Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για Jaguar bass


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για της απαντήσεις.

Εγώ πάλι το θεωρώ πολύ όμορφο μπάσο ίσος που έχω και ένα κόλλημα με τις jazzmaster και jaguar. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση που δεν πουλάει, πιστεύω ότι είναι πολύ καλό όργανο και σε πολύ καλή τιμή (αν φυσικά η αγορά γίνει από το internet).

Τώρα για τα πολλά μπιμπλίκια που έχει για άλλους είναι καλό για άλλους περιττό,  εμένα μου άρεσε γιατί μπορείς να πειραματιστεις. 

Θα κοιτάξω πάντως να δοκιμάσω και κανένα M.Miller 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παραλίγο να αγοράσω το Jaguar πέρσυ από Ιαπωνία, αλλά μια δοκιμή της τελευταίας στιγμής στον Καγμάκη με απέτρεψε.

 

Πράγματι είναι πανέμορφο και έχει τον ήχο του Jazz (που είναι πολύ καλό), αλλά όταν έκατσα να το παίξω και το φόρεσα και όρθιος με ζώνη, μου ξίνισε τελείως. Έχει εμφανές neckdive, το οποίο για άλλους ίσως να είναι ασήμαντο, αλλά όταν θελήσεις να παίξεις παρατεταμένα, θα σε κουράσει.

 

Jazz για πάντα. Ή μέχρι να διορθώσουν το neckdive, κάτι που είναι τελείως χλωμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα  παρατηρήση, η αλήθεια είναι ότι κάτι τέτοιο δεν παρατήρησα γιατί δεν το δοκίμασα όρθιος.

Τελικά σε πιο μπάσο κατέληξες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου