (εγω πηρα laney vc-15 110 και τον βρηκα εξαιρετηκο) και ενα πεταλακι σε φαση BD-2 (του εβαλα μια μοντα και εγηνε αγωριστο,πιο καθαρο!!),τουλαχιστο 10αρες χορδες,και οι texas ειναι μια χαρα (ομοιοπαθεις βλεπεις)

τωρα για srv ακριβεστατα οχι αλλαγια texas sound εισαι πολυ κοντα!!

α!!!και σε μι ύφεση

 

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου